Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся карбуратор с 4 шпилки и всмукателен колектор. Шпренгване на ресори - Къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся карбуратор с 4 шпилки и всмукателен колектор. Шпренгване на ресори - Къде?

    Само, че с времето, самите руснаци са преправили преходника с този от чертежа по-горе, по ефикасен е.

    А пък купуване на кабуратор втора употреба, за да се спести 60-70лева, за мен е ....
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Търся карбуратор с 4 шпилки и всмукателен колектор. Шпренгване на ресори - Къде?

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      Само, че с времето, самите руснаци са преправили преходника с този от чертежа по-горе, по ефикасен е.

      А пък купуване на кабуратор втора употреба, за да се спести 60-70лева, за мен е ....
      Не е само заради парите. Предопчитам да направя профилактика на нещо старо и работещо, отколкото да купувам нови части ... някак си новите не са същото качество като старите По Бавареца дето имам всичко което сменям е оригинално на по 20 години. На Ужаската все още има оригинални части от 70-те години, единственото ново са кабелите, свещите и бендикса на стартера всичко друго са ревизирани и рециклирани оригинални неща по колата.

      Коментар


      • #18
        От: Търся карбуратор с 4 шпилки и всмукателен колектор. Шпренгване на ресори - Къде?

        Съгласен съм, то затова и някои хора дават по една шапка пари, за да намерят нов карбуратор, старото производство с прозорче, за да е оригинал. Но при Вас случаят май е друг, доколкото разбрах от темата, трябва колата да върви.

        Ако искате, да е оригинал, взимате ремонтно комплектче за еднокамерен карбуратор и действате. Освен подмяна на консумативите, старите карбуратори имат обикновено и проблеми с клапата на въздушния поток - заклинва, не работи равномерно /иска разглобяване и проверка за съосност на отворите/ и клапата на смукача, обикновено от старост изчезва пусковата хлабина и при опънат смукач е затворена постоянно.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #19
          От: Търся карбуратор с 4 шпилки и всмукателен колектор. Шпренгване на ресори - Къде?

          Превишил си лимита за лични
          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
          Съдействие на закъсали автомобили

          Коментар


          • #20
            От: Търся карбуратор с 4 шпилки и всмукателен колектор. Шпренгване на ресори - Къде?

            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
            Съгласен съм, то затова и някои хора дават по една шапка пари, за да намерят нов карбуратор, старото производство с прозорче, за да е оригинал. Но при Вас случаят май е друг, доколкото разбрах от темата, трябва колата да върви.

            Ако искате, да е оригинал, взимате ремонтно комплектче за еднокамерен карбуратор и действате. Освен подмяна на консумативите, старите карбуратори имат обикновено и проблеми с клапата на въздушния поток - заклинва, не работи равномерно /иска разглобяване и проверка за съосност на отворите/ и клапата на смукача, обикновено от старост изчезва пусковата хлабина и при опънат смукач е затворена постоянно.
            Този няма смисъл да го ремонтирам. Разпрбит е над дросела и са му напъхали маркуча с газта там, оста на дросела е разбита, липсват му чаркове вътре. Далече съм от мисълта да го ремонтирам напълно. Искам да сложа малко по-читав карбуратор с читава плочка за газта за разумна цена. Почти всичко по и около двигателя е ревизирано и отремонтирано с минимални средства и в момента колата върви много добре. Нямам намерение да правя пълна реставрация или да давам излишни пари. остана ми само да сменя карбуратора и една гарнитура на колекторите

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X