Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инвертор от 24V на 220V.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся инвертор от 24V на 220V.

    Идеята е да преработиш захранването на компютъра директно за 12 волта. То ще си седи в него и въобще няма да има изход 220 волта където да вържеш друг консуматор. Като пуснат снимка.бг ще кача схемите и ще разбереш за какво говоря.
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #17
      До: Търся инвертор от 24V на 220V.

      А така не е ли по-лесно?
      http://people.overclockers.ru/Alexx/record11

      Коментар


      • #18
        До: Търся инвертор от 24V на 220V.

        Myyy: Идеята е да преработиш захранването на компютъра директно за 12 волта. То ще си седи в него и въобще няма да има изход 220 волта където да вържеш друг консуматор. Като пуснат снимка.бг ще кача схемите и ще разбереш за какво говоря.

        Аз лично от схеми нямам нужда, за да разбера как се преработва такъв блок; не разбирам твърдението за UPS-а - което съм и попитал по-горе.

        Коментар


        • #19
          До: Търся инвертор от 24V на 220V.

          Темата за компютър в автомобила доста е дъвкана дори и в българските форуми. Ето един пример.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            До: Търся инвертор от 24V на 220V.

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            А така не е ли по-лесно?
            http://people.overclockers.ru/Alexx/record11
            Браво. Намери точно първоизточника. Аз го търсих напразно.Имам запазени само файловете

            Първоначално публикуван от Iliya Преглед на мнение
            Аз лично от схеми нямам нужда, за да разбера как се преработва такъв блок; не разбирам твърдението за UPS-а - което съм и попитал по-горе.
            Относно инвертора не съм споменал и дума. Говорех за преработка на захранването. Предимството на UPS-а пред инвертора е само в цената. UPS със скапани акумулатори може да намериш много евтино втора ръка докато инвертори втора ръка почти няма. Друг е въпроса и със формата на изходния сигнал. Евтините инвертори и UPS-и имат доста стъпаловидно вторично напрежение и не са много подходящи за захранване на ел. мотори и някой други видове консуматори.
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #21
              До: Търся инвертор от 24V на 220V.

              E, втората ръка изобщо не съм я мислил.

              А трапецовидното напрежение на PC-импулсните захранвания не им пречи.

              От няколко години вече не съм виждал UPS или инвертор с чисто правоъгълно напрежение. От тях апаратурата с трансформаторно линейно захранване просто си умираше.

              Коментар


              • #22
                До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                С юпс-а можеш и да заредиш малък акумулатор. А вместо неговия се използва акумулатора на колата.
                Така е. Само че, тези UPS, които са на 12V, ползват твърде малки акумулатори - 12V / 7Ah. Зарядният им ток съответно е пъти по-малък от нужния за автомобилен акумулатор.
                Иначе казано - за да се зареди малък акумулатор, не е нужно да се купи UPS. Ако този UPS е маломощен (200 - 800VA, както се предполага), той изобщо не може да се справи със заряда на автомобилния акумулатор - би се борил повече от денонощие. А ако е мощен - първо е скъп, и освен това ще пръсне малкия акумулатор, ако се свърже към него да го зарежда без допълнително съгласуване.
                И, за да се зарежда акумулатор от 220V, е необходим 220V контакт - ние го нямаме на открито.
                Според мен, в тези условия е най-добре да се ползва зарядно устройство, което се захранва от бордмрежата.

                Зарядните блокове за акумулатори с неголям капацитет малко се фетишизират от производителите - те могат да бъдат и много прости, и евтини. Където има смисъл да са сложни, съвършени и скъпи, се ползват и специални акумулатори, а цените са... ох...

                Когато разглеждаме един UPS, при него изискванията са различни: там целта е изстискването на живота на батерията. Защото и акумулаторите са други (пъти по-скъпи). Алгоритъмът на заряда е сложен, за да зареди по-бързо (преди следващата атака на енергото), процесор го управлява, мери какво ли не, допуските на параметрите при заряда на необслужваемите (гелови) акумулатори е до 1%.

                А при нас е съвсем друго. Изискванията към захранването повече приличат на тези в охранителната електроника. Там никой не се интересува от цената на батерията (15 - 20 лв), а се цени всяка секунда работоспособност в повече, която захранващата част може да предостави, та дори да изхвърлиш батерията после. Зарядната част е проста; най-често е реализирана с трансформатор плюс компоненти в рамките на два лева. Та, за малки акумулатори, можем така и ние.

                Твърдя, че не е нужно да купим UPS, за да зареждаме акумулатори с капацитет от по няколко амперчаса.
                Има и друга пречка - по-висококачествените UPS въобще не тръгват, ако не открият 220 V на входа си. Така са конструирани, за да "охраняват" батерията.

                Коментар


                • #23
                  До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                  То хубаво, ама не става дума за това.
                  Старите кльощави юпиеси имат копче за студент старт, и тръгват всякак. Такива неща се въргалят в буклука на сервизите и големите фирми, и значи струват трамвайния билет да идеш да го вземеш. При това положение вече няма нужда да му изхвърляш входната висока страна - нека си стои. Все някъде може да има контакт на стената. Колкото да събуди акумулатора стига. А мотоциклетистите и никога не носят такива неща. За тях стига и остава. На тях и зарядните за радиостанциите им тежат и пречат.
                  На мене лично изобщо не ми трябва такова нещо. Нали знам къде съм тръгнал. Значи е глупаво да нямам бордови захранвания за всички буклуци. Ама като знам че все някой пищи за нещо - въргаля се в едно буре отзад. Ако се окаже че може да живее в джипа, все ще го завинтя някъде да не се пречка, и това е.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                    Мууу, колега дай един телефон да ти звънна, мисля че твоя упс ще ни свърши идеална работа .
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #25
                      До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                      Инвертора е намерен, монтиран и работи. Благодаря на всички за помоща. Моля модераторите да заключат темата.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                        http://mpelectronics-bg.com/article.php?category_id=37 тук има и не лоши

                        Коментар


                        • #27
                          До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                          Ето най различни инвертори от 24 на 220 волта:
                          http://boom.bg/categories.php?parent=1826

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Търся инвертор от 24V на 220V.

                            Абе пич, вземи да си купиш инвертор-24-220 v за едни 75-85 лв. и стига се излага по форумите.
                            Можеш да намериш такива в магазини за TIR-автоаксесоари.
                            Аре не ми благодари.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X