Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Е няма да има. Баш за магистрала е по-добре. Отделно дето се смятат на по-висока тампвратура!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Аргументи, че въздухарите не обичат жегата?
      Не обичат постоянни високи обороти, къде съм казал за жегата?
      А иначе никой компонент в двигателя не обича прекалено високите температури, включително маслото.
      Водноохладените двигатели имат много по-стабилен температурен режим.

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Май не разбираш за какво говоря...
        Освен може би съдържанието на "магистрално каране"...
        Но наистинана дъргел-а държи много по-ниска температура при натоварване от драгстар-а, който също е въздухар но без радиатор за охлаждане на маслото.
        Всъщност DR-a е неприлично студен двигател.
        Сложил съм му един ето такъв термометър след като приключих с онова електронно недоразумение, датчика на което е при теб.
        Което е една от безмислените екстри за този мотор защото определено е ненужно.
        Така и така пари са давани обаче - седи си.

        Другото, което се каня да накича е ей този манометър.
        Купил съм го още миналата година но все още не съм се начудил къде да го вържа.
        Дали на масленият радиатор или на контролната прибка за измерване на налягането на маслената помпа долу на картера.
        И понеже е сравнително сложна заигравка със съмнителна практическа насоченост, както термометъра вероятно и тая година ще си остане в опаковката [emoji23]
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          ДР-а е със SACS система, въздушно-маслено охлаждане. Което е много повече от един маслен радиатор.
          Термометърът ти не мери температурата на маслото, нито на двигателя, а на въздуха и маслените пари около съединителя. Няма и няма как да има щека, потопена в маслото. Ако искаш реални показания, трябва датчика да е потопен.
          Манометърът е добра екстра, но по-добре е червена(може и мигаща) лампа за маслото. За да привлича внимание. Напоследък се напълни с филтри и масла менте, добре е да се знае кои стават и кои могат да убият двигателя. На ДР-а можеш да го монтираш към пробката или към произволна маслена магистрала.

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            На мен продължава са ми изглежда като въздухар с маслен радиатор но щом казваш, че е много повече...

            Враг усраине

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              ХЛ-а при каране с над 100, загрява прогресивно на скоростта, при 120 е вече с близо 150 градуса на маслото, което никак не е добре.
              При мен температурата е равна на скоростта - това си е една от екстрите на ХЛ-а: уреди с двойна употреба - оборотомера показва и разхода на сто, а скоростта е равна на температурата на маслото! Всичко това на пета, при нормална жега.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Да, за температурата беше нещо подобно, за разхода не съм забелязвал. Преди много години имах ИЖ Юпитер 5, неговият разход се мереше по километража, като махнеш нулата. Вдигаше до 140 при съответния разход

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  .....
                  Но наистинана дъргел-а държи много по-ниска температура при натоварване от драгстар-а, който също е въздухар но без радиатор за охлаждане на маслото.
                  Всъщност DR-a е неприлично студен двигател.
                  Сложил съм му един ето такъв термометър след като....
                  А на Драга какъв ти е термометъра???

                  Сори за офф...а
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    На драга е в масло, завит на мястото на пробката за източване.
                    Пак е афърмаркет решение - той също няма мерене на темперарура.
                    Там си мери каквото е.
                    Конкрето това.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      И аз да се похваля.Само на една екстра почуствах липса откакто се сдобих с мотора и това е стойка за джипиеса.Имам зумо което чат пат ми се налага да слагам на атевето си и когато си купих адвенчъра бях много щастлив че най накрая ще ми влезе истински в употреба.Проблема е в стойките които се предлагат за него.Тези на рам може да са функционални,но с грубината си и хилядите колянни връзки и врътки ми приличат повече на протези за инвалиди отколкото на естетична стойка за нещо.Хвърлих едно око и на Туратех...то тяхната стойка е високотехнологично устройство най вероятно проектирано и произведено от часовникарска фирма.Като оставим това че се заключва,има няма стойката им е съставена от около стотина елемента половината от които движещи се и скрепени по всевъзможен начин –болтченца,скобички,пружинки и т.н.Мислех да се отказвам да търся и да почвам да творя,но като знам от опит каква занимавка си е,че на атевето я творихме си дадох един последeн напън.Резултатите от който ви пускам като снимки...Много съм доволен,семпла,здрава и компактна джипиес стойка за монтаж на супорта на кормилото–най накрая.Воала...

                      Самата стойка е универсална,като моята в случая съм комплектовал със холдер за зумо,но може да бъде за всеки модел телефон,малък таблет или джипиес.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dsc_0741.jpg
Прегледи:1
Размер:462.9 КБ
ID:5769017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dsc_0742.jpg
Прегледи:1
Размер:395.1 КБ
ID:5769018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dsc_0744.jpg
Прегледи:1
Размер:367.7 КБ
ID:5769019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dsc_0746.jpg
Прегледи:1
Размер:308.2 КБ
ID:5769020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dsc_0747.jpg
Прегледи:1
Размер:297.7 КБ
ID:5769021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_1dsc_0748.jpg
Прегледи:1
Размер:416.2 КБ
ID:5769022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_2dsc_0745.jpg
Прегледи:1
Размер:380.3 КБ
ID:5769023
                      Последно редактирано от Васил Томов; 04-10-17, 18:53.

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        RAM въпреки, че е невероятно здраво нещо с куп опции за различен тип монтаж наистина има 3 фундаментални проблема:
                        Грубо, скъпо и амеракански произход.
                        Аз на 2 мотора ползвам RAM както за зумо-то, така и за екшън камерата.
                        Но това са ендура и изобщо не ме интересува дали изглежда добре.
                        Плащам за фунционалност и здравина но не и пукнат грош за визия.
                        Там, където съм решил, че визията има значение и аз съм заменил рам с кастъм стойка.

                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Скоро си купих нов GPS.Водо и прахо-защитен, достатъчно голям екран тип "тъч скрийн брато" и комплектован с активна стойка която е направена и като сенник.Друга екстра /поне за мен де/, че китайчето работи под уиндос и реално може да му се инсталира всичко.В момента е с IGO, но може и гармински софт най-вероятно да се качи без проблем.
                          Та да се върнем на въпроса...Макар и проектиран за мотор и за автомобил, стойката в комплекта която е за монтиране към кормилото ...за никакъв не става.Тоест става, но...не е достатъчна за монтаж на всяко едно място където искаш по кормилото.
                          Гледам по-горната стойка на колегата и си мисля..."това в моя случай е неприложимо".
                          Да и аз първо се засилих да монтирам устройството в средата на кормилото, но...установих, че за мотористите ползващи раници на резервоара си, това не е мястото.Най-малкото нищо не се види от габарита на раницата.От там като се почна...поне на 22 различни места и под различен ъгъл се опитах да го монтирам.В общия случай устройството или стоеше под неудобен ъгъл за виждане, или пък криеше някой важен уред по таблото или пък при завъртане на кормилото подпираше на раницата или отпред на рогатката...Направо в чудо се видях.
                          В процеса на пробите зарязах оригиналното захващане и приспособих сенника-стойка на новата машинка към Ram стойката на гармина който ползвах до момента.Ами трябва да ви кажа..изведнъж възможностите за монтаж рязко се увеличиха.В крайна сметка му намерих място и сега вече всичко си е точно.Това обаче с оригиналната стойка нямаше как да се случи.
                          Та не знам за вас какви са критериите да е грозно...обаче на мен си ми изглежда съвсем добре като визия за туристически мотоциклет...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170915_200057 - ZA FTP.jpg
Прегледи:1
Размер:674.0 КБ
ID:5770102

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170915_200314-za FTP.jpg
Прегледи:1
Размер:573.6 КБ
ID:5770103

                          Отделно от това, реално това са снимки без раницата на резервоара, а като се сложи и тя/а аз пък не я свалям никога/, визията се променя съвсем рязко.Реално се вижда почти само горе стойката на GPS-са, а захвата остава някъде от долу...

                          Поздрави!
                          Последно редактирано от lubashki777; 17-10-17, 07:00.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Грозно и хубаво тук са на изместени от практичност. Важно е да служи, е понякога е "вярно" като шут.

                            Моята препоръка е да го разположиш от другата страна, така може да боравиш с него без ръката командваща газ/спирачка да е заета.

                            п.п. винаги съм имал слабост към устройствата с няколко хардуерни бутона в допълнение.
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Ами RAM имат такова разнообразие от варианти за закрепване, че просто е невъзможно да успее човек да намери правилното място на уреда.
                              Аз дори ето за това успях да я използвам преди няколко дни въпреки, че едва ли са имали предвид точно такова приложение в РАМ

                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                                Грозно и хубаво тук са на изместени от практичност. Важно е да служи, е понякога е "вярно" като шут.

                                Моята препоръка е да го разположиш от другата страна, така може да боравиш с него без ръката командваща газ/спирачка да е заета.

                                п.п. винаги съм имал слабост към устройствата с няколко хардуерни бутона в допълнение.
                                Ами първо там я бях сложил, но...колкото и да е нагласях все ми криеше волтметъра, а съм си свикнал да си го наглеждам постоянно и ми е страшно дискомфортно ако не го виждам.За сега от дясно не съм имал проблем с управляемостта.Принципно си правя предварително маршрута и след това почти не се налага да пипам, а ако се наложи, обикновено спирам, правя корекциите и после само газ.Разбира се...налагало ми се е все пак да пипна нещо по него в движение, но си го правя с лявата ръка и то при намалена скорост на движение...Така, че за сега там му е мястото.
                                Единствения ми проблем за сега снего е, че при вертикално и задно разположено слънце, сенника не върши никаква работа и екрана избледнява неимоверно много/на моменти все едно е изключен GPS-а/.Сега промених малко ъгъла му надолу...да видим как ще е ситуацията при следващото каране...
                                П.П.Кефи ме и това, че дисплея му е такъв, че с каквато и да е ръкавица е активен на допир...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X