Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов Outback във форума

    Имам проблем с паленето сутрин. Проблема се появи тази зима, не е постоянен, не мога да намеря зависимост. Мислех, че е от студа , но се оказа че и на топло пак го прави.
    Зимата след няколко опита да запаля ми грумна гърнето. Смених всичко от двуцевката назад, по препоръки на сервиза . Смених преди около месец кабели и свещи. Първото палене за деня ставаше, като дам на контакт, изчакам да спре бръмченето, завъртя за част от секундата , върна ключа и при повторното завъртане пали от раз, всяко следваще палене става от четвърт, до другата сутрин, без значение зима лете. Имах съмнения , че може нещо да се мокри, защото ми го правеше все в дъждовни и влажни дни, не всеки ден, но днес е слънчево и топло и сутринта , пак не запали , гръмна два пъти. След 7-8 опита да запаля( не въртя повете от 3-4 секунди ) акумулатора "умря" ( струва ми се ненормално) .
    Ходих на диагностика, лаптопа показваше някакви странни неща, на работещ двигател 103 градуса, пък на таблото не повече от 90; оборотите на лаптопа бяха 3300 , а на таблото и по слух 600-700 ( това на празен ход ) . Майстора каза да карама 4-5 дена на бензин ( има метанова уредба Фобос) и понеделник( този който мина ) да му я закарам, да пренощува , че да я види студена. За сега се отложи оставнето в сервиза , че е натоварен. Междувременно звънях във Фобос, защото имаше предположения, че компютъра им трие грешките, и нищо не се вижда на лаптопа, а и като изгаси двигателя , не може да се свърже с компютъра на колата. От фобос, по телефона установихме , че този вариант на компютъра, не може да прави такива магарии.
    Със много мъки , и смяна на диагностициращия уред, от лаптоп към смартфон, майстора намери архивирани две грешки 12 и 32. Първата , означавала , че стартера не върти , ама аз си го чувам как си върти яко и даже разтриса , а втората била ламбда сонда - дясно. За сондата каза , че било нормално от газовата , а за стартера , че можело някое кабелче да било окислено, за сега да не правя нищо , да изчкам престоя в сервиза.
    Пак да повторя , не го прави постоянно , не мога да намеря закономерност, и вендъж като запали , след това да стои 10 часа пак си пали, обаче на сутринта понякога си иска баенето .
    Някой, някакви идеи ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Нов Outback във форума

      Датчик разпределителен вал или датчик колянов вал.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Нов Outback във форума

        Ако е от този датчик, не би ли трябвало да прави проблеми на всяко палене ?
        Преди малко слязох , сложих акумулатора ( за 2-3 часа беше зареден, със зарядно от Лидъл ) , запали от четвърт, без никакви баенета, просто завъртях ключа и пална като чакмак.
        Възможно ли е да е от смотан акумулатор това?
        Преди време имах един служебен бус МЕрцедес Вито , който с чисто нов акумулатор правеше магарии , заключваше се сам , включваше имобилайзера в движение, след смяната на акумулатора всичко се оправи.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Нов Outback във форума

          Не е задължително да го прави всеки път.


          И има някакаква вероятност с хубав акумулатор да не го прави, но все пак има някъде проблем.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Нов Outback във форума

            Как мога да провея тези датчици ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Нов Outback във форума

              Тези датчици чека трябва да ги хване, софтуера за диагностика също. Може да ги провериш с осцилоскоп.
              Ако акумулатора е слаб и пада до към 9В е възможно да не сработват дадени релета, къде за имобилайзер и аларма, къде за газ.
              Възможно е и да не подкачва добре гориво, помпа, запушен филтър, обратен клапан....като не се кара само на бензин...
              Ако имаш път към Пловдив пиши ЛС.
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Нов Outback във форума

                БЛагодаря за съветите
                Относно теорията, за запушване , как тогава гърми, ако не влиза гориво. Според мен не подава искра, ама не съм спец в тази област .Гърмежа става след 3-4 опита да запали , което според мен е възпламняване от компресията.( надява, се не говроя пълни щуротии )
                По-принцип не ме слуша главата и на драго сърце ще скоча до Пловдив да се запознаем и да си побърбим, докато свършим някава работа, ама вече 6-ти месец не храня онея 240 гърла, та ми е малко разход свръх силите.
                Малко нова информация , която се надявам да реши проблема кардинално. След зареждане със зарядно от Лидъл , и каране около 20-на километра градско, замерен акумулатора в магазин , показва 12,35 , преди да го закача показваше 12,87. По думите на продавача е заминал, ама лидълското зарядно не ставало за такива акумулатори, та да заредя нощес със истинско и да отида утре.
                Ще се купува акумулатор, само да събера лев. Дано тогава се решат проблемите.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • Нов Outback във форума

                  А заряда на алтернатора провери ли в такъв случай?
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Нов Outback във форума

                    Ъъъъъ тук ме хвана
                    Тоест на запален двигател да видя колко зарежда звучиш стора , така ли?
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Нов Outback във форума

                      Не знам как е на метана(устроена самата уредба), но на автомобил с пропан-бутан ми се е случвало да изпуска газ когато е в покой. Сутрин старта беше труден , но след като смениха нещо по изпарителя проблема се реши .
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • От: Нов Outback във форума

                        Благодаря Ицо 4 дена карах само на бензин, метана беше спрян от крана......поне засякох разход от 15 /100 градско
                        Пиша от телефона и се извинявам , за горните глупости
                        Тъкмо замерих- 14,24без фарове и 14,16 с включени фарове.
                        12,63 когато колата е в покой.
                        Хммммм....уредчето ми е китайско някво евтино, не знам дали мога да му вярвам, но тази сутрин запали от раз, без да му бая. Завъртях и на четвърт запали.
                        Възможно ли, понеже карам предимно къси градски дестинации и има монтиран някъв китайски ксенон, това да изяжда акумулатора?
                        В Димитровград , когато купих колата преди 6 месеца, един приятел , с магазин за акумулатори я мери и каза, че е Ок.
                        Със светнати фарове, пуснато парно и радио-усилено на половина- 13,9
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Нов Outback във форума

                          13,8-14,2 волта е най-добре и ти си в 10ката по отношение на заряда. Акумулатора е важно колко показва в момента на паленето. Не е добре да пада под 10 волта...примерно...Закачи уреда и върти да палиш ....сутринта примерно.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Нов Outback във форума

                            Една вероятна възможност е също лоша смес на метан.Бензиновият компютър си прави адаптации към нея и после сутринта когато трябва да запалиш на газ става неприятно.Вярно, обикновено само държи ниски и нестабилни обороти и гасне,ама не е лошо да го провериш и това. Поне на това ми напомня след споделеното от теб, че след като си покарал няколко дена само на бензин се е оправило - преобучава се бензиновото ЕКУ.

                            Коментар


                            • От: Нов Outback във форума

                              Всеки път пали на бензин, когато достигне определена температура обръща на метан. Проблема го имаше и само на бензин докато карах, сега , след като зареждах акумулатора , няма грижи.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Нов Outback във форума

                                Да споделя , смених начина на запалване. Вече не чакам , да чуя помпата , а паля веднага. За сега няма проблеми.
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X