Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на тяло и обектив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на тяло и обектив

    Здравейте,шефа ме натовари с задача да избера огледално рефлексен фотоапарат за подарък.
    Фотото ще се ползва от млада дама,която пътува много,наистина много по света.Досега снима със сапунерка.Вече иска нещо качествено.На въпроса какво ще се снима,отговора беше всичко,тоест универсален обектив,обясних че такъв качествен няма,шефа каза измисли нещо.Дамата вероятно ще снима на автоматични настройки.

    Вероятно канон,щото съм пристрастен пък и шефа знае какво прави със 70-200 L 2.8
    Лайв вю и клип със фулл хд. Второто е препоръчително но не е задължително условие.
    Ограничение в парите няма,но да е разумно ,2-3 000 лв.с обектива ,може и повече.
    Търси се най доброто за парите.Колебая се и за мм.които да покрива тоя един обектив18-200 или 18-250 мм.

    Очаквам съвет,канон да е също поради факта че шефа без да знае, има още няколко канонски обектива от ултразумовите л-ки на 2.8....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Избор на тяло и обектив

    От сапунерка да минеш на огледално-рефлексен и джам 18-200 е като да преминеш от 60гр. на кило и половина.
    Да не стане така, че младата дама да реши, че сапунерката е по-хубава.
    Има много сериозни сапунерки с много сериозни параметри на матрици и стъкла. Помислете на тая тема.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на тяло и обектив

      Olympus OM-D E-M5II + Olympus 14-150mm II

      Сори, но с Канон дамата влиза в едни съвсем други теглови величини които само за да и покрият сапунерските навици ще и изискват допълнителен багаж при многобройните пътувания.

      При канон вече има малки тела и прочее но обективите си остават големи. Другия вариант е да зяпате безогледален EOS M3 с китови обективчета и един преходник за големите дангалаци.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Избор на тяло и обектив

        Опасявам се че може да реши че сапунера е по добре,олимпус едва ли,както казах в склада има няколко л-ки канонски и ще се ползват,относно размера,дамата знае как изглежда дслр,но едва ли ще ползва преходници и обективи,мисля си за нещо канонско до18--150 мм твърдо на 2.8 примерно ,лошото е че като си купувам обектив,гледам тия за които имам пари,случая тука е бест оф дъ бест ,а тука съм неподготвен
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Избор на тяло и обектив

          Ама то...не е трудно,ако е за "бест оф дЪ бест" Кажи на шефа "Намерих!Среден формат,уникален!" И му напиши Pentax 645z и...готово...
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Избор на тяло и обектив

            Хи, много обичам такива теми, пуснах пуканките в микровълновата, А накратко и по-сериозно - такова животно като ултразум на 2.8 не съществува в природата по разбираеми причини, обем, тегло и паричен еквивалент. Та моето хипотетично предложение е тяло 6Д + 24-70/2.8Л + 70-200/2.8Л. А ако 24 мм са тесни може да се добави и един 16-35/2.8Л. Цените и теглото не коментирам!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Избор на тяло и обектив

              Значи търсим най добрия канонски 18-...135 или 18-200 или 18-250 обектив,момата вероятно няма да носи втори с нея,моя опит е горчив с туристическите обективи,давайте идея,имам две седмици
              70-200 на 2.8 има налични,ние ползваме такива.24-70 2.8 ми е мерак от доста време, едва ли както казах ще носи два обектива,момата е слабичка
              Като няма пари,вземаш каквото можеш да си позволиш,сега пари има пък няма това което искаме,световна конспирация.....тялото ще го натакмим лесно
              Гоблин,какво е предмството на олимпус пред канонската еквивалентна конфигурация
              Последно редактирано от Roninn; 02-09-15, 07:19.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Избор на тяло и обектив

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Гоблин,какво е предмството на олимпус пред канонската еквивалентна конфигурация

                Позволявам си - компактност и качествени обективи, стабилизация, въртящи екрани и още много... и плавно преминаване от сапунерка към безогледален.
                И един 12-40 мм/2,8 - чудесен туристически китак...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на тяло и обектив

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Гоблин,какво е предмството на олимпус пред канонската еквивалентна конфигурация
                  Тегло, големина, влаго-прахо защитеност в посочения случай, почти толкова добро качество на изображението при "еднакви" обективи, вероятно по-добро качество на изображението при канонски обективи на еднаква цена (зер м43-ските обективи не са евтини но се движат с една серия нагоре спрямо другите). Ако стават и неканонски - Сигма Арт серията са някакви умопомрачителни, пак са по-скъпи от олимпусовите но по-евтини от канонските и без екивалент. Но пак опираш до тегло и размери.

                  Пентаксите също са железен избор, но там трябва да се целиш във високите обективи пак и излизаш на големината и теглото на канона но с друга система обективи.

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  ...такова животно като ултразум на 2.8 не съществува в природата...
                  Протестирам Как да не съществува ?

                  Съществува и още как. 44 бона зелени, един носач и си готов.
                  Последно редактирано от Goblin; 02-09-15, 07:54.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на тяло и обектив

                    Според мен, ако ще е кроп - тяло 70D, обектив по избор от следните 18-135 STM, 15-85 USM или най-добре 17-55 на 2.8. Подредил съм ги по качество. Както виждаш, обаче обхвата на зума намалява с увеличаването на оптичните качества на стъклата. За съжаление, от тази закономерност не може да се избяга. Трябва да се прецени добре кое е приоритетно.
                    От кроп телата при Канон, 7D II е върхът, но пак според мен, ако не се снима предимно спорт или уайлдлайф не си струва заради цената, която отива вече в ценовата категория на фул фреймите, където има едно 6D, което е дори по-евтино и е прекрасна камера. Отличен сензор (може би най-добрия на Канон), малко му куца AF с-ма, но това, ако го сравняваш с 5D III, например. Щом ще е за туризъм, обаче където се снимат предимно пейзажи и портрети си е направо перфектна.
                    За това тяло бих избрал един от двата обектива - канонската Л-ка 24-105 на 4 или стабилизирания Tamron 24-70 на 2.8.
                    Цената на 6D-то с обектива вече минава 3000 лева, но го предлагам, понеже си написал, че може да се даде и повече от тази сума.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на тяло и обектив

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Здравейте,шефа ме натовари с задача да избера огледално рефлексен фотоапарат за подарък.
                      Фотото ще се ползва от млада дама,която пътува много,наистина много по света.Досега снима със сапунерка.Вече иска нещо качествено.На въпроса какво ще се снима,отговора беше всичко,тоест универсален обектив,обясних че такъв качествен няма,шефа каза измисли нещо.Дамата вероятно ще снима на автоматични настройки.

                      Вероятно канон,щото съм пристрастен пък и шефа знае какво прави със 70-200 L 2.8
                      Лайв вю и клип със фулл хд. Второто е препоръчително но не е задължително условие.
                      Ограничение в парите няма,но да е разумно ,2-3 000 лв.с обектива ,може и повече.
                      Търси се най доброто за парите.Колебая се и за мм.които да покрива тоя един обектив18-200 или 18-250 мм.

                      Очаквам съвет,канон да е също поради факта че шефа без да знае, има още няколко канонски обектива от ултразумовите л-ки на 2.8....
                      Моето скромно мнение, е че когато се купува такъв подарък в случая фото-техника, и то не за малко пари, най-разумното решение е самата млада дама да си избере фотоапарата на място в магазина с твоя помощ като имаш предвид съветите на колегите тук, за да се види дали няма да и тежи или да и е неудобен при снимане, а за да не се притеснява дамата от евентуалните цени на фото-техниките и това да и повлияе на избора, нека шефа ти предварително да предупреди продавача, да не коментира цената пред нея

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на тяло и обектив

                        Все си мисля, че на жената , още повече щом става въпрос за дълги и чести пътувания /летища, самолети, разходки/, ще и е доста некомфортно с пет кила обемна торба с техника..безогледалките доста напреднаха и предложението на Гоблина е доста практично.
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на тяло и обектив

                          Въпроса тук ми е малко странен - аз не разбирам, дали целите са наистина да се купи нещо по-добро от сегашният апарат на тази дама, или да се купи нещо, което ти или шефа искате да купите, но видиш ли - за дамата, нали...

                          70-200/2.8 е прекрасен зум, но и теглото му е впечатляващо. Ако дамата ходи на фитнес. Но за walk-around обектив, този е безумие, знам го от личен опит.

                          Как ли са оцелявали фотографите едно време с твърди 50, 35 или 28? Аз това бих купил на дамата - едно прилично леко тяло с обектив еквивалент на 50мм, независимо в кой формат. Така дамата ще има реален шанс и да се научи да снима.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на тяло и обектив

                            Пентакс К-50 с обектив 18-135. Отлично балансирани като възможности, влаго-устойчиви, здрави и умерено тежки
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на тяло и обектив

                              Не знам за 6D, тествах го и останах много недоволен от него и все със качествени стъкла снимах!-според мен е компромисен вариант. 5D Маrk III-но там цената е друга!
                              Или скачаш на кропка
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X