Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Няколко пъти съм правил тази манипулация и искрено ти съчувствам. Това е един от най-малоумните автомобили, на които съм попадал. Докато П1 и П2 са здрави работни магарета, 3 и 4 са лигли със скъпа и относително честа поддръжка. Ако не си сменял двумасов маховик, готви се и за тази екстричка.
    Реглажните болтове, с каквото и да ги мажеш, когато дойде време за тампони са буквално заварени. Лагер-главините обикновено при 100-тонна преса излизат на около 60 тона натиск. Този модел, ме отказа от марката. Разликата в качеството с П2 е очеизвадна. Иначе има отлично ПЪТНО поведение - по-добро от ТЛК. Къса база не съм карал, но дългата определено се държи добре на пътя и динамиката е отлична. Автоматът определено създава по-малко ядове от ръчната кутия при тези коли. Ядовете с ГНП, също са неприятни. Докато е на подемника, провери алуминиевите тръби за задното парно, че при мен се разпаднаха. При П2 са месингови и ядове няма. Абе евтино направена скъпа кола...
    Мерси за съветите но нещо не се връзва колата е 3.5GDI.Според мен дизела е за отопление. Едновремешните дизели ме дразнеха с невървежа си и не си купих после тамън ги научиха да вървят и те почнаха да се чупят през ден и съм решил котле да не си купувам повече освен ако не е чисто ново с идея да се кара до 5 години.
    Тъй ,че двумасов маховик май няма гнп със сигурност няма както няма и задно парно.
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #17
      С полиуретановите втулки по окачването ,колата става по "директна" ........по малко се кълчи.....за спортно каране е по добре.Регл. болтове се мажат обилно с медна грес, първия подобен ремонт съм го правил преди 6 години и досега болтовете се движат като по вода.......последния такъв ремонт правих миналата седмица, само че на П4 ,и подкрепям мненията за калпав материал ,просто клеасват болтовете......м/у П3 и 4 регл. болтове имат разлики, както и по окачването ,по масивно е,но въпреки това не са си взели поуки от Мицубиши......по принцип аз ги режа с оксижена и не свалям цвлите мостове, защото е играчка и има много допълнителни рискове....за лагерите - пресата ми е 60 тонна и понякога не мърда, в такива случаи ползвам флекса......П3 има по добри динамични показатели от ТЛК120,независимо от кои е то......ск. кутия не дава ядове ,но пък ръчната е проблем,лагера на първичния вал, и то ако е блокирал лагерчето на маховика там, къде влиза опашката.....ГНП-то е втория най голям проблем на този модел......скъп ремонт и почти всички помпи са за ремонт при минали 150-200 к км.........виждал съм и запалени коли,поради проблем в ГНП-то и по точно с актуатора ........

      .......GDI системата има други проблеми, дросел,ГНП,нагар , проблем с налягането на маслената помпа( не достига налягане на маслото до разпр. валове )......
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-09-15, 07:28.

      Коментар


      • #18
        От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        Тъй ,че двумасов маховик май няма .......
        От къде да го има като е А/Т

        Коментар


        • #19
          От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

          Незнам дали правилно съм разбрал,че каратата от лагирите не излизат.Поне при мен двате карета барабар с полуоските излязоха от главините без никакви ядове натиснах ги с ръка даже и чук не съм ползвал а вътре шлиците на каретата бяха жълти като чисто нови никакви ядове и преси не е имало в тази част на ремонта.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #20
            От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

            Евгени го каза ,дизела е за отопление ако искаш да усетиш духа на ПАЖЕРО караи БЕНЗИН.Карал съм всички добри модели на ПАЖЕРО но наи траини следи оставя EVOLUTION това е джипа на МИТСУБИШИ, сегашния ми джип 3.8 V6 MIVEC къса база е може би негов добър наследник ,уникална бегачка .и едно питане гледам че доста уважавани от мен капацитети на ПАЖЕРО вземат участия по темата ,та въпроса ми е как да изключа траино тракшън контрола на режим 4x4 бързи предавки с копчето пробвах нестава пак сработва през компа .

            Коментар


            • #21
              От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

              Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
              Евгени го каза ,дизела е за отопление ако искаш да усетиш духа на ПАЖЕРО караи БЕНЗИН.Карал съм всички добри модели на ПАЖЕРО но наи траини следи оставя EVOLUTION това е джипа на МИТСУБИШИ, сегашния ми джип 3.8 V6 MIVEC къса база е може би негов добър наследник ,уникална бегачка .и едно питане гледам че доста уважавани от мен капацитети на ПАЖЕРО вземат участия по темата ,та въпроса ми е как да изключа траино тракшън контрола на режим 4x4 бързи предавки с копчето пробвах нестава пак сработва през компа .
              Малко преди започване на ремонта се замислях за чисто ново паджеро и с ужас открих,че в момента бензиново паджеро в европа не се продава.
              Тракшана поне при мен се изключва от самосебеси като побуксува малко в таблото почва нещо да пищи и след малко системата се деактивира.
              Но като цяло системата работи толкова добре и с такава прецизност ,че никога не ми се е налагало да я изключвам.
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • #22
                От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                Евгени го каза ,дизела е за отопление ако искаш да усетиш духа на ПАЖЕРО караи БЕНЗИН.Карал съм всички добри модели на ПАЖЕРО но наи траини следи оставя EVOLUTION това е джипа на МИТСУБИШИ, сегашния ми джип 3.8 V6 MIVEC къса база е може би негов добър наследник ,уникална бегачка .и едно питане гледам че доста уважавани от мен капацитети на ПАЖЕРО вземат участия по темата ,та въпроса ми е как да изключа траино тракшън контрола на режим 4x4 бързи предавки с копчето пробвах нестава пак сработва през компа .
                .....за П3 или П4 става въпрос? на моето, което е П4 3.8МИВЕК от копчето долу под волана се изкл......на таблото си го изписва даже.....а се самоизкл. когато ръгнеш на 4LLC .........имай на предвид че карането на 2Н или дори и 4Н с този мотор не е препоръчително, един път тръгнах с вратите напред и така изпреварих една кола,посинех след това ,слава богу - без последствия,освен че си останах син дълго време При теб може би има нещо фабрично да не се задейства.......

                Коментар


                • #23
                  От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                  За П 4 говорим ,проблема е че във пясък или сняг е по добре да е изключен тракшън контрола защото постоянно ти отнема газта и губиш инерцията ,иначе си абсолютно прав че при нормално каране не трябва да се изключва ,а копчето не го изключва напълно пак ти отнема газта.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                    Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                    За П 4 говорим ,проблема е че във пясък или сняг е по добре да е изключен тракшън контрола защото постоянно ти отнема газта и губиш инерцията ,иначе си абсолютно прав че при нормално каране не трябва да се изключва ,а копчето не го изключва напълно пак ти отнема газта.
                    .....хммм, утре ще пробвам и ще докладвам, нямам спомен пак да ти отнеме газта, но ако е така, ще го разръчкам да видя дали може нещо да се направи.......ако не стане по цивилизования начин, ще пробвам да прехвръля сигнала от 4LLc към 4Н........

                    Коментар


                    • #25
                      От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                      Мисля, че с махане на бушон ставаше ама не помня кой.
                      Със сигурност обаче става с откачане на който и да било датчик на абс-а.
                      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                      Sofrace Offroad Team

                      Коментар


                      • #26
                        От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                        Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                        За П 4 говорим ,проблема е че във пясък или сняг е по добре да е изключен тракшън контрола защото постоянно ти отнема газта и губиш инерцията ,иначе си абсолютно прав че при нормално каране не трябва да се изключва ,а копчето не го изключва напълно пак ти отнема газта.
                        .......проверих днесс на моето на накадамова састилка......изключва се изцяло АСЦ-то дори и на 2Н........и върти задника като в един лаф " добрите коли и жени се познават в това ,как си въртят задника"........

                        Коментар


                        • #27
                          От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                          Евгени БРАВО,точно това е начина за ремонт по личното ПАЖЕРО,минах по твоя път и сам набил тампони на Фебест но още немога да споделя мнение ,засега е добре и едно питане ,ПОЛИУРЕТАНОВИТЕ тампони на диференциала промени ли превключването на предавките към по твърдо.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
                          Вече има отговор на този въпрос и той е ,че поужението е трагично.
                          Нямаго досадното тупане при подаване и отнемане на газта което е + или го няма частично усещат се някакви хлабини по трансмисията може би в раздатката.

                          Голямия минус е ,че вече знам че имам заден диференциял който до момента никога не бях чувал.
                          В момент в който подадеш газ или я отнемеш напълно почва да се чува диференциала и то доста силно изразено. Няма шум само когато работи на колебания без товар. Както се предполагаше полиуретана не е подходящ за цивилна шосейна кола в която се търси комфорт. Ще го пробвам още малко защото сега карам на отворени прозорци и не ме дразни много но зимата предполагам,че няма да го издържа това бучене и ще слагам и аз фебест тампони.
                          Днес беше топло но съм го карал малко и диференциала не се е затолплял много но предполагам,че при повечко километри полужението с виенето когато се затопли повече ще стане още по-трагично.
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • #28
                            От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                            Благодаря Евгени че сподели и ме предпази от грешка,но да не са ти шумни гумите ,аз карам с ВРАНГЛЕР ДУРАТРАК,и добре че веднага след монтажа стана шумна иначе трябваше да търся проблема по лагер главини или диференциала.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                              След някой и друг месец полиуретановите тампони вероятно ще започнат и да скърцат, тъй че ще те дразнят още повече. И аз съм слагал, на друго возило, но от същата марка тампони. След 3-4 месеца си сложих оригинални. Физически им нямаше нищо като ги махах. Просто скърцаха.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Задно окачване на Паджеро 3 какво очаква собствениците на тези автомобили!

                                Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                                Благодаря Евгени че сподели и ме предпази от грешка,но да не са ти шумни гумите ,аз карам с ВРАНГЛЕР ДУРАТРАК,и добре че веднага след монтажа стана шумна иначе трябваше да търся проблема по лагер главини или диференциала.
                                Едно е сигурно,че познавам колата си добре.Гумите,че са шуми е ясен факт който и за мен е странен асвалтови гуми да дигат такава врява но е факт.
                                Проблема ще дойде скоро когато му метна зимните dunlop grandtrek sj6 които са изключително тихи и му затворя прозорците зимата е тогава ще стане страшно.
                                Освен това шума го има при подадена газ и когато е пусант педала в колебливото полужение на потдържане на скороста виене няма.Така,че гарантирам че е от тампоните освен това забелязах,че има почукване в трансмисията най вероятно в диференциала при подаване на газ плавано при скорост 0-5км/ч.
                                Което също го нямаше преди ще мина тези дни през фебест да си взема тампони и готово.
                                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                                Sofrace Offroad Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X