Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта памет за Fujifilm Finepix S7000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карта памет за Fujifilm Finepix S7000

    Здравейте колеги, имам едно питане относно паметта за този апарат..ако модераторите сметнат че темата не е за този раздел, моля да ме извинят.
    Та..имам отскоро един S7000 и съм пред дилема каква карта да му взема. Апарата е с 2 слота за карти - Xd- Picture card и другия слот е за Compact flash Type 2. За XD-то ясна работата, и понеже имам MicroSD (но тя не става)обмислям варианта да си купя XD to SD Adapter, но това като краен вариант...Въпроса ми идва от CF. Намерил съм една карта Compact Flash 16 GB, но не съм сигурен че ще стане на фотоапарата поради две причини:
    1. Никъде по нея не пише дали е Type1 или Тype 2 - от прочетеното разбрах, че разликата между двете е само в дебелината на картите около 2мм.
    2. Не съм сигурен дали апарата няма да даде някаква грешка, поради 16-те гб. на картата и да не я разчита, защото из чуждестранните форуми четох че имал капацитета да носи само 2 гб. но не знам дали наистина е така.
    Надявам се да съм се изразил достатъчно правилно и бихте ли ми дали съвет или информация относно дилемата ми

  • #2
    От: Карта памет за Fujifilm Finepix S7000

    От 8 години ползвам Fujifilm Finepix S5700. По спецификация и на него му дават нормална работа с карта до 2 Gb.
    Не съм пробвал такава с по-голям капацитет, но може да направя един експеримент, стига да се сетя и да намеря време.
    Иначе, за решен практически такъв проблем, с точно такъв модел фотоапарат като твоя, е писано тук: Using an 8GB CF Card in a Fujifilm S7000.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      От: Карта памет за Fujifilm Finepix S7000

      Четох го и това и точно от него съдя, че по-голяма карта не би станала.. Но в крайна сметка апарата отново използва само 2 Gb от капацитета на картата. Просто човека е разделил на партишъни паметта на картата и използва само един партишън 2 Gb, другите стоят неизползваеми.

      Коментар


      • #4
        От: Карта памет за Fujifilm Finepix S7000

        Не знам каква е ситуацията при ултразумовете, но при по-големите (и по-стари) Фуджита - С2Про и С3Про, по-голямо бързодействие се получава с хД карта. А по принцип, ако държиш непременно да си гарантираш оцеляването поне на част от снимките, е по-добре да ползваш две-три малки по обем карти отколкото една голяма. Накрая да кажа, че апаратите, които ползват CF карти, ползват и I и II без проблем.

        Ако разбираш езика и ти се чете, тук може да научиш много неща за твоя апарат. Това, че точно S7000 не е в списъка, не е от голямо значение:

        http://club.foto.ru/forum/14/704776 .
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Карта памет за Fujifilm Finepix S7000

          Благодаря за полезната информация! И последен въпрос : Проблемно ли би било използването на преходник от MicroSD към xD във апарата?

          Коментар


          • #6
            От: Карта памет за Fujifilm Finepix S7000

            С преходник вероятно ще работи супер бавно. Взех си за мемори стик на сони и е трагесия!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X