Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

    Чети тука по тоя въпрос:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=%E4%FE%E7%E8
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #17
      От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

      Похвала за форума - изключително необходим и полезен!
      И сред толкова много интереси, мнения, препоръки, експерименти, теоретичен и практически опит, поне един да беше обявил ясно на всеослушание: В България НЯМА стенд за тестване/проверка работата на дюзи за Td5!

      Коментар


      • #18
        От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

        Първоначално публикуван от Дамян Преглед на мнение
        В България НЯМА стенд за тестване/проверка работата на дюзи за Td5!
        Питал ли си?
        Не се сещам.
        А стенд няма и как да има!
        Никой няма да инвестира в нещо, което вече го няма като технология.
        Имало да речем 5 000 или 10 000 автомобила с помпа-дюза, ми .. да се оправят.
        Нови дюзи се предлагат все още.
        Бош нямат ремонтна технология. Нито части нито нищо.
        Що?!?
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

          И кво стана с колегата от Оряхово , Дамян ? Че ми стана интересно . Дали успя да си реши проблема?
          Това че няма къде да се тестват нашите дюзи верно ли е?
          Аз нямам такъв проблем , но не означава че не може да ми се стовари на главата.
          Тука никой ли не се е ебавал с нашите "помпи-дюзи" ? Ако има такъв да сподели.
          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

          Коментар


          • #20
            От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

            Пиша, пиша, макар и със закъснение. Забавих се много с решаването на проблема по лично-служебни причини. И още не съм го решил, а зимата почти дойде.
            Не можах да тествам инжекторите (и не ми е ясно възможно ли е да запекат и петте за една седмица). Монтирах ги обратно, като подмених медните пръстени и гумените О-пръстени с оригинални. Източих старата нафта от резервоара и го напълних на 2/3-ти с нова. Без никакъв ефект! Поне да се беше прокашлял, макар и за кратко.
            Възможно ли е новата неоригинална горивна помпа (около 250 лв. от наши вносители на авточасти) да не може да даде необходимото налягане - над 4 бара? Нямам представа как да проверя налягането на вход клапан-регулатор налягане без да режа тръбата.
            Забелязах нещо, което искам да споделя и тълкуваме заедно. Разкачих връщащата тръба от охладителя на нафтата към филтъра и включих помпата. С леко забавяне от 2-3 секунди от разкачения щуцер потече нафта - не много силна струя, но все пак потече. Според мен има два варианта:
            - или помпата дава по-голямо налягане от 4 бара и клапан-регулатор сработва и връща част от нафтата,
            - или клапан-регулатор отваря при по-ниско налягане.
            И това означава, че се връщам в изходна позиция - единственият начин да разбера е да измеря някак налягането между втората степен на помпата и клапан-регулатор налягане.
            Моля за помощ по този въпрос!

            Коментар


            • #21
              От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

              За налягането на нафтата - на блока с регулатора за налягането има датчик за температура - развива се датчика и на негово място се закача удължението за манометъра ... успех
              LR Disco II, Td5

              Коментар


              • #22
                От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                Благодаря!

                Коментар


                • #23
                  От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                  Днес измерих налягането на вход регулатор-налягане = 5-5,5 бара. Т.е. трябва да е достатъчно, явно затова връща обратно през охладителя.
                  Възможно ли е тоталният отказ да запали да е хардуерна повреда или софт бъг на ECU, което да не се регистрира като грешка? И в този ред на мисли, ще има ли смисъл, ако намеря отнякъде друго ECU и сменя моето за малко, колкото да изпробвам дали ще се прокашля поне?
                  Отново ще помоля за съвети/мнения, но доколкото схващам, сведущите по подобни проблеми (аз съм лаик) се пазят. Донякъде разбирам това, но нямам възможност да го возя 200 км до София, и то без никаква идея.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                    Добре де, след цялото това разглобяване сети ли се да провериш фината цедка под FPR-а? Щото остава вече само тя да е задръстена... След свалянето на дюзите няма да запалиш без поне няколко процедури за обезвъздушаване. Според годината на производство, процедурата се стартира по различен начин - на ранните (до към средата на 2000г.) става с бързо припомпване 10-ина пъти на педала на газта след подаване на контакт; на по-късните е малко по-объркано - 5сек. на контакт, 5сек. изключен, после 30сек. на контакт и трябва да почне да изрежда дюзите една по една. Докато трае процедурата чек-лампата мига. Ама провери първо тая цедка. И виж дали FPR-a е с правилната гарнитура. понеже отворите на двете са на различни места.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                      Първоначално публикуван от Дамян Преглед на мнение
                      ... Възможно ли е тоталният отказ да запали да е хардуерна повреда или софт бъг на ECU, което да не се регистрира като грешка? И в този ред на мисли, ще има ли смисъл, ако намеря отнякъде друго ECU и сменя моето за малко, колкото да изпробвам дали ще се прокашля поне?...
                      Възможно е. Преди години една от колите ми спря да пали с единия ключ - отваря, гаси иммобилайзера, но не върти. По-интересното е, че и компът разпозна ключа по номера, но не го прие (в паметта му има място за 5 ключа). Добре, че колата работеше нормално с втория ключ. Поръчах по VIN нов ключ, излезе ми към 300 лв.
                      Сетих се още нещо - всяко Диско-2 има собствен авариен код. Отиди в МотоПфое с талоните и ЛК, дават го безплатно.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Сетих се още нещо - всяко Диско-2 има собствен авариен код. Отиди в МотоПфое с талоните и ЛК, дават го безплатно.
                        Кога се използва и за какво този авариен код ?
                        L.R. Discovery 2 TD5
                        Suzuki SV1000

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                          Първоначално публикуван от Дамян Преглед на мнение
                          ....
                          И в този ред на мисли, ще има ли смисъл, ако намеря отнякъде друго ECU и сменя моето за малко, колкото да изпробвам дали ще се прокашля поне?
                          .
                          Има смисъл, ако има кой да го адаптира към бордовия комп. Ако няма кой, вариантите са два:
                          Джипа на платформа и на сервиз.
                          Двата компа се свалят, пращат се на сервиз, където се монтират на друг джип и се адаптират. После се връщат обратно.
                          Виж първо тия работи по горе. Ако не се оправиш, по назад Иван ти е казал тел. на Митко.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                            Да, цедката на регулатор-налягане я почистих (не беше забита), новата гарнитура беше напълно идентична със старата.
                            Пробвах този начин на обезвъздушаване, и след отново неуспешно стартиране пуснах близо километър надолу на втора предавка. Неуспешно.
                            То се видя, че "козата си иска пръч" и ще я возя към специалист. И отново едни въпроси...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                              В крайна сметка заведе ли "козата на пръч" ?
                              От написаното до тук , и след всички тези перипети да не можете го запалите е странно .
                              Аз съм имал проблеми с "дискотеката" но от съвети наколеги като : дамян, трапера и старгазер съм разрешавал всякакви,! освен в твоето "диско" да има полтъргайст!
                              Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                              Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дискавъри-2 td5 не може да стартира двигателя

                                Е...баси, тва най го мразя ! Започваш тема ....имам проблем . Тука всеки мъдри нещо ,споделя с какви подобни проблеми се е сблъсквал , а нашият "герой " младши Дамян ,не сподели нищо по одисеята си !Запали ли я тая пущина в края на краищата ? Продаде ли я ? Наряза ли я? кЪв и бе проблема? И ние караме такива "камиони" тд5!!!!!
                                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X