Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

    Здравейте,

    Това което ме интерсува имата ли впеатления от Транспортер?
    Бюджета е до 2 хил. лв само за закупуването. Изискванията са да не е тотално изгнил, да е с документи, предно предаване, да не е много малък или много голям, да е икономичен!
    Възможно ли да се намери Транспортер с читав двигател и тансмисия или да дърся друго? Какво друго?

    Бях оформил хубава тема, но всичко се изгуби, така че ще давам подробности в движение! Моля за конкретни мнения и впечатления! Знам, че не става въпрос за 4х4, но се надявам все наякой от Вас да е запознат с нискобюджетните товаро-пътнически мпс-та. Буса няма да се ползва извън пътя! Благодаря предварително!

  • #2
    От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

    Транспортер Т3 не се връзва с изискването ти "предно предаване", освен ако не е 4х4. В нормалния си вид е със заден двг и заден двигателен мост. Предното предаване идва с Транспортер Т4.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
      Здр... или да дърся друго? Какво друго?
      "Трафик", "Еспас" - Рено
      "Джъмпи" - Ситроен
      "Дейли" "Улис" - Фиат(Ивеко)
      Л-300 (4х4) - Мисубиши
      'Вояджер" - Крйслер.......и т.н. уточни какво ти трябва?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

        Ако си решил да ставаш собственикна Т3 синхро, забрави за бюджет от 2000 лв. С темите и проектите ми така се запалиха феновете, че не останаха синхрота за купуване или цената започва от доста по-сериозни суми. Транспортер Т4 е с предно, двигателите започват от 1.9Д, 1.9ТД което е малко по-добре, 2.4Д е най-разпространен, ако е в добро състояние ще те изкара доста, разход около 8 на 100. За 2.5 ТДИ няма са коментирам, не ти е в бюджета.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

          Не ми трябва синхро, а и е ясно, че могат да се направят някакви компромиси - предно/задно предаване.

          Мицубиши L-300 съм карал и то доста, но е по-малък от транспортера и с двигател 2.5 дава разход 10/100 в София, което не е задоволително.

          Коментар


          • #6
            От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
            ... Мицубиши L-300 съм карал и то доста, но е по-малък от транспортера и с двигател 2.5 дава разход 10/100 в София, което не е задоволително.
            Аз се съмнявам, че с щатния дизел на Т3, който е от 1.6д/тд от Голф 2 ще си с по-малък разход, на това все пак не леко купе. Би могъл да постигнеш по-добър разход, ако се качи по-съвременен дизел на VAG, примерно AFN, но бюджетът ще е над тези 2000лв.

            Форд транзит на газ няма ли да свърши работа за малко над тези пари? Доколкото знам е с предно предаване.

            Коментар


            • #7
              От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

              Карал съм четири служебни транзита, два пътнически и един товарен, поколение около 92 година, и трите бяха със задно и зимата беше ад особено ако са празни. Не съм вярвал обаче, че кола може да изяде толкова бой и издевателства и да е жива. То не бече сондьорско яко товарене, то не беше смяна на масло на 30-ина хиляди, всичките бяха 2.0 бензин на газ с обикновена газова , два инжекция, два карбураторни, горяха двайсетина в софия, Здраво се бях запасил с тиксо, тел и силикон, щото непрекъснато гърмеше газовата и слизаш по кръстовищата да събираш плочката и разни гумички и чаркове от маркуча за въздуха-това при инжекциите Изкараха 10-12 години на тоя тормоз, изгниха, закърпиха се и два още вървят..Не знам новите дали биха устискали на такива издевателства. Най-стария, който беше от преди 90-та, беше пак със задно, но с двойна кабина и двойна гума отзад, а и бавен диференциал- той беше най-вървящ зимата. Карах и две Пежа от 88-ма , едното бордово с кранче отзад, другото пътна помощ, изпозваща се за железа, багерчета, бобкати, сонди и т.н свръхтовари. Бордовото беше с 2.5 чист дизел, а пътната помощ с 2.5 турбо. И двете вървяха много хубаво, не харчеха нищо и моторите издържаха много стотици хиляди километра при безпощадно издевателство, включително замръзване, само доливане на масло чат пат. Изгниха, поломихме шаситата и мостовете накрая от претоварване, но моторите не се предадоха докрай, същите мотори се слагат и на старите Фиатове Дукато.
              Последно редактирано от sonda; 09-09-15, 09:39.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                Т3 е с по-голям вътрешен обем от Т4 , по-здрав , по-икономичен , по-здрави ламарини. Товаренето през задната врата е по-трудно заради двигателя , но пък през страничната няма проблеми , и ако ти се наложи да ремонтираш нещо по двигателя , може да го правиш на сухо , стига да не е натоварен буса. Двигателите са 1.6Д , 1.7Д , 1.6ТД , 1.9Д , 1.9ТД , бензинови 1.9 , 2.1. Разхода на 1.6 е около 6 литра с пет степенна скоростна кутия , но зависи и как ще го караш , максималната скорост е 120-130км.ч. Части има колкото искаш , по окачването единствения проблем са втулките на горните носачи , защото са предимно менте. За 2000 , може да попаднеш на нещо което си заслужава , но няма да е с хидравлика на волана , и пет скорости , трудно се намират в тази комбинация. Задължително провери номера на рамата , намира се зад дясната врата , на напречната греда , трябва да залегнеш под буса за да го видиш , защото на мен ми се е случвало полицай на пътя да заляга за да го провери. Ако някой ти каже , че зимата няма завиване , защото предницата е лека , бъди сигурен , че ти говори глупости , завива си без проблеми , в пъти по-добре от Мерцедес комби. Другото което може да чуеш е , че прегряват , няма такова нещо ако всичко по-охлаждането е наред , стрелката минава средата само при настъпен педал до ламарината и големи жеги. Ако си купиш такъв бус , задължително смени водната помпа , има много ментета , на едни турбината е от огъната ламарина , на други е лята от алуминий , оригиналната е от месинг. Провери тръбите за радиатора и маркучите за парното които минават под купето и над резервоара. Смени всички фланци между двигателя и водните съединения , струват смешни пари. Смени металните тапи на блока , изгниват от годините. Малкото ангренажно колело е със шпонка към вала и се разбива , бяга центровката и няма палене на стартер , с бутане пали на първия метър. Ако всичко е наред по двигателя , зимата пали във всякакъв студ. Движи се по снеговете без проблем , но никога не слагай на този бус гуми Мишелин алпин. За мен това е най.добрият работен бус за града и извън града.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                  Първо би било добре да намериш няколко прилични Т3 в сайтовете за да пишат с кой двигател. Лично мое мнение, които е най-малко зле.
                  Гледал съм ги и аз Т3 няма прилични дори и на снимка, а обикновен Т4 превишава бюджета. Има един от Асеновград - много добър, ама 3300лв. и продължава да държи цена.
                  Все пак успех с намирането!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                    Браво колеги, точно от такава информация имах нужда.
                    Освен това 6/100 и 130км/ч звучи повече от обнадеждаващо, но истната, че и 100-110 ме устройват. Не се гонят скорости, удобства или голяма товароподемност. Нуждите за, които ми трябва са малко техника и матриали, иска ми се да е пътнически, за да събере 5-6 човека. Само да попадна на бройка - гуми и др. консумативи няма да са проблем, като да се поопознаем малко.
                    Със славата на Транзита съм запознат, но от гледна точка на икономичността имам някакви резерви. Преди време имаше някаква статистика, че от появата на Форд Транзит във Великобритания 70% (или нещо такова) от кражбите в домовете именно Транзита е използван при престъплението.

                    Разгледах проекта на колегата Тодоров, поздравления за работата по синхрото, както и за колекцията. Този червения с четирите врати би ми свършил идеална работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                      Имам приятел от Варна който отглеждаше едно Т3 дизел когато си строеше къщата.
                      Когато съм се возил винаги работеше на 3 цилиндъра и пушеше яко.
                      Тъй като ако го продава сигурно цената няма да стигне 2000, ако се интересуваш пиши едно лично.
                      Външния вид не е добър, но не е пред разпад.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                        Имaм впечaтления Т3 и Т4 ,първите ги прaвех включително и боксерите ,вторите ги кaрaм.Т4 2,5тди лaмя ,Т4 2,4проблеми с турбото,Т41,9тди е нaй-жилaв и икономичен,кaрa се със 120-130 км\ч. и пaк дaвa приличен рaзход,но си е шумен при високa скорост.Зa предпочитaне е Т4 ,но държaт ценa,Т3 нямa в кондиция и сa дърво мaсово.Съветa нa колегaтa Сондa е добър,Трaнзитите сa много яки мaгaретa и бензиновите и дизелите,a могaт дa се нaмерят нa изгоднa ценa,но пaк ще е нaд 2000лв.,aко искaш дa е добър нa лaмaрини ,мотор и .2000лв. е нисък ценови диaпaзон зa добър бус,освен нещо aрхaично, дето нямa дa е сигурно от нито еднa гледнa точкa.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                          Къде ги видяхте тези мотори на Т3 1.9D и TD не знам Заводските дизели са 1.6D, TD и 1.7D, среден разход 8 на 100. С 5 степенна скоростна кутия 3H (диф 4.83) на 3000 об. си малко над 90 км.ч. Забравете за скорости 130 км.ч с дизел. Най-бързите ск.кутии се монтират на 2.1 инжекция 112 к.с. с предавателно число на дифа 4.57. Шанса да попаднеш на Т3 с хидравлика на волана са 1 на 10 000
                          Фастер, за първи път чувам на 2.4Д да има турбо, 1.9 ТДИ не се монтира на Т4, само 1.9ТД. Моята Т4 е 1999г. с двигател 2.4Д и бърза ск.кутия. На 3000 об. се движа със 104 км.ч. Старите дизелови Т4 до 1997 са с бавни ск.кутии, там на 3000 об. сме около 90 км.ч.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                            Стария петак е корав и повечето на пазара са атмосферки.
                            Два бона е мисия невъзможна за читав бус от която и да е марка.
                            От тия години - деведесетте, няма лош бус на европейските производители.
                            Събирай до 4 бона и ще намериш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Имaм впечaтления Т3 и Т4 ,първите ги прaвех включително и боксерите ,вторите ги кaрaм.Т4 2,5тди лaмя...
                              Много ми е интересно защо ламя. От споменаваните тук Т3 и Т4 това е най-смисления щатен дизелов мотор в тези два модела бусове. Да не говорим, че за мен е най-смисления дизел на VAG въобще от онова десетилетие въобще.
                              Модификацията 2.5 тди, която е 151 коня няма с какъв друг мотор да се сравнява по пъргавина и икономичност при тези два буса. При нормално каране спокойно се постига около 7-7.5 литра на 100. Кое друго Т3 или Т4 е толкова вървящо и толкова харчещо? Не говоря за Т3 с присаждан мотор, както и за Южно Африканските Т3-ки, за които нито тук само ще слушаме легенди.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X