Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еквивалент на антифриз Mopar

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Еквивалент на антифриз Mopar

    Аз не можах да разбера G12 покрива ли спецификацията на Chrysler MS-9769. Ако е така значи G12+ и G13 също я покриват.
    Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

    Коментар


    • От: Еквивалент на антифриз Mopar

      Първоначално публикуван от sta78 Преглед на мнение
      Аз не можах да разбера G12 покрива ли спецификацията на Chrysler MS-9769. Ако е така значи G12+ и G13 също я покриват.
      Всъщност - не. "G-нещо" си е стандарт на "Фолксваген" и много производители просто го слагат на етикета си.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Еквивалент на антифриз Mopar

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Всъщност - не. "G-нещо" си е стандарт на "Фолксваген" и много производители просто го слагат на етикета си.
        Ами тогава каква правим с антифризите? На пазара всичко е G-нещо си !
        Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

        Коментар


        • От: Еквивалент на антифриз Mopar

          Първоначално публикуван от sta78 Преглед на мнение
          Ами тогава каква правим с антифризите?
          Сипваме G-нещо си и чакаме да протече. При мен на "Хемито" вече се случи - трета непълна (полу-смених го март 2013 г., писал съм по-напред в тази тема) година. Дядо Владо откри (и идентифицира чрез "дегустация") капка отдолу на блока. Ама не може в това кишаво време да се разбере откъде тече, щото цялата кола отдолу е гняс.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Еквивалент на антифриз Mopar

            Първоначално публикуван от sta78 Преглед на мнение
            Ами тогава каква правим с антифризите? На пазара всичко е G-нещо си !
            G11 е нещото, дето е подобно на вашето, уж. Обикновено е син или зелен, рядко жълт. Няма нищо розово/лилаво в него.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Еквивалент на антифриз Mopar

              G11 ама НОАТ или ОАТ има ги и двата варианта. На нашият пазар всичко което видях НОАТ е със силикати. G12 и нагоре /пише че нямат нитрити, амини, фосфати, силикати и борати/ го намирам само ОАТ.
              Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

              Коментар


              • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                G11 мисля че е НОАТ по определение.

                Коментар


                • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                  Някой да има наблюдение и мнение за това
                  http://www.glysantin.de/en/products/g48.html
                  Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                  Коментар


                  • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                    В пдф файла с одобренията никъде не се вижда одобрение за нашите машини.
                    WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                    Коментар


                    • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                      Я да кажат по запознатите, спорих на темата антифриз и че не мога да го източа целия и вика, остави я да работи като го източиш и помпата ще изхвърли и тоя от блока, нищо няма да стане на двигателя за 20 секунди. Не ми се експериментира изобщо с тая теза, но възможно ли е все пак?
                      WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                      Коментар


                      • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                        Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
                        Я да кажат по запознатите, спорих на темата антифриз и че не мога да го източа целия и вика, остави я да работи като го източиш и помпата ще изхвърли и тоя от блока, нищо няма да стане на двигателя за 20 секунди. Не ми се експериментира изобщо с тая теза, но възможно ли е все пак?
                        Твърдо НЕ!!!!!!!!!
                        На двигателя няма какво да му стане за 20 сек., но течноста като спадне под нивото на помпата, колкото и да работи тая помпа /на сухо/ няма какво да изхвърли. Течноста в блока си остава!!
                        Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                        Коментар


                        • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                          Всъщност G05 май е стандарта като за нашите машини. Зерекса дето американците го слагат безроблемно е по тоя стандарт. Комата също. Има и глисатин такъв.

                          Коментар


                          • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                            Аз когато купих моя,след пробното шофиране погледнах антифриза беше се запенил.Прадполагам от стоенето в автосалона дълго време или знам ли.За това като се прибрах о Дупница във Варна смених и него.Взе около 14л. до колкото се сещам.И преди и след смяната стрелката си стои по средата и нямам ядове.
                            Лесно беше само вчера
                            Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                            Fab Fours Legend
                            Nissan Terrano II 2,4

                            Коментар


                            • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                              Аз ползвам КОМА - елвивалент на CHRYSLER MS9769 и ми идва на добра цена - 5л за 73 лв.
                              Масла и други консумативи за джип-ове с ниски надценки на www.charkove.com

                              Коментар


                              • От: Еквивалент на антифриз Mopar

                                Да не отварям нова тема пиша в тая. Някой да има в повече мопарски антифриз (за доливане ми трябва) Не тече от никъде, но явно по някакъв начин се изпарява.

                                Или някой да мисли да пазарува в ато24 да поръчам с него?

                                Или да има идея откъде в бг.

                                вест нямат, балканстар София също

                                Мерсаж
                                WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X