Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

    Здравейте, искам да споделя с Вас едно мое преживяване наречено ремонт на кормилна рейка та.. малко предистория: от много време ми омазняваше горе при пиньона и взех, че смених двата семеринга за всеки случай, даже и един ролков лагер с оригинални Хонда. Всичко перфектно и след 400-500 километра текна от лявата страна на пръта, ако мога така да се изразя. Ей тук е проблема, че два пъти ми я ремонтираха/рециклираха едни Хасковски майстори, че сега рейката тече повече от преди. Уж всичко било наред с гаранция итн. но тече и това е. Изключително некоректено отношение и държание, за работата ясно, че нищо не могат. След три ходения до въпросния град и куп телефонни разговори поне си взех парите за ремонта, остана само целия масраф по сваляне и качване на мой гръб, но както и да е пари се вадят важното е да сме живи и здрави.

    Сега имам нужда от съвет къде като град, майстор, сервиз мога да си ремонтирам рейката? С втора употреба не ми се занимава, но ако няма къде и това е вариант.

  • #2
    От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

    Ти от къде си? Мога да ти дам координати за майстор в Бургас.
    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

      И що не ти се занимава с втора употреба, отдавна да си забравил за нея, рециклираното по успешно и надеждно ли е от втора ръка
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

        Ами реално погледнато... Рейка втора употреба, колегата, си има.
        A Lone Rider

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
          рециклираното по успешно и надеждно ли е от втора ръка
          В повечето случаи - Да...
          Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

            Хидравличното масло се движи около пиньона и не отива надолу към тялото на рейката. Сигурен ли си че изобщо са сменили долният семеринг ? За да текне от кормилните накрайници, значи долният семеринг или не е сменен изобщо, или като са го слагали са го скъсали... Ако ще ремонтираш твоята рейка, освен смяната на семерингите добре би било и да я натъпчеш с грес през отвора на винта за регулиране на луфтовете...

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

              Пиши кои са тия "майстори" да не се опари и друг колега тука от Хасково. Или поне къде се намират.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

                По ред на въпросите да отговоря:
                1. От Кърджали съм и градове като Пловдив или Стара загора са ми най-удобни, защото искам да я занеса и лично да говоря с този, който ще я прави.
                2. Не изключвам втора употреба, но намерих само две рейки за ляв волан до момента и не ми дават никаква гаранция за тях.
                3. Не знам изобщо какво са правили и какво са сменяли, а и не искат да ми кажат какъв е проблема! Когато исках да получа информация за ремонта и то на място отговорът бе: ние си знаем какво правим каквото е имало да се направи то е направено и всичко е наред! Наред само където тече,нагла работа и това е! Това се повтаря за една седмица два пъти и сега рейката тече повече отколкото преди да я занеса за ремонт!
                4. Не съм писал кои са да не излезне, че мрънкам и само се оплаквам като някоя ученичка, просто не искам да бъда разбран погрешно! Ако държите ще напиша кои са!

                Ще съм много благодарен да споделите за читав сервиз или за човек разбиращ си от работата с нужното внимание и уважение към клиента.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

                  Реално погледното си има и рециклирана рейка която тече Аз до сега през жита си съм рециклирал при "майстори" 2 реики (на рено и на фиат), и резултата беше същия, едната изкара почти година и се разтече пак, за другата дето само сълзеше и я направиха да тече ми казаха: " не става даи 180 лева хахахах" дали им дадох? естествно хамалогията по свалянето си беше за моя сметка, от тогава съм се зарекал реика не рециклирам, тя за да текне не е виновен само някои износен семериг, износване ще има и по самата ос, новия семеринг само ще закрепи положението. Лошото е че повечето коли са десняци и трудно се намира лява рейка. В пловдив уж има 2-3 места за рециклиране дават и по 1 г гаранция, ама ще трябва да питаш гугъл къде са
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

                    Кажи точно кои са тия майстори да не се набие и друг на тях, че те така цял живот могат да се учат на нови клиенти.

                    В Стара Загора до колкото знам масово сервизите пращат рейки за рециклиране в Сливен и са доволни от резултатите. Къде точно в Сливен обаче не знам. Предвид размера на града едва ли ще има повече от един специализиран сервиз там такъв си мисля.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

                      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                      Кажи точно кои са тия майстори да не се набие и друг на тях, че те така цял живот могат да се учат на нови клиенти.
                      Здравейте, проблема си го реших със здрава рейка втора употреба. Мислех, че рециклирането е по-добър вариант, но в случая не.

                      Проучих от приятели работата на въпросните "МАЙСТОРИ" от Хасково и се оказа, че не само аз съм прекаран и набеден за виновен, за некадърната им работа. Чувствам се длъжен вече да споделя кои са за да се знае кои са тези безхаберници. Сервиза им /разбирайте двоен гараж/ се намира зад Кауфланд влиза се от ъгъла на бул. България и ул. Батак и след около 300 метра навътре успоредно на булеварда се намира халето-гаража-бараката или както всеки си го определи.

                      Единия се казва Веско другият Михрян телефон: 0887 999 244 - хора бягайте от тях!!!

                      Набутах се здраво, но както и да е пари се вадят само да сме живи и здрави, но се пазете и имайте едно на ум.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

                        Радвам се че си се отървал, знаем че всичко е на късмет , и дано имаш такъв с новата стара рейка, но късмета няма сила и власт там където има власт "майсторлъка" на "майстора"
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

                          Колеги моля за малко помощ. Някой знае ли какви са размерите на двата семеринга на пиньона на кормилната рейка на ЦР-В 1ген.?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на кормилна рейка на ЦРВ 1 - проблем!

                            Понеже и при мен текна рейката от същото място та се разрових по руските сайтове. Семеринга го дават 18*30*5.
                            http://forum.crvclub.ru/index.php?topic=79500.105
                            Honda CR-V 1-st Generation

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X