Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

    Привет колеги,

    Спрял съм се на един Фрийлендър 2002 td4 къса база, за втора джипка в семейството . От това, което прочетох за него, машинката е подходяща за мен. Имам само някои въпроси, специфични за модела и марката, за които се надявам да ми помогнете.

    1. Има ли това нещо въобще раздатка (отделен агрегат), или кардана излиза директно от корпуса на скорости/диф.?

    2. Системата за подпомагане на спускането, какво точно прави и индикира ли се нейното действие някъде по таблото?

    3. На TD4 двигателя турбината консуматив ли е или не?

    За муфата разбрах вече как се проверява и рециклира ако/когато се наложи.

    Много ще съм благодарен за помощта.
    KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

  • #2
    От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

    А защо не се спреш на по-нормална джипка ? Не ги гледай, че са без пари -има защо...не случайно повечето продавани са само на предно...вземи примерно едно РАВ-че и си карай безгрижно.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

      Проблема е, че имам пари като за това. Иначе или равче или витара, ама са почти два пъти по-скъпи.
      KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

        Искренно бих те посъветвал да пристъпиш към покупка след като посъбереш още някой лев, а да не бързаш, защото е твърде вероятно след такава покупка да ти потрябват доста пари за възстановяване.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

          Не си писал за какво ще я ползваш.
          1. Има раздатка.
          2. Системата работи с 1-ва и задна скорост.Има индикация :зелено автомобилче по наклон. Ако системата започне да "прегрява" светва оранжево автомобилче и след малко системата изключва.
          3. не знам моя е бензин.
          Виското си го рециклирах сам. Описал съм как става тук във форума.
          Доволен съм си от джипчето извън градско 10-11л/100 газ. В града 12,5-13,5 л/100 газ.
          Карам си комфортно около гьоловете /рибар съм/ не съм оставал никъде.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

            Първоначално публикуван от nfs Преглед на мнение
            Проблема е, че имам пари като за това. Иначе или равче или витара, ама са почти два пъти по-скъпи.
            Само да споделя. Мой приятел съвсем наскоро тръгна точно такъв да купува на жена си. Изпрати си шофьора заедно с бившия собственик да извади онзи документ от КАТ че не е крадена. И после същия този негов шофьор заедно с жипа и онзи документ,всичките заедно ги арестуваха в КАТ че колата е крадена! Направете си изводите какво и как!!!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              Само да споделя. Мой приятел съвсем наскоро тръгна точно такъв да купува на жена си. Изпрати си шофьора заедно с бившия собственик да извади онзи документ от КАТ че не е крадена. И после същия този негов шофьор заедно с жипа и онзи документ,всичките заедно ги арестуваха в КАТ че колата е крадена! Направете си изводите какво и как!!!
              Какъв е извода? Че всички фрита на ниска цена са крадени? Или че равчетата и витарите не са крадени? Не разбрах...
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                Истината е, че предния ми беше Гранд, сега съм с Кията от подписа, но търся нещо малко за жената (че става фен на горските разходки) и е страшна мераклийка, но основно ще си я кара в града, до работа. За това искам нещо, което да не е пълноценен джип. На нея това би и било усложнение, като за начало. А каквото и да си говорим Фрий-то си е по-високо и по конфортно от кола, или още повече, че преди тя караше Клио в града . Хем ще може да се кефи че кара джип .

                От всичко до тук изчетено и вашите мнения, според мен машинката си е чудна за нея, остава само да разбера като цени за поддръжка как е. Ще прочета да видя какво има изписано.

                Много благодаря за съветите.
                KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Какъв е извода? Че всички фрита на ниска цена са крадени? Или че равчетата и витарите не са крадени? Не разбрах...
                  Тя тая случка в България може да се случи с всяка една машина. А в случая с фрито беше просто съвпадение.

                  Чисто като статистика това английското се краде повече от витарата! И вероятноста да попаднеш на нещо проблемно е по голяма!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                    Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                    Тя тая случка в България може да се случи с всяка една машина. А в случая с фрито беше просто съвпадение.

                    Чисто като статистика това английското се краде повече от витарата! И вероятноста да попаднеш на нещо проблемно е по голяма!
                    Много обичам такива мнения Свалят цената. Благодаря!
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                      Това е статистика,не е мнение!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Това е статистика,не е мнение!
                        Ти ми свали цената с такива мнение 2-3 пъти, пък аз ще си оправя "по-вероятните проблеми"
                        А проблемите при Фри-то са поправими, за разлика от еднопосочните кафяви гостенки на витарите
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                          Всеки има право на мнение,ама това твоето е нещо друго. Има го споменато в списъка с правила на Форума!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                            Всеки има право на мнение,ама това твоето е нещо друго. Има го споменато в списъка с правила на Форума!
                            Ти нещо май се засегна - не предполагах, че под "кафяви" няма да разпознаеш "кафявата гостенка" (ръждата), а ще си помислиш, че нещо те обиждам.
                            Това е статистика, не мнение.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избор на Фрийлендър втора употреба

                              Първоначално публикуван от nfs Преглед на мнение

                              От всичко до тук изчетено и вашите мнения, според мен машинката си е чудна за нея, остава само да разбера като цени за поддръжка как е. Ще прочета да видя какво има изписано.

                              Много благодаря за съветите.
                              За бензинката, ангренажен комплект 100-150 лв. зависи от магазина и марката.
                              всички масла двигател,СК, раздатка, и диференциал около 150 лв. /горното важи и тук/.
                              Биалетки от 17-25 лв. /аз купих за 21 лв. броя. термостат 44 лв./ външен/. Кабели за свещи 18лв. за двата Тесла /аз съм с 2 бубини/.
                              друго не съм сменял.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X