Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов Outback във форума

    Здравейте колеги,
    Преди една седмица се сдобих със Subaru Outback 2.5AT 156к.с. с дата на първа регистрация месец Май 1999г., на 220000 би трябвало реални километри според сервизната книжка в Германия. Като години е доста възрастен, но салона е учудващо запазен. Колата е внесена в БГ от Германия миналата година Октомври месец, Ноември й е поставен чисто нов газов инжекцион марка King с 40 литра бутилка в багажника и двугодишна гаранция в Пловдив откъдето всъщност закупих автомобила. Колата е била тъмно синя, но в Германия са я "пребоядисали" с черно фолио и се е получило много добре - изглежда като боя. Отдолу има някаква обработка против корозия. В момента е с летни полусликове, но вече съм се подготвил за зимата с 4 броя чисто нови Maxxis Presa Snow 225/60/16, които закупих на изключително атрактивна цена,мисля да ги сложа средата на следващия месец. Колата върви много добре, направо подскача като й се подаде рязко газ, автоматика също работи много добре, това ми е първата кола автомат, но веднага свикнахме с него и аз и жената - с две думи голям кеф си е. Обслужихме двигателя, сменихме дискове и накладки, остана само един проблем, който до колкото прочетох в Субару форума май е стандартен за модела-хидравличната рейка тече. За сега не губи масло и мисля да поизчакам да видя какво ще се случи, купил съм и добавка да й сложа, ако се влоши ще я ремонтираме, няма как. Автомата мисля да не го пипам в момента, че да не си остави ръцете някой "майстор"....... Това е, похвалих се, чакаме първия сняг. Приемам всякакви коментари и съвети относно поддръжка и експлоатация на автомобила, на първо четене съм много доволен от колата и се чудя защо не съм си купил Субару по-рано. Малко снимков материал :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_164728.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:6098854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_164700.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:6098855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_164713.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:6098856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_164744.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:6098857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_164800.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:6098858Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_164821.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:6098859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_164840.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:6098860Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150912_172245.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:6098861
    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
    2007 HOMDA FMX 650

  • #2
    От: Нов Outback във форума

    Eй, че тя мноо арна, бре..
    Бравос, и честито!

    Безаварийно да си я карате дълги години и километри!

    Имам обаче няколко въпроса:
    - като дойде до Филибето, що не се обади, да се намесвам по време на пазарлъка?
    - като си тръгваше от Филибето, що не се обади на Стоян, да хвърли едно око, ухо, и малко майсторлък върху автоматика, за да си сигурен, че работата е свършена правилно и пълно.
    - като автомобила е тъмносин, и после чернофолиран, какъв е регистрационния цвят? Защото на снимките ми изглежда черна, пък това е малко таралеж работа - с това фолио..

    Пак честито!!!
    PS И лендровъра така лесно и успешно да продадеш!

    Коментар


    • #3
      От: Нов Outback във форума

      Благодаря!
      Много бързахме и изобщо не сме я карали в сервиз даже......Не знам кой е Стоян, но ако се наложи по-натам ще се запознаем. Цвета по талон е черен, няма проблеми, днес минах през КАТ. Роувъра ще си го кара жената, тя си го харесва.
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • #4
        От: Нов Outback във форума

        А, то като му дойде времето, ще го търсиш Стоян

        ама е по-добре да се срещнете преди тоя момент, че след това е финансово-болезнено..

        Коментар


        • #5
          От: Нов Outback във форума

          Честито и безаварийно!
          автомата какво има да му пипаш, смени му маслото и филтъра, както и на диференциалите. Рейката ако тече е едно, ако само е подмокрила и не пада нивото, не я пипай, мойта е така вече 4г.
          гумите малко широчки си ги взел за зимни, но нищо
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Нов Outback във форума

            Честито и със здраве да го караш. Автомата няма да те притеснява, това е една от най-здравите кутии, които са конструирани някога..сменяй на 50-ина хиляди маслото и филтъра и пей сърце. Рейката както казва Иван по-горе , ако само "изпотява" и подмокря, без значим теч, по-добре не я пипай, защото не умеят баш майсторите да ги правят много-много и би могло да стане по-лошо. На газ държи тоя мотор, няма ядове. Следи температурата и гледай да е изправна и чиста охладителната система, за да няма ядове с гарнитури на глави. Жив и здрав и да се похвалиш с пътешествия до интересни места
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Нов Outback във форума

              Рейката май само сълзи, за една седмица нивото на маслото не е мръднало. Взех една добавка, но се чудя дали да я слагам или да изчакам още малко......За кутията ясно, но не съм сигурен дали и маслото могат да сменят без да омажат нещо. От къде се пръска на задното стъкло, пробвах всички копчета, но не иска, иначе чистачка и подгрева му работят?
              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
              2007 HOMDA FMX 650

              Коментар


              • #8
                От: Нов Outback във форума

                Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                ... От къде се пръска на задното стъкло, пробвах всички копчета, но не иска, иначе чистачка и подгрева му работят?
                Като пуснеш чистачката, въртиш още малко напред или на изключено положение въртиш назад.
                Честито и от мен!

                Коментар


                • #9
                  От: Нов Outback във форума

                  Благодаря на всички за пожеланията! Явно има някакъв проблем с пръскалката, защото така не става, ще го поразгледам като ми остане време. Още един въпрос - бутона до скоростния лост - положение power и снежинка. Второто ясно, за сняг, за режим power обаче, предишния собственик ми каза, че бил за пътища със завои, където се изисквало повече мощност и бързо изпреварване, това така ли е?
                  2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                  2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                  2007 HOMDA FMX 650

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов Outback във форума

                    power го използвам за градско, става и за баири..... просто превключва на по-високи обороти, т.е. по-дълго държи на ниската скорост но и разхода е по-висок, а гледам си от Габрово
                    за пръскалката провери помпичките, те са две - за предното и задното стъкло, ако работят, имаш запушване някъде по маркучето....има един клапан еднопосочен, мое и в него да е проблема, при мен беше обърнат
                    и също не пускаше назад течност.
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов Outback във форума

                      Честито и от мен !!! Добра е колата!!!!!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов Outback във форума

                        Въпросният бутон касае работата на автоматика. Ако търсиш по-динамично шофиране (например, по трасе с наклони и много завои) включваш на положение "power". Един от ефектите е, както е казал Иван, че редуването на предавките във възходящ ред става при по-високи обороти, но това, което поне за мен е по-важно е, че връщането на по-долна предавка става при по-малко натискане на газта и от там идва по-доброто ускорение и динамика.
                        Съответно, положение "*" или "hold" влияе по обратния начин - колата става доста по-мудна, заради по-ранното превключване на предавките и много рядкото сваляне на предавка надолу при рязко натискане на педала на газта.
                        Идеята е да не забуксуват колелата на заснежен или заледен терен, при по-рязка промяна на предавания въртящи момент и колата да загуби управление.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов Outback във форума

                          Честито братле Да си го ползвате със кеф

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов Outback във форума

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            power го използвам за градско, става и за баири..... просто превключва на по-високи обороти, т.е. по-дълго държи на ниската скорост но и разхода е по-висок, а гледам си от Габрово
                            за пръскалката провери помпичките, те са две - за предното и задното стъкло, ако работят, имаш запушване някъде по маркучето....има един клапан еднопосочен, мое и в него да е проблема, при мен беше обърнат
                            и също не пускаше назад течност.
                            Ясно!
                            Нищо чудно да е от тоя клапан, че като му дам да пръска отзад пръска на предното стъкло, къде се намира и той и помпата, да ги погледна ?
                            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                            2007 HOMDA FMX 650

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов Outback във форума

                              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                              Въпросният бутон касае работата на автоматика. Ако търсиш по-динамично шофиране (например, по трасе с наклони и много завои) включваш на положение "power". Един от ефектите е, както е казал Иван, че редуването на предавките във възходящ ред става при по-високи обороти, но това, което поне за мен е по-важно е, че връщането на по-долна предавка става при по-малко натискане на газта и от там идва по-доброто ускорение и динамика.
                              Съответно, положение "*" или "hold" влияе по обратния начин - колата става доста по-мудна, заради по-ранното превключване на предавките и много рядкото сваляне на предавка надолу при рязко натискане на педала на газта.
                              Идеята е да не забуксуват колелата на заснежен или заледен терен, при по-рязка промяна на предавания въртящи момент и колата да загуби управление.
                              Благодаря за изчерпателния отговор колега !
                              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                              2007 HOMDA FMX 650

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X