Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

    Въпроса ми е как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ на KIA Sportage. С обикновена газова е. Колата е 128HP 16V 4WD.
    Четох и за и против спирането на помпата, но при положение, че вече им загубих броя на новите бензинови помпи, а имам и съмнения, че горивото в резервоара намалява от самосебе си, мисля, че по добрия вариант ще е да не работи когато карам на газ....

  • #2
    От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

    Според мен най-добрия вариант ти е да прекъснеш веригата на помпата с едно реле...така че като превключиш на газ да спира понпата а като палиш да си пали на бензин. Ако ти харесва този вариант мога да ти потърся схема по-късно като се прибера! Че до сега не ми се е налагало да прекъсвам помпата и не знам дори кой предпазител отговаря за нея
    LZ1ICD
    Иван - 08девет683едно883
    VW GOLF4 1.8 4motion.

    Коментар


    • #3
      От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

      Първоначално публикуван от ivan_dice Преглед на мнение
      Според мен най-добрия вариант ти е да прекъснеш веригата на помпата с едно реле...така че като превключиш на газ да спира понпата а като палиш да си пали на бензин. Ако ти харесва този вариант мога да ти потърся схема по-късно като се прибера! Че до сега не ми се е налагало да прекъсвам помпата и не знам дори кой предпазител отговаря за нея
      Варианта е добър. То реално когато когато съм сложил ключа газ-бензин при палене винаги върти на бензин и след това включва газта(газовия клапан). Сега съм с един кламер и още като дам на контакт се включва газовия клапан и пуска газ

      Коментар


      • #4
        От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

        Има предпазител за помпата в таблото с предпазители, долу до педалите. На картинката на капачето е отбелязан. Последната година имах първо теч от една тръбичка на резервоара, а после от регулатора за налягането. Махах предпазителя и така карах известно време. Виж кой е предпазителя, проследи му жицата и действай.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Въпроса ми е как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ на KIA Sportage. С обикновена газова е. Колата е 128HP 16V 4WD.
          Четох и за и против спирането на помпата, но при положение, че вече им загубих броя на новите бензинови помпи, а имам и съмнения, че горивото в резервоара намалява от самосебе си, мисля, че по добрия вариант ще е да не работи когато карам на газ....
          Само да не забравя утре ще цъкна моят модул за спиране на помпата.
          Представлява реле с нормално затворен контакт и таймер,чрез който се наглася на колко време след превключване на газ да спре помпата.
          Оперативната в-га,/бобината на релето/ се свърва към бобината на газовия клапан на бутилката,силовите контакти прекъсват "+" на помпата.
          Таймера е нужен заради това,че цилиндрите преминават един по един от бензин към газ и е нужно помпата да не е прекъсната,докато се получи пълно преминаване към газ-/без реле за време колата угасва още при преминаване на първи цилиндър на газ,освен ако не е зададена настройка за едновременно преминаване на всички цилиндри на газ/.
          За по-голяма сигурност съм задал 45 сек. след получаване на "+" от газовия клапан модула да спре помпата,въпреки че на практика е нужно по-малко време.
          Последно редактирано от Янко Желязков; 09-09-15, 00:06.

          Коментар


          • #6
            От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

            Да ако можеш направи една снимка. Да видя какво да търся...

            Коментар


            • #7
              От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

              Вярно, че тези новите системи са с газов клапан и веригата на помпата може да се прекъсне някъде отзад от към рзервоара. А за релето да се използва управляващ сигнал от клапана.

              Янко, то хубаво цилиндрите минават един по един на газ, но за колко време преминават всички? На мен ми се струва, че всички включват доста бързо (така на око за около 2 сек.). По принцип ако отрежеш кабела на помпата при запален двигател, то двигателят угасва след 5-6-10 секунди, а не веднага. Просто остава бензин под налягане в горивопровода и с него работи още малко.

              Аз като имах течове на бензин ... Понеже моят ГИ не пали никога директно на газ ... Е, има си някакъв авариен режим, ама иска 1-2 оборота на бензин да направи и тогава превключва на газ ... Та бях приготвил едни клещи при педалите ... Паля колата аварийно на газ и светкавично дърпам предпазителя на помпата. Грубо не повече от 1-2 секунди ми отнемаше, та нямах никакви дертове с преминаването на газ.

              Сигурно зависи от самия ГИ и настройките му, но не е задължително да има проблем ако релето изключва веднага, без таймер ...

              Ей, хаймани такива. Зорлян ще ме карате да режа помпата. До сега винаги съм бил с отрязани помпи на колите ми, само на тази не бях я резнал още... Вие знаете ли, че една оранжева дюза за тая Кия е 200 лв, а зелените са по 50 ..? Ако запекат тия дюзи сте вътре 500 кинта ...
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                Аз днес смених помпата с нова(надявам се запоследно). Колата не беше карана на бензин около година, защото старата помпа замина. За това време на газ съм навъртял около 5-6 000 км. Та като сложих новата помпа, викам чакаи да видим какво ще стане. Запалих на газ дигнах 2-3000 оборота и минах на бензин, като очаквах колата да спре. Ама не спря, продължи си на бензин безпроблемно, въпреки, че както казах не е карана на бензин от около година...

                Коментар


                • #9
                  От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                  При обикновена АГУ помпата се изключва много лесно, само с помощта на едно обикновено реле. Въобще не ти трябват
                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  ...Таймера е нужен заради това,че цилиндрите преминават един по един от бензин към газ и е нужно помпата да не е прекъсната,докато се получи пълно преминаване към газ-/без реле за време колата угасва още при преминаване на първи цилиндър на газ,освен ако не е зададена настройка за едновременно преминаване на всички цилиндри на газ/...
                  Това се отнася само за ГИ.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • #10
                    От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                    Ахам......-споменах това по-горе-/даже на НИВА-та,моноинжекционна бях с обикновенно/.
                    Що се отнася именно до такова реле без таймер за времезакъснение-да,пробвах,но поне при моя ГИ не се получи и колата угасваше,та се наложи да бодна такова с времезакъснение на ползваните контакти.
                    Извинявам се за лошите снимки,но по-добри не се получиха....
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                      Аз от както съм с инжекжиона не оставям резервоара да пада под средата, и до сега проблеми с бензиновата помпа не съм имал .....а тя си е постоянно активна ...няма реле да я спира!
                      LZ1ICD
                      Иван - 08девет683едно883
                      VW GOLF4 1.8 4motion.

                      Коментар


                      • #12
                        От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                        Ясно,ама що да не спестиш някой друг Ампер постоянна консумация и да и увеличиш живота.

                        Коментар


                        • #13
                          От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                          Те споровете за и против спиране на помпата са още от праисторията, но така и няма сигурен и еднозначен отговор на въпроса.

                          Аз при предишните ми автомобили винаги съм спирал помпата, след като съм имал някакъв теч на бензин. На Кията вече имам два теча, ще видя кога ще я спра. Не знам, сигурно им е дошло времето на маркучи и други. Но ако е спряна помпата, поне можеш да си се прибереш спокойно и по-безопасно на газ. По не аз не съм имал никакви проблеми нито с дюзи, нито с помпи след спирането, но почти винаги паля на бензин.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                            Не разбирам много от бензин,но какво пречи след палене
                            помпата да е спряна?Защо помпата трябва да работи,при
                            условие че върви на газ?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: KIA Sportage как най-лесно да спра бензиновата помпа когато карам на газ?

                              В коша на двигателя е релето което включва помпата, намира се пред акумулатора в една голяма една черна кутия заедно с други релета и бушони, релето за помпата е най-дясното, като го извадиш и помпата спира. Аз съм измислил как да го спирам но още не съм го направил но мога да ти го опиша.

                              Правиш къси 4 кабелчета по около 5 см. от едната страна женска кабелна обувка която да влезе в клемите на релето то а от другата страна мъжка която вкарваш в буксата на релето и два по-дълги може би около метър или повече зависи къде ще сложиш другото реле едното е с две женски кабелни обувки а другото с една женска и една мъжка, с тези две кабелчета ще прекъсваш тока към бобината на релето за помпата, едната им страна закачаш на допълнителното реле на нормално затворения контакт а другата страна, мъжката в буксата на релето там където е + на бобинката а женския край на крачето което влиза +са. На допълнителното реле подаваш + на бобината му от клапана на изпарителя. Когато прехвълиш на газ допълнителното реле ще спра захранването на бобината на релето за помпата и помпата ще спре. Ако не си ме разбрал какво искам да кажа, ще направя снимки като си правя моята помпа но това ще е другия месец като си купя новата помпа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X