Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ангренажен ремък за Дискавъри

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    Идея си нямам...
    Здраве да е. Ще го питам.

    Коментар


    • #32
      До: Ангренажен ремък за Дискавъри

      http://www.yican.com.au/tbd.html - Виж това - на английски
      Land Rover Discovery 1-300tdi

      Коментар


      • #33
        До: Ангренажен ремък за Дискавъри

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        Ами горе. Там някое от 20,21 или 22. Не се ориентирам в картинката / N2/
        Ми незнам на тая снимка се вижда, ама нещо не е много горе. Разпределителния вала няма контакт с кобилиците?
        Прикачени файлове
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #34
          До: Ангренажен ремък за Дискавъри

          В сервизната книжка за 300 tdi се казва /относно ангренажния ремък/ - при употреба в разумни климатични и температурни операции, ангр. ремък трябва да се сменя на 120,000км, 72,000мили или на 6 години, което първо се изпълни. При тежси условия на работа - пустини, висока запрашеност, високи околни температури - наполовина.

          Ремък на компресора на климатика - 160,000км или 8 години.

          Водещ ремък - когато се слеят марките на обтегача и на кутията с пружината. Това са 2 чертички.
          Ако някои думи ви звучат налудничаво - не съм профи преводач.

          Пак повтарям - за 300tdi.

          Коментар


          • #35
            Питане за болта на шайбата на коляновия вал ???

            Привет колеги.Днес започнах смяна на ангренажния ремък,но стигнах до шайбата която е хваната на коляновия вал и немога да я развия.Питането ми е с каква резба е болта който я държи,лява или дясна.Става въпрос за 300tdi.В търсачката не намерих отговор.Благодаря предварително.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-10-09, 19:19.

            Коментар


            • #36
              До: Питане за болта на шайбата на коляновия вал ???

              Нормална резба - развиваш обратно на часовниковата стрелка.
              Не става лесно щото се стяга яко и се лепи.

              Коментар


              • #37
                До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                Да,разбрах вече мерси за отговора.Доста беше стегнато,но се справих.

                Коментар


                • #38
                  До: Питане за болта на шайбата на коляновия вал ???

                  Ъъъъ щом си приключил, с ремонта добре.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Нормална резба - развиваш обратно на часовниковата стрелка.
                  Не става лесно щото се стяга яко и се лепи.
                  Отдолу на кожуха на маховика има отвор за законтряне,също и на зъбното колело на ГНП преди да се свали ремъка.
                  Когато сваляте болтовете от капака (това го видях в последствие като идея) те са с различна дължина,може да си направите от картон схема/чертеж и там да си наредите свалените болтове.
                  Прикачени файлове
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                    Момчета, ще ми се да си сменя ангренажния ремък и да направя центровка. Ще ми се и да го направя при дядо Владо.
                    ОБАЧЕ!
                    Идеята ми е това да се заснеме с камера и да напрвя филмчета.
                    Тъй като аз ще трябва да снимам, демек - няма да бачкам, а и да бачкам само ще преча, каня знаещите как да се направи това другата събота евентуално /31 октомври/ при дядо Владо - те да го правят, а аз да снимам. Казвайте какво мислите по въпроса. Ремъкът и ролките са налични, Диското - моето - 300tdi. Което ще рече - УМНАТА!!! Пък и ще имам повод да черпя.
                    Последно редактирано от velio; 24-10-09, 20:22.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                      Вельо, не се занимавай с глупости! Отиди в сервиз. Пък там пак може да снимаш.
                      После продаваш филма на ЛРЕБГ за ненагледна агитация. Клубът вече купи мойто Диско и може да потрябва мануал за смяна на ангренажа, щото нали нямаме вяра на предния собственик и да обслужим колата.
                      А след това имаш финансов ресурс за почерпка.
                      И програмата изпълнена - и агнето изядено
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Вельо, не се занимавай с глупости! Отиди в сервиз.
                        Губи се тръпката. Пък и ми е мерак, така че и никой да не дойде пак ще чеша краста. Днес пак се оляхме, ама с течността в АСК.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                          А повдигачи изправят ли ти се? Или ти се шлайфат клапани, или ти се е доправила глава? Щото с АТФ главата не мо'йш направи
                          Главата /нецилиндровата/ ми не го побира. Да се олеете с масло. Това е смазочен мат'риал, не е за напояване
                          Айде успех!!!
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                            Вельо, юни месец в Дару Кар смяната на ангр. ремък и алтернаторния ми излезе около 500 камъка и изглежда наистина са пипнали и центровката на помпата, защото след това дизеляка мъркаше една октава по - приятно.
                            Цените на частите са съотносими към тези в нета, работата обаче е доста 4,8 часа по норматив.
                            Не бързай ако искаш да стигнеш
                            __________________________________
                            Discovery II TD5 10P

                            Коментар


                            • #44
                              До: Ангренажен ремък за Дискавъри 200/300Tdi

                              Момчета, въпросът не опира до пари, а до мерак и гъдел. Всъщност, ако може да се вярва на човека, от който го купих /а няма причина да не му вярвам/, настоящият ангр. ремък е на около 50 000км., демек - може и да не се сменя.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                                Здравейте нов съм в форума скоро закупих LR Discavery 1 200TDI.Искам да попитам при смяна ремъците и ролките налага ли се свалянето на радиатора.Може би най добре ,ако ми кажете как, ще ивърашат ремонта за да съм наясно като ходя при майсторите.ТреидКар добър вариянт ли е за закупуване на ремъци и ролки и смяната им.Благодаря извинявам се предварително ,ако пиша в грешен раздел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X