Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тропане и скърцане - Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тропане и скърцане - Витара

    Здравейте колеги, От известно време (да не кажа седмици) се чува адско тропане и скърцане от предната част на Витарката (1988, 8в).
    По мой наблюдения проблема е в хидравликата (или нещо друго свързано със завиването).
    Съдя по това, че тропането и скърцането се чува най-вече при завой и въретене на волана. Не знам. Взех си една хидравлика преди време от колега от форума (продаде ми я за перфектна), ама сигурно не е била. Та въпроса ми е къде да насоча търсенето - сектор, помпа, шарнири, др.
    Интересно е че тропането и скърцането се засилват когато колата загрее.

  • #2
    От: Тропане и скърцане - Витара

    Малко инфото е оскъдно, ама аз бих почнал от шарнирите, през кормилните накрайници и към кормилната кутия.

    Ако при каране по неравности направо (напр. по-разбит паваж) тропането и скърцането се засилва плюс една такава "лекота" във волана ще се окажат шарнири. Дъгаш с крика под предния носач докато отлепиш гумата и след това подпъхваш един по дълъг лост (или пък тръба) под гумата и се стремиш да я вдигаш нагоре. Не трябва да мърда. После я хващаш с двете ръце отляво и отдясно гумата (както си е на крика вдигната колата) и клатиш и гледаш за кормилните накрайници (тук май ще ти трябва 2-ри човек).
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Тропане и скърцане - Витара

      В секторната кутия на хидравликата силно се съмнявам, пос коро е нещо по окачването. Отиди на оглед на ходовата част или следвай съветите на Стоян. Отделно имаш ли доработки по колата, като е на неутрална скорост и с вдиганти гуми във въздуха има ли ги тези неща?

      Коментар


      • #4
        От: Тропане и скърцане - Витара

        Колата е бая старичка. Погледни и за разкъсвания по рамата, в местата на по-важните захващания.

        Коментар


        • #5
          От: Тропане и скърцане - Витара

          Предполагам скъсали са се преди време маншоните на шарнирите, не са сменени, влизала е вода и т.н. в тях, пресушили са се от към грес, разбили са се и започват да скърцат и тропат. И в един момент се изваждат, обикновенно при маневри. Случвало ми се е 2 пъти на баща ми на колата, когато карах само мотор и му я ползвах при нужда, докато не го научих да ги сменя на време. На моя кола естествено не съм го допускал. Разбира се предполагам само. Но и както пише по-горе да се почне проверката от шарнирите, пък ако не е от тях - проверка нататък по веригата.
          Santa Fe 2.0 CRDI, 113 к.с., 2002 г.

          Кофти е когато устата изпреварва мисълта

          Коментар


          • #6
            От: Тропане и скърцане - Витара

            Благодаря за съветите. Днес ми остана малко време да мина през един сервиз. На пръв поглед зверското скърцане идва от паразитния хебел. Има ли друг начин освен смазването. По-гадното хлопане е от щангите на кормилната уредба (не знам)тази която идва от носача. Дал съм един цял комплект за рециклиране пък да видим дали ще изчезне. Маншоните на шарнирите са сменени преди има няма 4-5 месеца. Като сменим горепосочените части ще пиша дали се е оправило тропането, както и ще снимам по-точно от кои части идва.

            Коментар


            • #7
              От: Тропане и скърцане - Витара

              Паразитния хебел със смазване няма да го оправиш.
              Или подмени втулката с нова - колкот може по качествена и с доказан произход или си изработи такава от техническа пластмаса. Ако ти е интересно - има обширна тема във подфорума.
              С рециклиране на щангите може и да се получи - зависи в какво състояние са били и колко си разбират от работатата майсторите.

              Предполагам джипка е лифтиран?
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                От: Тропане и скърцане - Витара

                Много благодаря за информацията Стояне. Имаш ли контакти на някое читаво място за рециклиране на щанги? Ще сложа и снимки на детайлите, че обръщахме и огъвахме щангите заради опиране на шарнирите идващи от хидравликата и щангите отиващи към колелетата (извинявай за обяснението но не съм много грамотен технически)! Дано ме разбра, но по-добре ще е със снимки.

                Коментар


                • #9
                  От: Тропане и скърцане - Витара

                  Има нещо сбъркано!
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тропане и скърцане - Витара

                    При всичко сглобено както трябва,след ремонт,лифт-няма как да обръщате,още повече да кривите щанги.......Стоян е прав!
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тропане и скърцане - Витара

                      Колеги смених хебела и щангите - всякакви тропания и скърцания изчезнаха. Ето снимка на положението на щангите спрямо накрайника на хидравликат. Това ли е правилното положение? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1442919003.936671.jpg
Прегледи:1
Размер:367.6 КБ
ID:5682157
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1442919095.103317.jpg
Прегледи:1
Размер:366.2 КБ
ID:5682158

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тропане и скърцане - Витара

                        На мен ми изглежда да е правилно.
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X