Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Б тоя ред на мисли: И аз си бръмча със ЗУМО660 , което ползвам вече 4-ти сезон. Зимата ако не ходим с жена ми с колата някъде извън БГ просто си стои в къщи в кутията изключено . До сега винаги като го включа и колкото и малко ток да има в батерията и захапва. Лятото няма грижи ,зарежда си се от мотора. Аз си падам и малко инвалид откъм електронни джаджи , та се извинявам за тъпия въпрос : Нали рано или късно тая оригинална батерия ще умре и трябва да търся нова от някъде. Влизах в сайта на Геотрейд ,ама ....не виждам да се продава само батерия за Garmin Zumo 660. Преди продаваха ама вече....Идея си нямам ако батерията ми умре къде да търся.Някой ще ме ограмоти ли ...МОЛЯ?!(Румене , това последното за тебе )

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Аз веднъж се опитах да ползвам телефона във водоустойчив калъф за нвигация обаче загря много и извади надпис че му е твърде висока температурата! Това пролетта на 23-24°С пък за лятото на 38-40°С въобще не посмях да го пробвам с тоя херметичен калъф!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
        ...Нали рано или късно тая оригинална батерия ще умре и трябва да търся нова от някъде...
        БаКтерия (примерно):

        www.ebay.co.uk/itm/352173784064

        Замяна:

        Враг усраине

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          БаКтерия (примерно):

          www.ebay.co.uk/itm/352173784064

          Замяна:




          Я пак !!!????!!!!
          Зумо 660 виждАл ли си?!?
          Батерията се сменя за времето за което пиша тия 2 реда!!!!

          https://www.amazon.com/Garmin-Zumo-660-Battery-Replacement/dp/B074W4268M


          Изглежда така.

          Емо!
          Намира се и в България батерийката.
          Скоро сменях една.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Не, не съм виждал 660 наистина.
            Моят е 390 и не твърдя, че съм гармин експерт.
            Просто гугълнах

            Враг усраине

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Аз на последното пътуване си бях пуснал от телефона iGo на входа на Ниш. На изхода на града тъкмо забелязах, че е тъмен дисплея. Оказа се, че е прегрял и се е изключил. В чантата на резервоара в дуракоустойчив калъф, затварящ го от всякъде и явно му е дошла много изолацията. На първата бензиностанция - карта за Сърбия и Черна гора и после по-натам една за Босна и Хърватска. Пусках навигацията само по големите градове, където има разклонения.
              Та и прегряването на телефона се оказа проблем, с който досега не се бях сблъсквал и ме накара, да се замисля за отделна навигация. Пък ако тя се откаже от живота - телефона е backup
              Subaru Impreza 2.0 '98
              Honda Africa Twin RD07 '95
              Honda Africa Twin RD07А '96

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Я пак !!!????!!!!
                Зумо 660 виждАл ли си?!?
                Батерията се сменя за времето за което пиша тия 2 реда!!!!



                Емо!
                Намира се и в България батерийката.
                Скоро сменях една.
                Румба, сигурно има батерии в България , ама не се сещам къде да търся. Не е нормално баш Геотрейд като официален представител на Гармин да нямат . Не,че вече ми е умряла навигацията , ама след 4 сезона се чудя тая батерия още колко би ме изкарала. Че като знам колко пари налях отделно за стойка и отделно за заключвалка от Туратех и за сенник (за това най-малко), хич, ама хич не ми се ще да я пенсионирам тая навигация. Иначе е желязно Зумото . До сега съм го изтървал 5,6 пъти от мотора и още 2,3 пъти от по-високо и сеочука все едно градушка го е чесала , но си работи. Като чета тука кой как ползва навигацията , включително и момчетата с които караме се учудвам как си ползвате навигациите без звук . Аз на моята и ползвам основно звука в ухото ми , защото съм малко недоскив и поглеждам в екрана колкото да сравня това ,което съм чул с това , което виждам на пътя. Ама явно при всеки е различен навика , защото на някои звук изобщо не им трябва , а са свикнали само с екрана. Та за батерията за Зумото , НАИСТИНА МИ Е ВАЖНО , че само тая навигация с екстрите е някъде къмто 1600лв .

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Имам в колата едно нуви 760, което е доста по-дърто от зумо-то и все още няма никаква необходимост за замяна на батерията.
                  За собствено успокоение звънни на Геотрейд за да се убедиш, че е възможно да си купиш батерия и от тях.
                  Нищо, че я няма на сайта.

                  Иначе не е хубаво да се плащат такива пари чак за екстри.
                  Дори само за това, че те карат да се базпокоиш излишно (както в случая) а идеята е че обратна: те трябва да ти служат а не ти на тях!


                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    В последния момент добавих едно пакетче под елхата. Монитор за налягането, както е известно не всички мотори имат такъв. Весели празници!
                    http://www.dx.com/p/90smart-wireless-motorcycle-tpms-tire-pressure-monitoring-system-482264?tc=USD&ta=US&gclid=EAIaIQobChMInN3HvJOj2AIV142zCh3T2gMNEAQYASABEgLwOPD_BwE#.Wj_hWDcrPIU

                    Последно редактирано от Mitko69; 24-12-17, 20:53.
                    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Много добре изглежда,сподели впечатления когато го изместиш от елхата на мотора .

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        И на мен ми изглежда много добре, ако може и някоя реална снимка догодина?
                        Освен това ми е любопитно с какви баКтерии са сензорите и колко "живеят".

                        Като гледам са CR-1632?

                        Аз ползвам гарминските ANT сензори но само, когато съм забучил навигацията.
                        Което далеч не е ежеднево, освен това "смуче" батериите (CR-1225) за сезон.
                        И не мери температура.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          И на мен ми изглежда много добре, ако може и някоя реална снимка догодина?
                          Освен това ми е любопитно с какви баКтерии са сензорите и колко "живеят".

                          Като гледам са CR-1632?

                          Аз ползвам гарминските ANT сензори но само, когато съм забучил навигацията.
                          Което далеч не е ежеднево, освен това "смуче" батериите (CR-1225) за сезон.
                          И не мери температура.
                          На хартия живота на батериите е 8 месеца, повече от достатъчно да се изкара сезона.
                          Снимки и модел на батериите ще пусна по нататък, че в момента тук е -17 и се зигравам с машината за сняг, кутията дори не съм отворил...
                          Сезона ми изглежда престъпно далечен
                          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Реално и моите изкарват 1 сезон.
                            Неприятно се презакачат обаче при смяна на батерията гарминските сензори.
                            Всеки път е едно псуване и магии докато се закачат към GPS-a...
                            А и батериите са лека екзотика и не се намират под път и над път, както масовите.

                            Дано китайчетата да работят толкова добре, колкото изглеждат от линк-а.
                            Къде е тая зима?
                            Направо ти завиждам, тук ше цъфнат кокичетатат всеки момент
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Накиприх се със скотойлер вакуумен! Не бих се занимавал с глупости ама ми изпадна без пари - за 60лв. та рекох да пробвам. С монтажа на резервоарчето голямо чудене падна. Едвам му намерих удобно място. Сега се чудя дали е удачно защото е вързано за рамката точно зад двигателя и е на височина около 10 - 15 см над линията на иглата отзад при венеца. Дали не трябва да му търся място по високо по мотора щото нали на самотек върви?
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Идеално е.
                                Снимай но най-доброто място е точно зад двг поради топлината от него, която затопля и резервоара.
                                Най неоптимално е пред него изобщо встрани от всичко, което би могло да го притопля.
                                Никакви проблеми няма с височината.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X