Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за въжета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за въжета

    Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
    Диското (2) попада ли в категорията "стари лендроувъри" или е достатъчно обло? Че обмислях поставянето на ванти, да знам дали да го обмислям пак.
    По-обло е от УАЗ.

    Във въпросната категория попадат Дифендър и моделите преди него.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за въжета

      Тъй като по всеки въпрос поставен в този форум, всеки си има меродавно мнение, чувствам се длъжен да споделя и моето

      И понеже съм твърд противник на писането "по принцип", ще споделя опита си с витарите, още по-конкретно - тези с хард топ.
      На предната си витара имах ванти. Със сигурност са ми спестили един преден прозорец, няма да навлизам в детайли как и защо. Друго - като се навреш в хубав гъсталак, вантите ти правят малко от малко пролука, и не се налепваш с мокри листа по джама, като таралеж със зимнина. Въпреки това, признавам, че и аз не виждах категорични доводи за постоянната им употреба, освен в такива много редки случаи.
      Затова, на следващата витара не сложих ванти. Нямам счупен прозорец, обаче всеки път като излизам от гората, хардтопа се е напасъл с листа, клонки и понякога - по-едри дърве. Резултат - тотално размърцано гумено уплътнение над предния прозорец, което няма как да сменя, изметнат хардтоп отпред вдясно /вляво пази шнорхела, ама него кой го пази/ и необходимост от сваляне на хардтопа и освобождаване на насъбрания матриал след разходка. Вантите биха ми ги спестили тия дреболии.


      А, щях да забравя - вантите са ми спестили и поне една чистачка, когато магаре-стръвник ми налетя със заплашителен рев и неустоимо желание да опита перото и на вкус. Но, това пак е ексцентрично рядък случай

      В края на краищата, като цяло клоня към тяхната ограничена полезност в гората и пълно безсмислие по пътя, било то и черен. Както и това, че за да помагат в редките случаи, в които биха помогнали, трябва да са грамотно монтирани. Не за калник и не за колонка. И друго - вантите трябва да имат еластичен елемент, за да не стават бели. Моите бяха опнати между булбара и конзолна стойка на тавана, което позволяваше доза еластичност, както и да не пречат много на предния капак. И не се сещам, с какво могат да пречат, поне на мен не са.
      Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

      www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за въжета

        Първоначално публикуван от Веселин Русев - Vesur Преглед на мнение
        Моите бяха опнати между булбара и конзолна стойка на тавана
        То така не могат да се обтегнат защото тия неща се движат едно спрямо друго и спрямо шасито
        Иначе има пружини за целта, които могат да се монтират.
        И ако изобщо се слага това нещо обтегача е добре да е горе, че ако се скъса въженцето да не влезе през прозореца

        Освен това винаги можеш да се направиш на кораб с флагове за разцветяване
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за въжета

          Прощавай колега, вероятно факта, че не се познаваме лично, те кара да мислиш, че се упражнявам с цел да предизвикам някой да ми обясни нещата. Поне така изглежда отстрани.

          Уверявам те - не е така. Нито имам за цел да влизам в полемика, нито търся съвет - споделям добър личен опит.

          Все пак, за информация - вантите си бяха прекрасно опънати и натегнати благодарение на конзолното закрепване, за която споменах. Конзолното закрепване е вид пружина - както ресора или торсиона, извинявам се, че се налага да съм по-обстоятелствен. Спиралната пружина в случая е далеч по-неподходящ елемент, както сам си писал. Освен ако не е швартови амортисьор, примерно, и е монтиран, ама айде няма нужда, вкарах се в ненужни и неискани обяснения, сори.

          Вантите почнаха да не могат да се натягат едва когато двете неща, за които говориш, взеха да водят изключително самостоятелен живот едно спрямо друго, което пък бе причина за смяна на цялата витара.

          А за кораби въобще не ми говори, не мога да се отърва от тях в ежедневието си, буквално.
          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

          www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X