Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура за глава или ....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гарнитура за глава или ....?

    За да си сигурен че в цилиндрите нямаш охладителна течност,свали свещите преди да я запалиш сутрин и хвани някой да врътне малко на стартер , а ти следи какво ще излезне от цилиндрите,ако не сладни на вкус ,значи нямаш място за притеснение от течност в горивните камери,може да изкара малко конденз ,но той не е сладък,антифриза е отровен така че внимавай .Бензина не пуши бяло,това е конденз и ако има такъв може да прекъсва малко,но се почва кабели,свещи,капачка,палец,стандартни неща,почистване на стъпково моторче,може и не сработващи дюзи,повечето сервизи ги рециклират във ел.вани ,може да пробваш с добавка гориво за инжекцион ,аз лично си сипвам чист спирт от аптеката по едно шише на 20 литра ,задължително през зимата,разтваря водата и тя изгаря с горивото.Ако има проблем с гарнитурата ще прави температурни амплитуди и ще връща течност от казанчето ,клокоченето най-вероятно е от не добре обезвъздушена система,аз сменявах маркуч на парното/Фронтера2.4бензин/преди 2 дни и уж обезвъздуши ,но до сутринта си клокочеше в радиаторчето на парното ,при малко дерибействане в обороти за кратко си обезвъздуши и глътна още литър концентрат!На топъл мотор и обърни едно шише пълно с вода върху разширителя и виж дали ще изкарва мехурчета въздух от разширителя към шишето ,ако няма наличие на такива значи ти е успешна и топлата проверка!Запушен маркуч или гърловина на разширителя дават същите признаци като заминала гарнитура,амплитуди в температурата,надуване на маркучи и изхвърляне на антифриз при топъл ,понякога и на студен мотор,най-често става на обезвъздушителните гърловини с малките маркучи,в някои случаи и смукателният колектор ,там откъдето излиза единия маркуч ,там има охладителна камера!Поздрави и успех!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Гарнитура за глава или ....?

      Ако са ти на лесно място свещите, то ги свали и ги огледай...

      Моята Кия беше със спукана глава на 2-ри и 3-ти цилиндър. Точно така при палене работеше неустойчиво на 2-3 цилиндъра и след минута се оправя, все едно, че нищо не е било. Всъщност добре чувах, че палят и четирите цилиндъра, но след няма и секунда минаваше на 2-3 (като вдигне налягане водата). Пукнатината при загряване се затваря и спира да мокри свещите ... Пак така миришеше на бензин, защото един или два цилиндъра не изгаряха горивото, докато загрее. Антифриза беше бистър, но разреден (явно доливан с вода). За 1000 км забелязах съвсем минимално намаляване на антифриза.

      Та стига съм вкарвал мухи. Дано да не е това. Свали свещите и виж дали има дори и малки петънца от ръжда. При мен на свещите на 2-ри и 3-ти цилиндър се видяха малки петънца ръжда. Докато другите две свещи бяха абсолютно лъскави и чисти. Съответно в тези цилиндри беше влизала вода. На тях се оказа и пукнатината при хидротеста на главата. Гарнитурата ми беше здрава.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Гарнитура за глава или ....?

        При мен дори и загряла понякога [не всеки път] работи на 3 цилиндъра. Днес я покарах доволно в гората 1-2 бавна и загря до средата. Сега се сещам че не ми го е правила днес. Ще сваля свещите и ще ги снимам

        Коментар


        • #19
          От: Гарнитура за глава или ....?

          Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
          Като я покарам повечко се чува някакво бълбукане.Може би не е обезвъздушена добре?

          Ако чуваш бълбукането на изгасен двигател, когато е загряла, пробвай да смениш капачката на радиатора. При мен го имаше въпросния звук, когато застанеш пред джипа. Аз го определях като клокочене.
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #20
            От: Гарнитура за глава или ....?

            Точно така е.Онзи ден ми направи впечатление когато спрях пред един магазин. Чуваше се откъм радиатора и около сервото.

            Коментар


            • #21
              От: Гарнитура за глава или ....?

              Както казах сипах антифриза затворих и направо тръгнах. После на загряла отворих капачката на казанчето и вътре имаше малко течност. Когато истина нямаше нито капка а капачката на радиатора направи вакум.Мислех но не можах да разбера как се е случило.

              Коментар


              • #22
                От: Гарнитура за глава или ....?

                Само да питам, а радиатора изобщо жив ли е? То вЕрно, че ферозите са си леко проблемни с главите, но за всяко нещо си има причина. Кофти виско или запушен радиатор могат да ти докарат много ядове, до степен да намразиш машинката.
                Ако има КАКВИТО И ДА БИЛО следи от употреба на гняз за спиране на течова, добър съвет, свалай радиатора, отваряй го и го изчисти. Механично, щото друг начин няма с тия гадости.

                За вакума ... а де. Виждал съм го, но убий ме, в момента не се сещам за причината. Но не е от пукната глава.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Гарнитура за глава или ....?

                  Два пъти съм източвал системата но никаква гняз не излиза.Набивам му маркуча от чешмата,а там е доста налягане,дори ме е страх да не го пробия.Надявам се още днес да започна със съветите които ми дадоха колегите.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гарнитура за глава или ....?

                    Както казах - смени си капачката на радиатора, не е скъпа. И на мен не ми се вярваше, че проблема може да е в нея, но след смяната въпросният звук изчезна. След това като загледах старата капачка, видях че гуменото и уплатнение е наранено.
                    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гарнитура за глава или ....?

                      Сега като се замисля и на моята капачка уплътнението и е наранено,просто седеше малко изкелефирчено

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гарнитура за глава или ....?

                        Иди в Евро07 и си купи капачка. Смешни пари е (10-12лв). Чак после ще го мислим. Ако се окаже това и не ти се кара с такава капачка, може да се поръча оригинална нисанска - същата е, до колкото помня.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гарнитура за глава или ....?

                          Първоначално публикуван от wukova Преглед на мнение
                          Сега като се замисля и на моята капачка уплътнението и е наранено,просто седеше малко изкелефирчено
                          Това също е възможност. Ако сменяш капачката, много внимавай да е със същата височина, като оригиналната! Че ако ти продадат по-висока, става мазало. В смисъл, клапана не може да отвори, просто защото не му остава място накъде да отвори.

                          относно гадостите за запушване на радиатори, така де, на течове, точно това им е гадното - хем запушват всичко, хем при промивка с практически каквото и да е, не излиза нищо.
                          Симптомите отначало са нормална работа на двигателя при ниско натоварване (на място, движение с ниска скорост) и изненадващо бързо вдигане на стрелката при раздаване на всичката газ на висока предавка (трета и нагоре), с последващо изхвърляне на антифриз и бълбуникане на системата. Обикновено след няколко подобни експеримента се започва търсене на глава.
                          Това е една от трите основни причини да се появи митът за кекавите глави на G16B на Витарите, и едина от причините за честото пукане на глава при Ферозите.
                          Искрено се надявам проблемът ти да е от нещо по-просто, примерно споменатата капачка, но все пак имай едно наум.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гарнитура за глава или ....?

                            Също внимавай капачката да не е от Евро07 че аз с такива смених две разширителни съдчета.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гарнитура за глава или ....?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Също внимавай капачката да не е от Евро07 че аз с такива смених две разширителни съдчета.
                              Карал съм с такава докато си чакам оригиналната да дойде. На тераното. Нямаше никакъв проблем.

                              А защо си сменял разширителни съдчета? Капачката е върху радиатора.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гарнитура за глава или ....?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                А защо си сменял разширителни съдчета? Капачката е върху радиатора.

                                Най-вероятно клапана на капачката не е отварял и от високото налягане се е спукало казанчето. А се е спукало именно то защото е пластмасово на N брой години и респективно се явява "бушона" в системата.
                                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X