Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново късо 2.8 Superselect

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ново късо 2.8 Superselect

    Благодаря, ще го питам, но първо да се добера до климатикаджия, да каже и той диагноза.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      От: Ново късо 2.8 Superselect

      След около 500 км с Кастрол ТДА, има доста подобрение, особено при работа в по-ниски обороти, прекъсването на високите понамаля, но не изчезна. Тия дни мина и на диагностика, разпръсквачите са за смяна. Другата седмица мисля да ги сменям, цените им са повече от прилични. Това може би е причината за запушение ауспух(който се и запали), а и имам един мирис на изгоряла нафта при повече даване на газ.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Ново късо 2.8 Superselect

        Как се направи тая диагностика на разпръсквачите без да се свалят дюзите!?

        Коментар


        • #19
          От: Ново късо 2.8 Superselect

          Може и да са ги сваляли, не съм бил в сервиза. Мисля да сложа някоя добавка за чистене на дюзи, и ако няма промяна сменям. Както казах цените са под 40 лв./бр., а гаранция не е на 153 х.км, както пише на километража, аз не вярвам в чудеса.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: Ново късо 2.8 Superselect

            Асене, ама ти уж си отворен на тема автомобили, ама май не разбираш какво ти казвам!
            Що не ги пита свалиха ли дюзите и качиха ли ги на стенд!? Освен това, тая работа не струва колкото една "диагностика"! И освен това, като се свалят и качат на стенд, и ако трябва смяна на разпръсквач, тогава е момента за смяна на разпръсквач!
            Тоест, най вероятно някой е решил на база сетивни органи, че трябва да ти вземе 160 лв. само за разпръсквачи! Труда отделно!
            И има вероятност да си работи както си е работила преди!
            Ами дерзай, щом имаш пари за експерименти!

            Коментар


            • #21
              От: Ново късо 2.8 Superselect

              А, не сме се разбрали - нямам претенции да съм специалист по автомобили. Иначе не съм фен на дизелите, точно по тези причини - имат си чалъми, дето не всеки ги знае и са кът сервизите, дето ги знаят. В сервиза джипа беше за друго, но им споменах за прекъсването. Какво са правили нямах време да питам, че бързах като си го взех, ама мисля, че мога да им имам доверие, специално П2 са виждали доста. То иначе свалянето и качването на стенд, е колкото разпръсквачите като пари. Днес направих около 80 км с добавка за чистене, ефект май няма. Утре пак ще покарам и ще му мисля. Иначе разбирам за какво ми говориш, но пак казвам не съм разпитвал подробно и не сме уточнявали евентуалния ремонт.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Ново късо 2.8 Superselect

                Христос Воскресе! Здраве на всички и семействата ви!
                След много чесане и търсене на съединител за компресора, вече климатика работи. Питането ми е относно режимите, ECONO и AC. Втория е ясен, работи си климатика, първия какъв е? Някъде сигурно го има писано, но не го открих, а и не съм го карал да си поиграя да видя кое как е.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Ново късо 2.8 Superselect

                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ново късо 2.8 Superselect

                    Здравей, доколкото аз разбрах, става въпрос за това дали компресора на климатика да работи на пълна мощност непрекъснато AC или само когато е необходимо при ECONO. Ето линкче от където съм го чел.
                    http://www2.pajeroclub.com.au/forum/...ead.php?t=9445
                    Mitsubishi Pajero 2.8 GLS Super Select 97г. Дълга База

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ново късо 2.8 Superselect

                      Благодаря за линка. Хм, да разбирам на Еконо работи като климатроник - трабва да си следи температура може би, а и нещо за влажност се споменава. Някои коли си имат копче, което пуска компресора и обдухва само предното стъкло и премахва запотяването - много е е гот. На АС явно си бичи постоянно.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ново късо 2.8 Superselect

                        Здравейте, вчера реших да проверя нивото на маслото и изтеглих само пластмасата на щеката. Въпроса е някой купувал ли е щека, за какви пари става въпрос? Или да търся втора употреба, ама не съм сигурен колко ще изкара и тя.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ново късо 2.8 Superselect

                          Новата е 45 лв. и 20 дни доставка, само оригинална. Поръчах си втора употреба за 20 с куриера, ще я видя утре ще стане ли. Такова чудо не бях виждал и чувал да се случи, явно на дръпнатите им е била кофти пластмасата
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ново късо 2.8 Superselect

                            Работата пропадна с втората употреба. Търся щека за масло за 2.8, някой ако има непотребна, да казва.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X