Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордови Баркас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бордови Баркас

    Трябва да направиш нещо такова:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0007.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5625796
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0008.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5625797
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0009.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5625798
    С тази разлика,че тук присаждаме ренде към ауди,но филма е идентичен.
    Прикачени файлове
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #62
      От: Бордови Баркас

      По добре търси 1.9 от VW- Audi , намират се по често от 1.6 ( все пак са по нови ). На Аудито двигателя е разположен надлъжно и е добре да бъде с неговите скорусти, но зависи какъв товар ще носи като на лека кола или на лекотоварно.
      По добре късно от колкото никога .
      Нула89781нула019

      Коментар


      • #63
        От: Бордови Баркас

        Мерси, това си ми се струва сложно и доста разправия, то сиг. ще го прави майстор който е присадил не един двигател, (последно беше слагал мерцедесов дизел на американски мотокар и май 2.0 Опелов двг. на самурай) и казва, че ще го направи, ама си е тегав и ще се мота, отделно бая ще се оскъпи + технотеста. Баркасчето ще го ползваме само за лични нужди, не повече пт 5000 на година, започвам да се замислям, за дизела от Ауди. Двутактовия ще го махам, но не знам дали няма да е по-добре, специално в моя случай с карането ми няколко пъти в месеца, дали да не сложа от Лада 1600 на неговите скорости с фланец. Колега тук се беше изказал, че го е паравил и си върви, според мен ще си държи 90, 100км /ч повече не ми е нужно, а бавния диф. ще му помага да влачи по-тежко. Човека който ми го продава ми дава и цяла газова, само да си я монтирам. Та с ладов ще ми е най-евтино и може би най-лесно. Вие какво мислите, при положение, че ще минава макс 500, 600км. месечно.
        Как мислите вие, аз за сега поне до пролетта не мисля да го пипам, а и няма да ми се налага да го карам особено зимата, но събирам информация да реша какво да правя точно и може би да си търся части? С ладовия 1600 ще върви ли как го мислите като комбинация?

        Коментар


        • #64
          От: Бордови Баркас

          П.С. Иначе, за Ауди и аз мислех 1.9 чист дизел защото 1.6 е 55кс. и 100Nm, което си е двутактовия + 10тина коня и не че искам няква мощ, но не се ли обезмисля цялата процедура само заради разхода, който трудно ще избия с малкия пробег. Та ако е 1.6 мисля да е с турбо пък ако стане и с кулер 80кс. А 1.9 атмосферен е към 70кс. и въртящия момент е по-голям. 1.9 ще стане ли, не е ли по-голям самия блок и по-тежък. Товар ще носи около тон, т.е. общо 2200кг. общо не мисля че е много за задвижване от кола около 1200кг. ще идва малко по тежко от натоварено ауди.

          Коментар


          • #65
            От: Бордови Баркас

            Според мен слагай Ладовия , газифицирай го и си карай. Всичко друго усложнява и оскъпява нещата.
            По добре късно от колкото никога .
            Нула89781нула019

            Коментар


            • #66
              От: Бордови Баркас

              Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
              Според мен слагай Ладовия , газифицирай го и си карай. Всичко друго усложнява и оскъпява нещата.
              Виждал съм Баркас с ладов двигател и е трагедия. Работи в абсурдни обороти с ненормален разход.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #67
                От: Бордови Баркас

                Първоначално публикуван от asuslexmark Преглед на мнение
                П.С. Иначе, за Ауди и аз мислех 1.9 чист дизел защото 1.6 е 55кс. и 100Nm, което си е двутактовия + 10тина коня и не че искам няква мощ, но не се ли обезмисля цялата процедура само заради разхода, който трудно ще избия с малкия пробег. Та ако е 1.6 мисля да е с турбо пък ако стане и с кулер 80кс. А 1.9 атмосферен е към 70кс. и въртящия момент е по-голям. 1.9 ще стане ли, не е ли по-голям самия блок и по-тежък. Товар ще носи около тон, т.е. общо 2200кг. общо не мисля че е много за задвижване от кола около 1200кг. ще идва малко по тежко от натоварено ауди.
                Блока с присадката на по-горният пост, е същият като на 1,9 и не е кой-знае каква процедура,в най-лошият случай отнема около 4 часа със заваряването,рязане,напасване и чесането зад врата,това при положение,че специалиста знае какво да прави.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #68
                  От: Бордови Баркас

                  Хм, и аз от това се притеснявам, но не мога да разбера защо, на Баркаса всичките предавки са по дълги от на Лада, освен диференциала, който е 5.2. И не мога да разбера защо за тоя малък мотор с 46к.с. се резга толкова на градско да речем, като нито въртящия момент е толям, 100Nm, нито е бързооборотен, не повече от 4000 об/мин. В една тема тука даже бях постнал и клип, Баркас с Мелкус мотор, което е яко разпилен Вартбургов мотор и е 100к.с. и не можеше да се развърти на повече от 5000 оборота. Какъв мотор тогава предлагате да избера, мислех Ауди и още не съм се отказал, но то трябва да се местят захващанията на амортисьорите, полуоските си е голям филм мисля да се направят, отделно си става направо проект. На мен ще ми го прави майстор, който ми е приятел, има си работници,но мога и аз да се включа защото ми е интересно, но все пак той ще го прави, защото сам нито имам време, нито мисля, че съю способен да го изпипам, а искам да си стане както трябва, а не като в една тема имаше за трабант джип, със стартери за задвижване, която само следях. . Та освен в частите и твхнотеста ще имам като разход и майстора и цената ще ми дойде половината Баркас, което ще е трудно да се избие с каране после. Ние като го взехме знаехме какво представлява, баща ми е карал навремето и знае за разхода, но все пак няма да се ползва за бизнес и сметнахме че си струва да се ползва само за нас когато се наложи, без да търсиш превоз и да се молиш на тоя ония. Та не си мислете, че искам да правя от антика нещо специално, просто искам да се сложи нормален мотор 4Т, било то дизел или на газ.

                  Друг който има опит ще се раздвам ако се изкаже, какъв мотор около и над 70 коня става най-лесно. Някъде пък колега казваше, че с ладовия се било получило.
                  Аз го мислех така: УАЗа, бордовия е със доста по -мощен мотор, но по-бавнооборотен от лада. А скоростите са по къси от баркасовите, дифа също мисля, че е 5 и нещо. Как тогава се движи в нормални обоеоти по асвалт, вярно бавно, но в моя случай е достатъчно.
                  Последно редактирано от asuslexmark; 28-11-14, 22:37.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бордови Баркас

                    Казах ти,остави оригиналната кутия(за да не стане голям филм) и присади кожух,ако не се справяш,може да помогна,само самолетен мотор не съм закачал на ск варбург,1,9 ФВ е твоя мотор,лесен за намиране,евтин и т.н.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бордови Баркас

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Казах ти,остави оригиналната кутия(за да не стане голям филм) и присади кожух,ако не се справяш,може да помогна,само самолетен мотор не съм закачал на ск варбург,1,9 ФВ е твоя мотор,лесен за намиране,евтин и т.н.
                      Ми да, но на дизел вече тая кутия, отделно с 4 скорости ще му е къса изключително много. Карал съм дизели, а и баща ми кара VW TDI, на никой дизел, дори и бус не можеш да го караш с над 4000об на дълъг път, не знам но поне на мен не ми е приятно, то и бензиновитв отиват на 5,6000 ама никой не ги поддържа постоянно, а дизел с кутия на баркас при нормални оборотии ще се движи с 50км/ч. Мисля, че ще стане като Газка с перкинс мотор, спокойно тръгваш от втора, но на 4та при 50 всичко свършва. Иначе мерси за предложението, ако присаждам кожух от кутия ще ми е нужна помощ, макар и само съвет, друго си е като питаш някой който го е правил, а не откриваш топлата вода. Просто мисля, че кутията на баркаса е съвместима най-много с 4т бензинов мотор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бордови Баркас

                        Няма да е чак толкова къса,на 3000об/мин и 60см гуми,скоростта ще е от порядъка на 120км/ч на 4-та.Ако смениш дифа на 4,22 ще е около 133,9км,ч.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бордови Баркас

                          Мерси, ама от къде ги изкара тези стойности, http://2tpower.com/rpm.php тук с гуми 165.80.13, каквито са заводските на 3000 об. ми показва 65.6км/ч. Калкулатора е верен сверявал съм го с други, отделно имам на село Трабант и Пасат 1.8, каквито има вкарани и данните са точни. Гуми стават от Волга 15ки'14ки и от Сузуки, но и с 195.65.15 гуми примерно пак с 3000об. идва 70км/ч. а с цяла кутия от Вартбург, на която освен дифа и самите предавки са по дълги с 15ки. и 3000об. дава 93.8км/ч. Все пак дизел с оригинална кутия ми се струва най-добър вариант (най-лесен) и с цяла кутия от Вартбург, не от Баркас по сметките от калкулатора ми е достатъчен вървежа (на 3000об. 93км/ч) само не знам ще стане ли директно цяла кутия от Вартбург, щом е за същия двигател би трябвало, но полуоските май при варела не са като при Баркаса. И мислите ли, че на 1.9 Д ще му е добре да влачи 2,5тона с Вартбургова кутия:
                          1. 3.769
                          2. 2.16
                          3. 1.347
                          4. 0.906
                          диференциал - 4.22
                          или ако не стане цялата да сложа само Вартбургов диф. на Баркасовата кутия, ето я и нея:
                          1. 3.925
                          2. 2.263
                          3. 1.440
                          4. 0.967
                          диференциал - 5.295

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бордови Баркас

                            Кутията е презапасена по не знам каква причина,но държи на мощности от порядъка на 250-300кс,върти колела 65-71см +куатро,това от аватара е със такава плюс раздатка за предно.Няма да и е проблем да влачи 2,5т.

                            P.S. Сметката е за 15"гуми с диаметър 60см и диф 5,2,за 5,29 скоростта ще падне малко,стойностите са приблизителни.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бордови Баркас

                              Имах предвид дали ако сложа диф от Ватрбург и по този начин направя предавките дълги като за кола, 1.9 д или ладовия мотор ще имат сила да влачат товара, да не би да прекаля като сложа дълг диференциал. Иначе докато ровех в нета попаднах на това: http://www.barkas.de/Fotogalerie/Community/main.html На третия ред отдолу нагоре има два един до друг, на които пише Лада и двата са с по 3 моста. После видях това http://wartburg353knight.blogspot.co...e-of-east.html. Тука малко преди края пише, че от 78ма версията 6 колела, за транспорт на коли била с ладов двигател 1500. Отделно после видях в някакъв немски форум, че имаше пост, че според дядото на потребителя които го е написал също имало заводски такива с по 3 моста.
                              Някой знае ли нещо по въпроса, дали пътната помощ, за която пише че била на магистрала Хемус с двигател от Лада не е била заводска. Гледам също и че има влекачи Баркас, както има и бусове с прицепи. Няма как това да го е влачел 1000 кубоковия двутактов мотор с 45 коня. Но дали моделите с двигател от Лада са били със същата кутия, или дали са били с предно не се знае. Не знам дали да не му сложа един двигател от Лада, не че съм и фен, и не че е чудо на техниката, ама всички части ще мога да ги намеря за максимум 100лв. и като имам газова защо пък не, дори и да не развива по-висока скорост от двутактовия, не е по-бавнооборотен със сигурност отделно ще има доста повече сила като го натовариш. Мисля, че ще се получи с едни по големи гуми от Волга ще си върви с 80, 90. Какво мислите?
                              Също и ако има някой инфо. за модела с 3 моста и пак двигател от Лада да сподели, поне на мен ми е интересно.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бордови Баркас

                                Първоначално публикуван от asuslexmark Преглед на мнение
                                Мерси, ама от къде ги изкара тези стойности, http://2tpower.com/rpm.php тук с гуми 165.80.13, каквито са заводските на 3000 об. ми показва 65.6км/ч.
                                Колело с гума 165/80R13 има диаметър 59см и обиколка 1.88см

                                3000 об/мин на коляновия вал са 3100 на главното предаване (с баркасова кутия) и 586 об/мин на моста. Умножено по обиколката на колелото прави 1101 метра в минута или 66км/ч

                                Същото с другата кутия прави 1475м в минута или 88км/ч

                                Или баркасова кутия с вартбургов диференциал 82км/ч

                                Това ако са ти верни предавателните числа де.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X