Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура за глава или ....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гарнитура за глава или ....?

    Здравейте колеги.От два месеца имам Ферозата направих и обслужване но много пъти при палене не работи добре и пуши бял дим. След като и дам два - три пъти повечко газ започва да работи гладко и няма вече пушилка. Направена и е промивка на охладителната система, сменен термостат не загрява повече от средата и при по-тежък офроуд. Когато съм в движение държи стрелката е на 2мм от средата а като спра отива точно на средата. Моля за мнения и съвети от какво може да идва този гаден дим? Благодаря предварително

  • #2
    От: Гарнитера за глава или ....?

    Намаляват ли експлоатационните течности (антифриз, масло, спирачна течност)? А маслото как изглежда? Надува ли маркучите на охлаждането повече от нормалното?

    Коментар


    • #3
      От: Гарнитера за глава или ....?

      Никакви индикации.Антифриза не мърда маслото е бистро но подкапва от семеринга на коляновия вал.Маркучите не са надути дори на загряла до средата????

      Коментар


      • #4
        От: Гарнитера за глава или ....?

        Карбуратор ли е ? Бензин /газ?
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Гарнитера за глава или ....?

          Инжекция само на бензин

          Коментар


          • #6
            От: Гарнитура за глава или ....?

            Течащи дюзи?

            Коментар


            • #7
              От: Гарнитура за глава или ....?

              Имам подозрения по скоро за запекли.Джипката е стояла много време без да се пали.Нямам представа къде и как да ги проверя

              Коментар


              • #8
                От: Гарнитура за глава или ....?

                Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
                Здравейте колеги.От два месеца имам Ферозата направих и обслужване но много пъти при палене не работи добре и пуши бял дим. След като и дам два - три пъти повечко газ започва да работи гладко и няма вече пушилка.
                Повечко каране и в по- високия оборотен режим (малко да си намести кокалите-нали доста е "лежала") и ако има сериозен проблем ,Тя ще си каже.
                -Съмненията могат да са в много посоки,но не са добър съветник.
                Ако имате познат автомеханик да погледне "каручката'. Запалете му я студена и да "подуши" белия дим на какво мирише- бензин, масло, антифриз,кондез-вода или спирачна течност. ( студено стъкло срещу аспуха ще събере малко материал за размисъл)!
                -Като начало Я изпържи малко със 140-150км/ч., преди търсенето на проблема,може да се уплаши!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Гарнитура за глава или ....?

                  Въобще не ми е жал да я гоня.Когато сменях термостата,антифриза ми се стори малко блудкав но нямах време да го сменя. При регистрацията в кат ми сложиха номера на въздуховодите на бронята и на връщане почна да държи температурата на средата че и малко повече.След премесването на номера и промивка всичко си дойде на място. Миризмата на белия дим е на бензин.А най лошото е че се кара малко на къси разстояния градско (селско)и гори повечко.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гарнитура за глава или ....?

                    Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
                    Миризмата на белия дим е на бензин.
                    Не я мислете тогава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гарнитура за глава или ....?

                      Така мисля и аз

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гарнитура за глава или ....?

                        Като я покарам повечко се чува някакво бълбукане.Може би не е обезвъздушена добре?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гарнитура за глава или ....?

                          При тази кола май се чуваше плискането на горивото в резервоара. Ако е бълбукане като въздушни мехури във вода, най-вероятно са си въздушни мехури във вода (охладителната уредба).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гарнитура за глава или ....?

                            Скоро сменях антифриза. Дали е от въздух в системата. Налях и затворих и газ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гарнитура за глава или ....?

                              Термостатът е с посока. Има едни пин, трябва да е нагоре. Ако не е там не обезвъздушава добре.
                              Трябва да е отворен и крана на парното. Провели дали капачката ляга добре на радиатора. Когато изстива трябва да прави вакуум и да дърпа от казанчето.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X