Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

    Добър вечер на всички. Преди 2 дни след като забелязох че ми понамалява масълцето направих няколко проби за да се уверя за причината . Резултатът след като направих някои интервенции. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0284.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5679564
    Това е Home made oil catsh tank. Идеята да се определи какво приблизително количество масло се засмуква от турбината към интеика през горният отдушник. 200гр за 200км или зловещите 10 литра от смяна до смяна . Ок търсиме причината . Махаме капака на клапаните и о ужас о Италия (там не е задължително да се сменя масло) .Маслоуловителят на маслените пари беше това нящу тука пълно със мизерия. Освен това липсваха няколко болтчета но никъде не ги видях така че лека им пръст. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0289.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5679567
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0288.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5679569
    Измиване със обезмаслител до прозрачност на мрежата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0299.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5679571
    И резултатът Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0301.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5679572 За сега за 100 км няма нищо във съдът от първата снимка надявам се да съм се справил поне отчасти със загубата на масло. Дори и да не съм съм доволен че е почистено от италиянската мизерия. Нормално е със нов и неопознат автомобил да има такива моменти но предпочитам от италия без да е сменяно масло отколкото от германия и ръждава кофа със болтове.
    о897ч87о3о

    Коментар


    • #17
      От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

      Дотук добре, но това масло в вървяло по маркуча за въздуха, после турбото, после интеркулера, входящият колектор... Това са следващите части, които трябва да свалиш и измиеш.
      Като измиеш входящият колектор ще почне да ти работи и МАП сензора и ще почне и да върви.
      Изправен, този мотор е изключително динамичен - ще се учудиш как ще скочи

      п.п. Почистването от цялата италианска мизерия е доста дълъг процес, да не се откажеш
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #18
        От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

        Свалях картер да видя лагерите и са на задоволително положение.Измих цялата долна част на мотора . За 26 дена и 1800км имам 2 смени на масло за промивка със оил флуш за измиване . Утре ще направя 3 тата смяна вече дефинитивна . Маслото след последната преди 600км се вижда по светло . Аз съм манияк на перфектната машина не жаля но и подържам . Живях 12 години във Испания и там си взех колата със която никога няма да се разделя Омега 1998 със тдс-а купих я на 23000 км и сега е със мен на 93147 км уникална машина колкото и да плюят тоя мотор. Бях скептично настроен за динамичноста на мотора при fulltime и 2800кг но това беше преди да поставя МАПА във кондиция . Вчера се върнах от Приморско и само ляв мигач , мотора дърпа доста добре. Имам чукащ повдигач но се появява за малко и изчезва така че за сега не бързам със смяната . Във испания също се занимавах със коли и там видях ситроен джъмпи на 180 000 км за 4та смяна на масло така че ми е ясно за какво става дума. Желая приятна вечер на всички.
        о897ч87о3о

        Коментар


        • #19
          От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

          Имам и разбити 2 карета на предния кардан и ми тече леко секторната кутия има ли някои идея дали има ремонтни комплекти за нея .
          о897ч87о3о

          Коментар


          • #20
            От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

            Първоначално публикуван от krackman Преглед на мнение
            Имам и разбити 2 карета на предния кардан и ми тече леко секторната кутия има ли някои идея дали има ремонтни комплекти за нея .
            За каретата - купувай хубави, че бритпартските не дянат много. ГКН са оригиналните.
            Уплътнението за КК е STC3575
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #21
              От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

              Много много благодаря PinMaster много си ми полезен .
              о897ч87о3о

              Коментар


              • #22
                От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                При Стефан (Стимо) магазина на патриарха, продава ГКН за по 15лв(преди 1г) и има налични винаги.
                За картерната вентилация, е почти нормално. НИКОИ или поне (1%) от "майсторите" не чисти картерна вентилация при смяна на масло.
                Преди 2-3 месеца се занимавахме с картерна вентилация на Мерцедес Троскот, разхода на масло беше по около 2л на 1000км, сега е 0. Майсторите искаха да правят основен ремонт на камион който е на 500 000км.

                ПП- Може малко по обстойни снимки на catch tanka.

                Коментар


                • #23
                  От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                  Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                  При Стефан (Стимо) магазина на патриарха, продава ГКН за по 15лв(преди 1г) и има налични винаги.
                  ...
                  Няма начин - франко острова са 15, ма паунда.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                    Ай да не са 15лв може и да са 20лв, ама бяха смешна цена, комплекта болтове за предния кардан бяха по скъпи от 1 каре. Даже взехме 2 за резерв.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                      Аз да си кажа че минах процедурата.

                      ГКН каретата са три вида масовите които се продават в БГ с номер TVC100010 - вътрешния диаметър на оста на лагера е 16мм и ролките са къси, още различава се на външен вид по голямата черна гума в долния край на чашата цените около 15-25лв зависи кой и как ги намери.
                      с номер
                      TVC100010D са същата хубост но са с по-дълбоки чаши и 16мм ос, ролките са по дълги с около 3-4мм. не се вижда голяма дълбока гума. - подозирам че виреят като заводски във във някои джипки.
                      и с номер
                      TVC100010G или така наречените HD или хеви дюти - като горните с дълбоки чаши дълги ролки НО с 18,2мм ос на лагера - такива ми бяха заводските - цени 15 паунда най-евтино без ДДС и доставка. във исланд 4х4 - при Крис ги има на 68лв.

                      Та това е за карета 75х27 - ти си избираш от къде и как.

                      П.С. ето и снимка онагледяваща разликата.





                      Последно редактирано от manta2005; 08-09-15, 15:23. Причина: добавяне картинки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                        И ако ти се чака можеш да вземеш това цената е перфектна и това са усилените заводски, но производство на HARDY SPICER но в заводите им в ИНДИЯ и съм на 99,5% сигурен че това е и заводско поставеното каре в Рейнджа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                          Странна работа . Както казох джипа е седял много време без да се пало и движи . Когато го взех се появиха течове което е нормално. Течовете започват да изчезват малко по малко остана само секторната кутия и заден ръкав отпред почти няма . Така или иначе се сменят но явно са се понаместили на предните ръкави . По темата със маслото 340км и 0 масло във измислената ми масленна клопка , и нивото перфектно не ми се описва даже каква радост че бях се замислил за ремонт на мотора или друг мотор.
                          о897ч87о3о

                          Коментар


                          • #28
                            От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                            Добро утро на всички !
                            След малко пипване по кормилната система и окачването,спиране на почти всички течове и освежаване на салонът се започна със заната броня.
                            Искам само да кажа че идеята не е силова броня а просто да ми даде шанс да си сложа резервната гума на нея защото не влиза във мястото си.
                            За сега сме само на 1ва фаза скелетът и подсилването му . Тези дни като ми огънат и ламарината ще сложа повече снимки.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150921_162634.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5683274

                            Ползвам оригиналните захвати от старата броня.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150921_183147.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5683275

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150921_184119.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5683276

                            Тук е само прикапано за да се види че е симетрична и съвпада със захватите.
                            Тепърва ще се подсили за да държи на евентуален удар и естествено да носи гумата която не е лекичка . Всичко се ипровизира на място надявам се да стане и естетично и функционално. Единствено нямам идея как да направя захватът на джантата към подвижната рамка .
                            Ако някои има стара или дефектна главина за да мога да я ползвам за захват ще му я платя така ще бъде най рационално.
                            Не е важно каква е главината и колко е зле просто да я ползвам за поставяне на гумата .
                            Ще постна и телефон ако е във нарушение моля Админите да го изтрият. 0897487030 Симо.
                            Тези дни ще сложа и как се развива бронята и степенките които са по размер не са импровизирани ако някои го интересуват чертежи ще сложа и тях.
                            Лек ден на всички отворено е за коментари и най вече критики .
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-09-15, 11:30.
                            о897ч87о3о

                            Коментар


                            • #29
                              От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                              Аз го мъдрих наскоро подобно на твоето, с главина в ръка. Стори ми се ненужно голяма /тежка и (засега) съм решил да е с 3 болта.
                              Загледай се как ги правят фабричните - никой няма повече от три болта на недебела (но огъната за здравина) ламарина.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Range Rover P38A нова придобивка, и много работа за напред по него .

                                Добър вечер може ли да дадеш пример.
                                о897ч87о3о

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X