Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордови Баркас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бордови Баркас

    Скоростите на баркаса са същите като на вартбурга с по-бавен диференциал (доколкото си спомням)
    Скоростите от аудито са несравнимо по-здрави (самото ауди тежи 1600кг).
    Виждал съм го като вариант и работи вече доста години безпроблемно и човекът е много доволен. Виждал съм и от москвич алеко, но това е гавра...
    С мотор и скорости от ауди е наистина супер.
    И какво те кара да мислиш, че гедерейският гении ще проектира скорости за бус, след като разполага с вартбургови и е по-лесно да смени пиньона и короната
    Единственият по-гаден бус от баркаса е Ниса, ама тя поне силици си има
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      До: Бордови Баркас

      Колеги,въпроса с бордовия баркас е решен-отиде на скраб.Така че, ако модераторите решат може да заключат темата.

      Коментар


      • #33
        До: Бордови Баркас

        Баркасовата кутия нама нищо общо с Варбургаовата.Правил съм Баркас с ладов мотор.Върви си съвсем нормално.При 5.600 обр. вдига 140.Не смятаите че двутактовия двигател е с по големи максимални обороти.На варбурга не споря но е под 5000.
        LZ1HAH
        0888705588

        Коментар


        • #34
          До: Бордови Баркас

          Един приятел си сложи навремето на Вартбурга двигател от Шкода 120. Кутията си остана неговата си. После се изнесе за чужбина и продаде колата.Бях я мярнал някъде из града,значи още е жива.
          Виж за Баркаса не знам,.. щом кутията не е Вартбургова...
          От Алеко няма ли да стане ДВГ с кутия? Направо комплект със всичкото му. Компановката му е същата,като на Ауди с надлъжен ДВГ. Но едно е ясно: сменяй двигателя заедно с кутията.
          Ако няма кой да го направи, обади се!Ще се пробваме и на Баркаса.
          диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

          Коментар


          • #35
            До: Бордови Баркас

            това със смяната на двигателя на баркаса, го пробвахме- става с най малко изменения двг от поло или голф 1,3 но наистина трудно вдига над 70 км .иначе гори 16л газ на 100 смесено. прави се фланец м-ду двг и скор. кутия малко се преработва аксиалния лагер като се изнася на зад към кутията . между другото -лагера ,феродовия диск , диаметъра на първичния вал и броя и височината на шлиците са абсолютно идентични между двете марки.променят се също и местата на тампоните на двг като се монтира и по голям радиатор -най добре пасва от москвич като е добре да има и жалузи . вентилаторът е от алеко -много бързо охлажда с тези големи лопати.монтиран бе и допълнително охлаждане за голямата жега лятото-маслен радиатор от зил който се включваше само при нужда.цялата тази сбирщина издържа технотест и служи вярно 2 години .След като купих по нов камион го изпратих да служи на село като селско стопанска техника.Мисля че му липсва бързото развъртане на 2т-то обаче ,-все пак там няма празни ходове и цилиндрите се застъпват на 180 градуса .Но ако някой реши да прави подобна дивотия мисля че новата концепция трябва да е -1.6/1.8 двг от старо ауди 80 със кутията.Най близки са до баркасовите

            Коментар


            • #36
              До: Бордови Баркас

              Имам голямо желание да се свържа с ГАЗ69. По неочаквано стечение на обстоятелствата се сдобих с абсолютно ново, със стронични стъкла и врата купе от Баркас с ходова част - направо от завода, със заводския грунд и кадмирани болтове. Липсва му само двигател. ГАЗ69 преди две години започва проучването за възможността да куплира най-подходящия за случая вариант на двигателя. Моля да ме се помогне! gonddy.

              Коментар


              • #37
                До: Бордови Баркас

                най добре е да го регистрираш с оригинален двигател пред КАТ, пък после можеш да го разчовъркаш колкото си щеш .Че с технотеста иначе ще се вкараш в голям филм

                Коментар


                • #38
                  До: Бордови Баркас

                  Първоначално публикуван от gonddy Преглед на мнение
                  Имам голямо желание да се свържа с ГАЗ69. По неочаквано стечение на обстоятелствата се сдобих с абсолютно ново, със стронични стъкла и врата купе от Баркас с ходова част - направо от завода, със заводския грунд и кадмирани болтове. Липсва му само двигател. ГАЗ69 преди две години започва проучването за възможността да куплира най-подходящия за случая вариант на двигателя. Моля да ме се помогне! gonddy.
                  Колега, качи снимки да му се порадваме
                  Ариана имат 3 баркаса, са ги поосвежили и ги ползват за промоций
                  Сладки жълтурковчета
                  Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 12-05-09, 22:39.
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бордови Баркас

                    Дай снимчици на тази антика,че не се вижда всеки ден!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бордови Баркас

                      Колеги,радвам се на проявения интерес от ваша страна по темата.Мисля,че по-нагоре бях писал в темата,че вече съм решил въпроса.Останките от Баркаса отидоха на скрап и си купих Субаруто,което е на аватара ми.Но тъй като то не удовлетворява транспортните ми потребности в момента се продава също,за което имам отделна тема.Ако темата представлява интерес за останалите колеги нека си остане,но ако модераторите преценят може и да я заключат!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бордови Баркас

                        Колеги, аз съм новак, както по темата, така и по работата в интернет, което сте разбрали, може би от факта, че не бях видял втората страница, в която вече е постигнат консенсус за това, че най-добре е двигател от ауди 80 1.6 със скоростна кутия. Едно само не е изяснено дали шлиците на полуоските на баркаса, които при мен са с по две карета всяка, тези накрайници които влизат в скоростната кутия, съвпадат със скоростната кутия на ауди. Аз съм възрастен човек (ползвам Жигули) и без да съм очаквал зетът ми подари с пълномощно напълно запазен Баркас, товарен без странични стъкла, ползван в някакво аптечно управление - личи си, че е запазен, но трябваше да ходя в друг град да му плащам данъците, защото там е регисриран. Вършеше ми идеална работа в пчеларството. Помолих зета да оправи това положение, а той взе че го бракува и вече втора година стои без дори веднъж да съм го палил.
                        Новото купе пък ми го подари роднина преди да почине. Така, че не съм и предполагал сега да имам двата Баркаса. Варианта първо да монтирам двигателя от другия Баркас е напълно възможен, но мен ме блазни мисълта за по-икономичен двигател, а също и монтиране на газова уредба, което съм направил на Жигулито и съм много доволен.
                        Що се отнася да покажа снимки - с най-голямо удоволствие само моля да ми обясните, след като ги вкарам в компютъра, как да ги вмъкна в отговора.
                        gonddy

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бордови Баркас

                          Първоначално публикуван от gonddy Преглед на мнение
                          Що се отнася да покажа снимки - с най-голямо удоволствие само моля да ми обясните, след като ги вкарам в компютъра, как да ги вмъкна в отговора.
                          gonddy
                          Здравейте и добре дошъл във форума!

                          Натиснете върху този линк http://forum.offroad-bulgaria.com/announcement.php?f=12 и някъде по средата на страницата има обяснения как се прикачват снимки. Обясненията там за раздел "Обяви", но начинът на прикачване на снимките е един същ за и останалите раздели.

                          Ако имате въпроси, питайте.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бордови Баркас

                            Изпращам снвимка на баркасите. Две години не съм ги отварял и пипал. Търся, съгласно указанията на колегите, запазен двигател със скоростна кутия от AUDI 80 1.6 k. c.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              До: Бордови Баркас

                              Купето на баркаса (кафявото) е абсолютно (заводски) ново - не е било никога в движение. То е оборудвано с ходова част - без двигател. Така е записано във фактурата, с която е закупено (купе, оборудвано с ходова част). Има и броня, маска, фарове и др., но те са набавяни допълнително. Преди да ми го подари, бившия собственик е дал предните полуоски с главините на друг, но е запазил скоростната кутия. Това за мен не е проблем, защото в краен случай ще ползвам полуоските на другия (бежавия) баркас. За да не го разкомплектовам обаче се обръщам към колегите, ако някой знае някоя морга или има главини и полуоски за баркас да се обади.
                              gonddy
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                До: Бордови Баркас

                                [ Едно само не е изяснено дали шлиците на полуоските на баркаса, които при мен са с по две карета всяка, тези накрайници които влизат в скоростната кутия, съвпадат със скоростната кутия на ауди.

                                изяснено е-шлиците са различни и варианта е да събереш от двата полувала (1 баркасов и един от ауди ) новия полувал-вътрешната половина да е от аудито за да пасне на кутията . Другия проблем е че скоростния лост на аудито предава командите с лостова система а на баркаса е директен -ще трябва да се мисли и по това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X