Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

    Зависи, може и да не се сваля, Митко Фулдата моя не го сваля (300Tdi).
    Разгледай това: ...ЦЪК
    ...ЦЪК и какво става при скъсване на ремък :...ЦЪК
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #47
      До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

      Няма нужда да се сваля. В моята тема за Диското има снимки как стана смяната. Като цяло не е сложно.
      Източва се антифриза, махат се маркучите на интеркулера и водните съединения, маха се виското и перката, маха се
      дифузора, махат се останалите ремъци, разглобява се капака на ангренажа и после вече майстора си знае кое и как да гледа за да
      го зацепи правилно.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #48
        До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

        Първоначално публикуван от ReginBull Преглед на мнение
        Здравейте нов съм в форума скоро закупих LR Discavery 1 200TDI.Искам да попитам при смяна ремъците и ролките налага ли се свалянето на радиатора.Може би най добре ,ако ми кажете как, ще ивърашат ремонта за да съм наясно като ходя при майсторите.ТреидКар добър вариянт ли е за закупуване на ремъци и ролки и смяната им.Благодаря извинявам се предварително ,ако пиша в грешен раздел.
        Здравей,мисля че във Велико Търново ремъка с ролката и гарнитурите са около 100 лева.Това го видях в нета не съм проверявал.Аз съм взимал много евтини части от там,семеринг за главината(ябълката) на преден мост е 10 лева.
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #49
          До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

          Благодаря ви за бързите отговори. Новия антифриз зелен или червен да е.Като го източат
          Последно редактирано от ReginBull; 28-01-10, 21:13.

          Коментар


          • #50
            До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

            Здравейте колеги,отскоро съм притежател на LR Discovery 200td 91г., не съм го обслужвал защото по сервизна книжка е правено преди 3000км,но съвсем случайно видях че липсва пробката на кутията на ангренажния ремък(предполагам че е такава),явно е паднала скоро защото мястото е още чисто.Ще съм ви много благодарен ако ми кажете дали е фатално.

            Коментар


            • #51
              До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

              Там се слага пробка само при преминаване на дълбоко и дълго водно препятствие, за което пък ти е необходим шнорхел. След преминаване на препятствието пробката пак се сваля. Така, че не ти трябва. Поне - засега!
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #52
                До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                Колеги,да ви попитам за 300 тди кой гарнитури трябва да се сменят след като се сменя ремъка,защото аз намирам само комплект на цена около 115лв. ама там са всички боклучета,води се комплект картер.Някой ако може да ми даде каталожните номера на нужните гарнитури ще съм му благодарен.Иначе аз взех ремък на Геитс и ролки Рувил на цена 250лв. като мисля че с тези марки не правя компромис на качеството.

                Коментар


                • #53
                  До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                  Първоначално публикуван от tazmanieco Преглед на мнение
                  Колеги,да ви попитам за 300 тди кой гарнитури трябва да се сменят след като се сменя ремъка,...
                  При внимателно сваляне на капака, може и да я запазиш (или изрежеш нова, без да се купува)
                  Прикачени файлове
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                    Първоначално публикуван от tazmanieco Преглед на мнение
                    Колеги,да ви попитам за 300 тди кой гарнитури трябва да се сменят след като се сменя ремъка,защото аз намирам само комплект на цена около 115лв. ама там са всички боклучета,води се комплект картер.Някой ако може да ми даде каталожните номера на нужните гарнитури ще съм му благодарен.Иначе аз взех ремък на Геитс и ролки Рувил на цена 250лв. като мисля че с тези марки не правя компромис на качеството.
                    На капака на агренажа ERR7293
                    Ей тоя Пепи пак ме превари.
                    Последно редактирано от vladstudio; 05-02-10, 12:37. Причина: Пепи ме превари
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                      Мерси за бързите отговори,но тъй като по този номер нищо не излиза,май най-добрият вариант е да си взема целия комплект,пък все някога ще потрябва за някаде.То в него и семеринги влизат,а не е лошо да се сменят,така и така като се прави да се прави като хората.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                        Вярно, че темата е започната отдавна, ама за някакви много ужасни цифри се споменава на много места. Поне в сравнение с това което се вижда тук: http://www.paddockspares.com/scp/KIT...Belt_Kits.html
                        Или пък аз нещо съм в грешка?!?
                        088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                        Коментар


                        • #57
                          От: И аз вече се сдобих с дълго мечтаното Discovery 300 Tdi

                          Съжалявам за може би глупавия въпрос, но какво ще рече ангренажен комплект ?
                          Аз като гледам мойто 300 Tdi си мисля, че е с ангренажна верига, а не ремък, и ми чудно подлежи ли на обтягане смяна или такива работи ?!

                          Съобщение от модератор:
                          ........ бутона търсене, горе в ляво, понякога помага!


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:7
Размер:171.9 КБ
ID:5213893
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-10-10, 15:42.
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                            Здравейте!Чудно ми е дали има заводски 300тди с ангренажна верига или моито жабара преди мен го е преправял
                            Съжелявам ако въпроса е неуместен ,но ненамерих по подходяща тема да го задам
                            Поздрави!
                            Nissan Terrano 2.7tdi

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                              Ремъкът е в кутия алуминиева хваната с безброй болтчета, какво сте видели не знам.
                              Май имаше кит за верига, ама в България май нема такъв. По проста логика веригата иска мазане, а оттам и преправяне на мазилната уредба. Сам можете да си отговорите струва ли си удоволствието.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                                Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                                Здравейте!Чудно ми е дали има заводски 300тди с ангренажна верига или моито жабара преди мен го е преправял
                                Съжелявам ако въпроса е неуместен ,но ненамерих по подходяща тема да го задам
                                Поздрави!
                                Има кит с ангренажни колела:...ЦЪК
                                за верига .....
                                Ако го отваряш, направи снимки!
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X