Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Здравейте, понеже нямам време да чета темата, ето как успях да извадя трак от регистъра на пътуванията на гармин нуви 255w. В папка /Garmin/GPX в устройството има вдин файл - current.gpx . Той се отваря с Map Source и оттам редактирането става като се изтрият ненужните тракове и се остави само този, който ви интересува - те са сортирани по време, така че е лесно.
    И при мен е така.
    Но колкото и нови тракове да правя старите си седят на картата в светло син цват и незная как да ги махна.

    Коментар


    • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

      Здравейте колеги!! Въпросът ми е малко извън заглавието на темата защото тя е за запис на трак,а моят въпрос е за четене на трак.
      След доста обстойно четене вече разбрах как да запиша трак на моето нуви 750, който се намира в папката "Logs" в отделна папка в която има 3-файла "gps.bin", "nav.bin", "traffic.bin" тези файлове как мога да ги направя в общ файл с разширение ".gdb"-за да може примерно орегона или колорадото да ги чете? И обратното как може техният трак с разширение ".gdb" да го чете моето нуви 750, и къде по точно да го поставя файла за да може да ме навигира??
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

        Първоначално публикуван от 4e4i_0075 Преглед на мнение
        И при мен е така.
        Но колкото и нови тракове да правя старите си седят на картата в светло син цват и незная как да ги махна.
        Махането им не става ли с "гаечен ключ"(Инструм.) - "гаечен ключ"(Настройки) - Карта - Регистър пътув. ? Последното от "Покажи" на "Скрий" ?


        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
        Здравейте колеги!! Въпросът ми е малко извън заглавието на темата защото тя е за запис на трак,а моят въпрос е за четене на трак.
        След доста обстойно четене вече разбрах как да запиша трак на моето нуви 750, който се намира в папката "Logs" в отделна папка в която има 3-файла "gps.bin", "nav.bin", "traffic.bin" тези файлове как мога да ги направя в общ файл с разширение ".gdb"-за да може примерно орегона или колорадото да ги чете? И обратното как може техният трак с разширение ".gdb" да го чете моето нуви 750, и къде по точно да го поставя файла за да може да ме навигира??
        Интересува те само файлът "gps.bin", който с програмата Nutrack (споменавана е многократно в темата, с линкове откъде може да се изтегли, как се работи с нея, дори и със скрийншотове) се преработва до файл с разширение ".gdb". Търси по-новите й версии - с тях се работи по-лесно (по-"user-friendly" са). За обратното - вкарване на чужд трак, по който да става навигирането не съм наясно, но ми се струва, че има писано и за това (може да не е точно за твоя модел, и затова да не работи).
        Последно редактирано от gr_kanev; 05-02-11, 23:19.

        Коментар


        • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

          Как могат да се обединят няколко трака в един?
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

            Аз ги обединявам с mapedit.

            Коментар


            • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

              Благодаря, ще тествам.
              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

              Коментар


              • От: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                Здравейте колеги, изчетох цялата тема и какво ли не пробвах но не мога да кача тракове на моето нуви 2350, този модел може ли да няма такава функция? някой може ли да помогне?

                Коментар


                • От: До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  В заглавието е написано :Nuvi2XX , Nuvi7XX.
                  Може ли да ми кажете как да си върна софтуерната версия 4.0 , защото направих ъпдейт на софтуера на моето Нуви 250W и загубих възможността за запис на тракове. Сега съм с версия 4.10 , аудио версия 2.00 и GPS SW 3.00s. Предварително благодаря.

                  Коментар


                  • От: До: Нуви 2xx-запис на тракове

                    Първоначално публикуван от automobile Преглед на мнение
                    Здравейте, приятели !
                    Сега е момента да благодаря на всички Вас, които сте писали по тази тема! Доволен съм защото с ваша помощ "пипнах" моето Nuvi 250W - HWID 737, SW 4.00, Audio 2.0, GPS SW 3.00s .
                    Всичко направих по начина описан тук.
                    Имах известни затруднения, за които не видях да е писано до този момент и за това сега ще ги споделя, за да нямат проблеми хората които са решени да обогатят своята навигация с още една функция.
                    Първият проблем възникна в резултат на това, че моето Nuvi бе с активирана защита "Garmin Lock" (PIN code) и не искаше да влезе в режим "Load...". Ако и вашето до този момент е в това състояние - дезактивирайте тази опция от менюто "Сигурност" на апарата. После, след цялата процедура, пак може да си я активирате.
                    Свалете необходимия софтуер за вашият навигатор от тук (ако нямате SD карта) или от тук (ако сте поставили SD карта), като изхождате от вашата хардуерна версия на устройството (HWID ХХХ).

                    Бъдете акуратни - гледайте добре !!!

                    Аз имам SD карта в страничния слот на уреда - моето устройство е с HWID=737 и желая траковете да се съхраняват в картата, т.е. избирам втория вариянт и хоп - цъфна втория проблем.
                    Бутах си главата доста, но го реших и него - в папката получена след разархивиране на архива, файла с име 073701000400en_sd.rgn трябва да се преименува на 073701000400.rgn , след което всичко стана т.е получих "тунингован" Nuvi 250W с възможност за запис на тракове в SD картата.
                    Или нагледно показано - виж снимки 1,2,3,4 и 5.
                    Обърнете внимание, че бутоните не са активни (снимка 5)...! Не се стряскайте..! Изчакайте известно време, за да се конектне Nuvi-то към спътниците и проверете пак. Вече трябва да имате активен бутон "Start Recording" (снимка 6). Като се замислите малко - виждате, че това е напълно логично... Сега досещате ли се, защо бутона "Start Playback" (снимка 6) не е активен ??? Е, ако не - ще Ви помогна... Защото все още не сте записали първият си трак...(т.е папката Logs в директорията Garmin на SD картата я няма или е празна). Пробвайте да запишете някакъв трак и пак погледнете състоянието на бутоните. Вече трябва да ги видите активни (снимка 7). Ако все още не е така - закачете уреда към компютъра и направете ръчно папка Logs в директорията Garmin на SD картата, след което пробвайте да запишете някакъв трак.
                    Ако не ви се излиза с колата - можете да включите уреда в режим на симулация и да изпълните процеса на запис. Проверете отново - ако виждате картинката (снимка и ако може да възпроизвеждате записа с бутона "Start Playback" всичко е готово.

                    Може да се радвате на новата функция "Save Track" на вашето Nuvi.

                    ВАЖНО !!!

                    При работа с навигация в която няма поставена SD карта нещата са аналогични, но има едно голямо "НО" - задължително трябва да заредите софтуера предназначен за работа без SD карта, в противен случай се получава визуална измама - уреда показва,че записва трак,а реално - запис в папката Logs в директорията Garmin на уреда - липсва !
                    Това се получава и ако извадите SD картата от уред работещ до момента с такава и пробвате да записвате. Тук при тази ситуация би трябвало да излезе съобщение от вида "Моля поставете SD карта", но такова аз не видях, което ме кара да мисля, че това е недостатък на самия гармински софтуер.

                    Като послеслов на този пост бих желал да задам моите въпроси, на които ще се радвам да получа отговори.

                    Те са:

                    1) Записаните тракове се използуват за картографиране на непознати места (изготвяне на карти) или имат и друго предназначение... Какво е то?

                    2) След като имам записани тракове в уреда - възможно ли е да се движа по тях (да се извършва рутиране) и ако "да" как се прави от менюто на апарата?

                    3) Записаните тракове се изтриват само от компютъра, чрез изтриване на съдържанието на папката Logs или може и от менюто на апарата - ако може как става това?


                    тези файлове в линка ги няма вече ,прехвърля ме в друг сайт ,от къде мога да ги сваля ,за да накарам 250-ката да записва

                    Коментар


                    • От: До: Нуви 2xx-запис на тракове

                      Никои ли не може да помогне?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X