Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

    Здравейте на всички !
    Малко предистория .
    Имах си аз Фронтерката и доста доволен си бях със нея, но се появи кучето ок 2ма и куче не е проблем. Да но се появи и тестът със 2 чертички , е вече малко се променят нещата .
    Колкото и къса и малка да е Фронтерата ни вършеше работа за екскурзии тук във България и из Европа. Но идва време когато отеснява. Ние 2ма Питбулката която не е мъничка , количка за бебето, столче за бебето ,и други неща които няма как във малка кола. Решаваме със съпругата че най добре да махнем Фроса и един Фиат купе които не се караше а само по 200лв данък му се плащаше. Фронтерата продадена бързо беше перфектна без грам ръжда или омасляване някъде и всичко работеше както трябва . Фията беше МЪКА голяма мъка непродаваема кола но си замина и край. Пуснах тема за дълга база тук във раздела какъв джип да си купя , идеята беше Shogun или Grand Cherokee. Седя джъткам си мобиле ,карс,олх и други сайтове и обмислям покупката на машината която ще бъде вече по със размерите на семейството. Винаги съм харесвал П38цата но все лоши мнения тук съм чел за нея така че не бях много сигурен . Но изпада обява за П38 на 3100 2.5 вече на пружини и то на 40км от мене ,звъня аз и по разговорът разбирам че колата е във добро състояние . Срещнах се със собственичката (Реиджа е бил на синът и които е починал преди няколко месеца и данък от 140лв и идваше много). Оглед на колата и на пръв поглед перфектно купе но. Теч от семерингите на предния мост,теч на една семерина на задния ,кулера пукнат ,масленият охладител също , турбото не жали масло ама въобще. След това което видях вече бях 50/50 .
    Собственичката разбра че не е много добре машината и предложи да си кажа цената (оферта на банката) 2500 лв и тя си подава ръката че е съгласна. И те така вече със ново тракторче. Реинджа е седял 3 години по неини думи във италия от където го купува синът и за лов ,личи си понеже много от пластмасите бяха за подмяна а таблото е дунавски вълни .
    Сменил съм почти всичко без таблото . Турбото утре е тука кулер и охладител запоени , тези дни ще поръчам и семерингите и биалетките така че работа има но така по ми харесва аз да си го правя а не да го купя за 4000 и пак да го правя.
    Естественно реших да го пробвам как е като проходимост и останах приятно очарован за 2800кг кола е много добре ,ясно ми е че ако това закъса няма да е като със фронтерата и някои самурай или фронтера ще се запънат да ме извадят за това се търси лебедка. Джипа е със 265/75/16 но искам да ида на 33ки . Нашите пътувания са обикновенно до Украина (съпругата е от там) и по гърция македония и сърбия . Обмислям като малко падне работата във сервизът да се захвана със екцпидиционен багажник и резервната гума отзад понеже във багажника където оригинално седи не влиза по голяма гума.
    Има работа доста но съм доволен много от машината .
    Ако има интерес ще държа във течение когато се прави всичко със снимки ако на някой после му е във полза.
    Лек ден на всички.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-08-15, 19:23.
    о897ч87о3о

  • #2
    От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

    Няколко въпроса !
    1. има ли някои идея за степенки не за силови истории просто жената малко мини си ми е и и е трудно качването . Схема и размери евентуално искам аз да си ги направя ако не ще импровизирам но е добре да има исея някаъква .
    2. ще търся нормално тъбло ако някои има да свирка че моето не мога го гледам повече . И ако има схема за демонтажа му да не откривам топлата вода.
    3. Някои знае ли каталожен номер на семерингите на мостовете че ми тече върху новите гуми . Също така от къде тук да не поръчвам от англия.
    4. Някои слагал ли е експидиционен багажник и стълбичка отзад на автомобила че аз багажи нося доста винаги.
    5 . Идеята за изнасянето на резервната гума отзад не ми излиза от главата но намирам няколко снимки но не ми става ясно как точно да стане .
    6. При натискане на спирачка ми светва АБС и червената лампа до него но абса работи дори когато ми напише че има грешка. Нормално ли е да светва АБС при натискане на спирачка.
    7.Климатроника си ми работи но излиза една книжка на дисплея тя за какво е .
    Благодаря ако има отговори .
    о897ч87о3о

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

      Първо честито!
      1- Нещо подобно, реално ти трябва захвата.
      http://www.rangerovers.net/outfittin...ksliders4.html
      http://www.landyspareparts.com/terra...ars-1648-p.asp
      http://forum.lro.com/viewtopic.php?f=62&t=73369&start=0
      Аз си търся от много време оригинални степенки ама не намирам.
      2- Като идваш към Варна, отиди до моргата над Киров (срещу Метро) имат запазено табло.
      http://www.rangerovers.net/repairdetails/dash.html
      http://www.mez.co.uk/p38-heater-orings-1.html
      3- Или търсиш по размер или ако има в някой склад, провери известните дистрибутори.
      За диференциала ли ти трябва или за ръкава на моста?
      за диференциала FTC4851 е 70,22лв в МП и 3паунда в ебай
      за ръкава е FTC4822 49.93лв в МП и 20$ в ебай
      4-https://www.google.bg/search?q=range...H108hiYIpBM%3A
      5-https://www.google.bg/search?q=range...8%20expedition
      6- Не е нормално. Провери спирачната течност в казана, когато е на контакт натискай спирачката и слушай за ел. усилвателя на спирачките, трябва да не се включи до около 10 натискания (предварително изчакай да се изключи).
      7- Има грешка по системата, не е болка за умиране.

      Изтегли си RAVE.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

        Първо Благодаря за бързият отговор !!!
        Таблото ще го видя във сряда и сигурно ще го взема а по него и линковете вече надявам се да се ориентирам. Степенките тея дни ще се помъча да ги измисля сам идеята е за стъпване както казах не за хаиджак.
        Семерингите са на ръкавите но искам да са оригинални и на предния и на задния диф . Ел усилователя се чува на всяко натискане но сп.течност има точно на максимумът. Има да я разгъдавам още но това е удоволствието . Друго ми прави впечатление - при палене понякога ми пише че е отворена пасажерската врата ,отварям затварям и изчезва без да е отваряна после на следващото палене пак същото. Ще отворя кората да погледна да почистя клеми и да смажа механизмите заедно.
        о897ч87о3о

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

          Акумулатора е заминал- STC2784 83.33 паунда.
          Дадох пример, не да тръгнеш да правиш същото. Трябва едно П с точния размер на шасито (във Варна има къде да го огънат), малко квадратни профили (примерно 20/20 25/25)
          и една платформа, примерно от рифел (ама ще се хлъзга).
          Когато отидеш за таблото, наблюдавай при свалянето или го сваляй сам.

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

            Че не мяза на заминал кумолатора изобщо.
            Сложих и от омегата ми тя е със същия двигател и 100амп акумолатор и същото .
            Кажи ми каде във варна могат да ми свършат тази работа и каде режат със плазморез да мина утре че съм целия ден там .
            Таблото 101% ако не ми обявят безбожна цена утре го товаря .
            Още веднъж благодаря за помоща ако имаш път към нашето село 0897487030 Симо обаждай .
            о897ч87о3о

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

              Не тоя акумулатор , а АБС акумулатора (оная топка дето е на помпата)
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STC2784.JPG
Прегледи:1
Размер:29.0 КБ
ID:5678723
              За плазма/лазер не се сещам, виждал съм табели за плазмено рязане ама не се сещам къде.
              - Отиваш до Мохтаров или фирмата за метали до тях. Намират се по черния път който е до метан станцията над Метро. (светофара на Метро, от горната страна), ако не ти свършат работа, поне ще ти кажат къде могат.
              - Топлоцентралата нали я знаеш във Възраждане (Комина), по пътя между автосалона на няколко етажа (тони ем) и топлоцентралата, 200-300м навътре има цех за метали.

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                А този акумолатор има ли решение някакво или нов.
                о897ч87о3о

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                  Добре дошъл
                  П38-ци поне има много на части - този акумулатор, барабар с помпата отдолу си го търси за около 100 кинта и с уговоррката да го тестваш първо. Ще се опитат първоначално да ти го продават за 400, не се учудвай
                  Мен ми писна от опити и дадох 80 паунда за нов. По книжка пише, че трябва да се задейства на 5-10 натискания на спирачката.
                  Важен елемент е, не го занемарявай за дълго.
                  Първо си вкарай другите неща в ред, че са по-важни и после мисли за табло и степенки. Пък за жената - може да го сваляш до долу като се качва
                  Степенки пак търси секънд хенд - този лорд има толкова гъзарски изпълнения, че все ще намериш
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                    Ще се купува нов акумулатор . Не зная колко време се е карала така машината така че се поставя на първо място . Няма по важни неща или мисля бързо и купувам всичко необходимо или парите от 2те коли се стопяват така че каквото е нужно се поръчва. Пружините ми са със 2" какви амове да сложа че 3 от 4те са протекли. Колегата krisalek даде номер на предните семеринги на ръкавите Но търся каталожен номер на семерингите на ръкавите на задния мост . Машината замалкото дни със мен е просто изключителна 2.5 е достатъчен аз състезания не ми се правят тя е експидицинна така че 1. никакви течове 2. никакви ръжди тя няма де . 3.никакви минуси а тези семеринги ме карат да полудея тече ли тече .Ако оправя течовете ще се успокоя .
                    о897ч87о3о

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                      Преден и заден мост са еднакви.
                      Щом е 2" май има само Terrafirma.
                      Последно редактирано от Кристиян Костадинов; 02-09-15, 08:05.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                        Тия семеринги по магазините са сигурно 5-10 лв., в зависимост ефтини, или скъпи.
                        Чукни в търсачката магазин за ЛР, ул Струма, обади се и дай на човека ВИН и със сигурност ще ти ги изпрати за 1 ден.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                          Във Варна има магазин за ЛР, Стимо ООД.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Във Варна има магазин за ЛР, Стимо ООД.
                            Добър вечер а цените как са общо взето ?
                            о897ч87о3о

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                              Можеш сам да питаш за което те интересува.
                              Цените нормално са завишени спрямо тези в Англия в пъти, но при липса на алтернатива.
                              Ако джипа седи на канала и чака някоя част, няма да поръчвам от Острова. Ако имам дълъг списък с части и не бързам, ще поръчам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X