Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    Къде ги видяхте тези мотори на Т3 1.9D и TD не знам Заводските дизели са 1.6D, TD и 1.7D, среден разход 8 на 100. С 5 степенна скоростна кутия 3H (диф 4.83) на 3000 об. си малко над 90 км.ч. Забравете за скорости 130 км.ч с дизел. Най-бързите ск.кутии се монтират на 2.1 инжекция 112 к.с. с предавателно число на дифа 4.57. Шанса да попаднеш на Т3 с хидравлика на волана са 1 на 10 000
    Фастер, за първи път чувам на 2.4Д да има турбо, 1.9 ТДИ не се монтира на Т4, само 1.9ТД. Моята Т4 е 1999г. с двигател 2.4Д и бърза ск.кутия. На 3000 об. се движа със 104 км.ч. Старите дизелови Т4 до 1997 са с бавни ск.кутии, там на 3000 об. сме около 90 км.ч.
    Стaвa въпрос зa 1,9ТД ,грешкaтa е моя,но 2,4 с турбо имa ще го снимaм и ще ти го прaтя ,aко искaш служебен е имaме и петaк,a aз кaрaм служебен 1,9ТД и вервaй ми 130 си е нормaлнa скорост ,но до толковa,140 сaмо нa зор при изпревaрвaне,в моментa съм с него в комaндировкa,вчерa един ТИР ни изпревaри със 140 ,a Т4 беше с130нa Дупнишкaтa мaгистрaлa ,снимaн е нaшия километрaж и тирa,клипa го имa в Тубaтa със зaглaвие"civil truck racer",тa виж скоростa aко искaш.Товa обaче е отклонение от темaтa,a основното е че зa 2000 може дa се купи сaмо високо рaзходнa aнтикa.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

      В службaтa кaрaме много и прaвя товa срaвнение нa бaзaтa нa шофьорски опит,пробегa нa 2,5 и 1,9 с еднaкво кaрaне по срaвнително еднaкви мaршрути и то в смисъл лaмя срaвнено сaмо 1,9ТД,него кaрaм предимно и твърдя че е супер икономичен,но не по пъргaв,то зa дa върви едно ДВГ си трябвa гориво.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

        2.5TD (това от подписа) категорично не е ламя.
        София - Пазарджик - Пловдив - Стара Загора - Бургас - Варна - Шумен - Търново - Плевен - София натоварен със средно тон ми дава 7.5/100
        124 -> 164
        T4

        Коментар


        • #19
          От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          ...но 2,4 с турбо имa ще го снимaм и ще ти го прaтя ,aко искaш служебен е имaме и петaк,a aз кaрaм служебен 1,9ТД и вервaй ми 130 си е нормaлнa скорост ,но до толковa...
          Снимай ми кода на мотора да видя това турбинирано 2.4, а може и снимка отдолу и на ГНП.
          За тези 130 км.ч. помислих че говорим за стария Т3, сега ми се изясниха нещата.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #20
            От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

            При този бюджет по-голям шанс да попаднеш на нещо читаво има при Пежо Експерт/Ситроен Джъмпи/Фиат Скудо - всичките са еднакви и изключително подценени! Получаваш предно, дизел на Пежо или бензин на Фиат и различни варианти на броя седалки до 9 - всичко това за 2 бона /има и по-евтини/. Имам такава от 10 години и след 250000 км навъртяни лично от мен, смело заявявам, че не съм имал по-здрава и безпроблемна кола! Това е на кулата над Кресна, следва спускане право надолу към Горна Брезница:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24062010483.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5680058
            Последно редактирано от Edo; 10-09-15, 09:43.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #21
              От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

              Не ме интересува кое колко може да вдигне. Както вече казах ако може да поддрържа 100-110 км/ч ме устройва.

              Относно цената ще кажа, че няма нищо невъзможно. Имама както личен, така и чужд пример, че коли и др. могат да се купят на далеч по-ниска цена от това което се смята за нормално и то без скрити проблеми - въпрос на търпение и някави минимални усилия. Смятам също, че това което се предлага на пазара масово е надценено дори в пъти понякога.

              Както и да е, отново благодаря за коментарите!

              Т4 не е съвсем отпаднал от класацията, но там е по-скоро ако изпадне нещо междувременно, а и ценово също нещата ще седят различно. В крайна сметка за лека експлоатация 1.9D (без турбо), най-икономичния двигател ли е и достатъчно здрав ли е (ГНП-то?)?

              Коментар


              • #22
                От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                Къде ги видяхте тези мотори на Т3 1.9D и TD не знам Заводските дизели са 1.6D, TD и 1.7D, среден разход 8 на 100. С 5 степенна скоростна кутия 3H (диф 4.83) на 3000 об. си малко над 90 км.ч. Забравете за скорости 130 км.ч с дизел. Най-бързите ск.кутии се монтират на 2.1 инжекция 112 к.с. с предавателно число на дифа 4.57. Шанса да попаднеш на Т3 с хидравлика на волана са 1 на 10 000
                Фастер, за първи път чувам на 2.4Д да има турбо, 1.9 ТДИ не се монтира на Т4, само 1.9ТД. Моята Т4 е 1999г. с двигател 2.4Д и бърза ск.кутия. На 3000 об. се движа със 104 км.ч. Старите дизелови Т4 до 1997 са с бавни ск.кутии, там на 3000 об. сме около 90 км.ч.
                Ванка , той няма да го купува от магазина заводски , споменал съм 1.9 и 1.9ТД , защото ще попадне на бусове с тези двигатели , както и с двигатели от Лада , Рено , ......
                Моя беше с двигател 1.6ТД , като сдаде тотално багажа , го смених с 1.6Д , по регистрация е с двигател без номер , и мога да го сменям когато искам. Но разход от 8 на 100 не съм стигал , освен в големи студове , виелици и много сняг. Буса харчи повече само на магистралата , и то е разбираемо имайки предвид формата и слабия двигател.
                Юли месец ходих два пъти до Бургас , от Панчарево до центъра на Бургас , стигам и се връщам с нафта за 130лв. , до Варна същото упражнение ми струва 150-160лв. , при 2.30 за литър , може да се сметне разхода. Без турбо , максималната скорост е 120 , но го карам със 100-110 , по баирите пада до 80-90.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                  Ще помоля за повече информация относно T4, че гледам тук една бройка и искам да се наумувам до довечера, перди да тръгна да го купувам. Т4 пътнически 1.9d. Какво да гледам? Къде му е номера на шасито? Със сигурност няма да е перфектния, та какви може да са по-скъпите ремонти (да знам дали да се отказвам или да се пазаря)? Кой може да я изкърпи качествено? Предлагат ми я на фактура, нотариуса задължителен ли е?

                  Обширни въпроси, но компетенцията ми по тези машини не е голяма, така че картите са на маста, ако може едно рамо!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                    Номера е под предното стъкло , гледай да е произведен след 94г. , преди тази година имат слаба защита на ламарините и гният много.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                      [QUOTE=motor_men;2822259]Номера е под предното стъкло , ..... И отделно, задължително трябва да има "набит" номер някъде по ламарината.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T4 1.9d....jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5680099
                        Така са разположени всички обозначения на Т4.
                        Друг е въпросът , че тeмата се отмести от Т3.Ако ще се возят хора , предимно по асфалт и продължително със скорост 100-110 , има и други модификации на VAG.
                        Не забравяй , че щом ще возиш хора отговорността е по-сериозна.А на този бюджет машините са отдавна бегали от параметрите.
                        Успех!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Така са разположени всички обозначения на Т4.
                          Друг е въпросът , че тeмата се отмести от Т3.Ако ще се возят хора , предимно по асфалт и продължително със скорост 100-110 , има и други модификации на VAG.
                          Не забравяй , че щом ще возиш хора отговорността е по-сериозна.А на този бюджет машините са отдавна бегали от параметрите.
                          Успех!
                          Благодаря за полезната информация? При гумата трябва да е на гредата, предполагам(позиция 3 - VIN number)? Не мога да разбера какво имаш в предвид с това, че има други модели?
                          Още в началото написах, че това е цена за закупуване, преди да се купи ще се прегледа обстойно, за да не не удвои/утрои цената си веднага след покупката. Оттам нататък технически трябва да е 100% оправен. От скрити или добре замаскирани дефекти човек не може да се имонизира!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                            Няма VIN при гумата. Това, дето си мислиш, че е при гумата, всъщност е ръчката за отключване на предния капак. На тази схема е дадена двойно - и за ляв, и за десен волан.

                            Набитият върху ламарината на купето номер е под предния капак, горе при чистачките, където е уплътнението на капака - номерът е набит върху ламарината във вдлъбнатината, която се явява нещо като улук. Не знам защо не е посочен на тази схема.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #29
                              От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                              За последната седмица изпуснах 3 бройки - първата бях на почивка; втората в първия работен ден, който беше кошмарен; третата въобще нямах шанс, защото макар обаждайки се първи и готов на всичко в крайна сметка го продадоха на приятел! Хубава кола на добри пари не стои в сайтовете повече от 2 дена, а в последния случай се купува моментално! Цените и на трите бяха такива, каквито аз смятам за нормални!

                              Коли за колекционери, к'во да се прави! Не мога да разбера само защо хората се опитват да продадат абсолютна скрап за ХХХХ лв. и кой ще я купи изобщо. Да не говорим, че тези без прехвърляне са изключително много. КАТ не прехвърлят ли някоя й друга страница по сайтовете за продажба на МПС-та.

                              Това да следиш обявите през няколко часа е безумно губене на време, но отказване няма, поне за сега, най-малкото защото казах на дъщеря ми, но тя има изискване седалките от 2-ри и 3-ти ред да са една срещу друга, ама ще видим!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Volkswagen Transporter (T3) или друг бус?

                                Колко се харчеха изпуснатите?
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X