Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еквивалент на антифриз Mopar

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Еквивалент на антифриз Mopar

    Що?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: Еквивалент на антифриз Mopar

      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
      ако сипе DOT5 течност там където пише DOT3 или DOT4
      А ако сипе DOT5.1?

      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
      или пък ако сипе API GL-5 масло там където пише API-GL4.
      А ако сипе GL-4+GL-5 навсякъде?

      Не ми отговаряй, карам именно с такива на архаичното ми возило.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Еквивалент на антифриз Mopar

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        А ако сипе DOT5.1?


        А ако сипе GL-4+GL-5 навсякъде?

        Не ми отговаряй, карам именно с такива на архаичното ми возило.
        Хехехехе.....то няма и какво да ти отговарям това не е по-темата.

        Обаче ти ми отговори. Има ли случаи в които по-новия стандарт води до големи проблеми ако се сложи на място където се очаква нещо по стария стандарт?

        Коментар


        • #34
          От: Еквивалент на антифриз Mopar

          Има някакво значение, напр. ако вместо 15w40 сложиш на двигател 0w20
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            Еквивалент на антифриз Mopar

            Рецепта за пълна промивка.
            1. Точиш стария антифриз колкото можеш
            2. Доливаш дейонизирана вода.
            3. Караш 1 ден включително с парно
            4. Точиш и доливаш по същата процедура всеки ден една седмица.
            5. Наливаш концентрат докато измериш концентрация за -30 градуса и си ти.

            Пробвано на няколко проблемни автомобила имащи в казанчето си боза.
            Работи без грешка

            Тук край Варна (Побити камъни) има една минерална вода с леко киселинен характер.
            Пробвал съм да промивам и с нея с голям успех.
            Последно редактирано от rosen_offroad; 14-09-15, 19:03.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Еквивалент на антифриз Mopar

              Мисля да се пробвам да промия блока през маркучите на парното, радиатора е ясно как се промива и да направя цялата работа на един пас. Всъщност на бензиновото Либи изглежда възможно да се източи блока или част от него поне през маркучите на парното та ще видим и тая работа.

              Коментар


              • #37
                От: Еквивалент на антифриз Mopar

                Италиански 10+ годишен бозаджийски гюм така няма да изчисти. Трябва си и малко разглобяване.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Еквивалент на антифриз Mopar

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Има някакво значение, напр. ако вместо 15w40 сложиш на двигател 0w20
                  Ми не особено. Обратното една идея повече.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Еквивалент на антифриз Mopar

                    Тия масла в охладителната система ли ги прилагате?
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Еквивалент на антифриз Mopar

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Тия масла в охладителната система ли ги прилагате?
                      Не, разбира се. Развиваме теориЙ (щото никой нема да се престраши да опита на практика) какво става, когато "сипеш" нещо различно от предписаното от проЙзводителя. Щото и само с вода "може" и известно време "нищо няма да му стане" и с М10 Д в двигателя известно време "нищо няма да му има".
                      Фундаменталният вАпрос, който ни безпокоЙ, е дали всичко по-мУдерно като консуматив би счупило някаква по-стара техника. Примерно антифриз G 12+ в стар "Москвич" (след щателни промивки и прочие салтанати), масло 0w20 в двигателя на същия тоя "Москвич", такива неща.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Еквивалент на антифриз Mopar

                        Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                        Има ли случаи в които по-новия стандарт води до големи проблеми ако се сложи на място където се очаква нещо по стария стандарт?
                        Да има случаи. Ама конкретния не е такъв. Антифриза не трябва да замръзва, не трябва да причинява корозия и отлагания, и трябва да е устойчив на кавитация, заедно с което трябва да е с максимално дълъг живот. Колкото по-натоварен е един двигател, толкова по-важни са тия качества. Един двигател 1.2 турбо с над 100 коня е многократно по-натоварен топлинно от един жигулов двигател от 60-те години, затова единия яде всичко, а другия иска само G12+ или по-добро. Единия можеш да експлоатираш с оригиналния му антифриз 10-ки години, вътре може да е пълен с ръжда и налепи (включително от силикатите в HOAT-а - те са сложени точно заради това), другия изисква всичко да свети и вътре да няма прашинка. Затова и стандартите.

                        Като си извадиш маркучите погледни какво е вътре. Ако досегашния ти антифриз е бил със силикати, маркучите и всичко останало отвътре ще са бели, стига все още да е антифриз, а не просто вода с гликол. После ако разполагаш с такава, погледни как са маркучите на возило с G12+ - налепи няма да видиш. Антикорозионния механизъм на антифриз със силикати е друг - прави слой навсякъде. Антикорозионния механизъм на антифризите без силикати нямат това - двигателя си стои на гол метал, и алуминия, и чугуна. Ето това е една от разликите.

                        Ти сам каза - говорим за антифриз и всичко друг е извън темата. Значи трябва да спрем да говорим за друго освен антифриз и толкоз. Не аз започнах това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Еквивалент на антифриз Mopar

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Има там едно BeVo за четене....
                          В линка, който беше дал имаше линкове с изброени антифризите, отговарящи на тоя стандарт, а не самия стандарт. Там и аз рових, ама нищо конкретно не дават. За да разсъждаваме конкретно, трябва конкретна методика на тестване или конкретни изисквания за по-стар и по-нов стандарт. Тогава и можем да кажем кое-що.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Еквивалент на антифриз Mopar

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Примерно антифриз G 12+ в стар "Москвич" (след щателни промивки и прочие салтанати), масло 0w20 в двигателя на същия тоя "Москвич", такива неща.
                            От антифриза категорично нищо няма да му стане. От маслото най-много да е по-шумен, ако помпата му вдигне налягане. Ако не вдигне, то с 5W50 (което е и по-ново, и по-скъпо) хем ще вдигне, хем ще се чувства прекрасно. Ти виждал ли си на какво прилича добре загрято M10D? Не само че е на чорба, ами вместо да се лепи по горещ метал бяга от него. Всеки уикенд работя с такова.

                            ...само дето, една смяна на антифриз с такъв и на масло с такова може да струват към днешна дата повече от москвича. На чиито двигател и без друго каквито калпазании е можело, са свършени още преди да излезе от завода.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Еквивалент на антифриз Mopar

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              масло 0w20 в двигателя на същия тоя "Москвич", такива неща.
                              Ей така за ваш хатър може да сложа масло 0W20 на Ужаската. Изобщо не вярвам да възрази нещо. Антифриз G12+ вече съм му сипал - интрига няма.

                              Конструктивно и исторически двигателят е дърт американец, при това "сделан".

                              Коментар


                              • #45
                                От: Еквивалент на антифриз Mopar

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ей така за ваш хатър може да сложа масло 0W20 на Ужаската..
                                Ako ga plaćas sam. Ali malo više skupo je.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X