Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на дифа на уаз 469

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заваряване на дифа на уаз 469

    Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
    Размера гуми който си купил е неподходящ.Трябваше да вземеш поне 235/85/16 .
    Прочее това е и най-голямото колело което влиза в УАЗ без рязане. С джанти от Витара (те са малко изнесени навън) опира само подгъвът на задния калник който супер лесно се коригира (аз с чука направо). С диференциали 41/8 и волгов двигател си е съвсем приемлива кола даже за града.

    С по-големи колела почват ядове с мощността, а ако се оправи мощността ще почнат ядове с мостовете.

    Коментар


    • #32
      От: Заваряване на дифа на уаз 469

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Ясене,момчетата в Говедарци,отдавна карат така.Влади руски джип не троши полуоски,няма сила там са каонсуматив пиньон и корона ,при бавните дифове.За 30 и кусур години имам 5 предни полуоски ,едно ремарке корони и пиньони и нито една задна строшена.А съм имал и Патрол ,там виж троши полуоски .Дефендъра ,също щото са детски.
      Прясна прясна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150823_174947.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5678245
      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

      Коментар


      • #33
        От: Заваряване на дифа на уаз 469

        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
        Пазя се от тая истина на далеч!
        Защо питаш? Нещо специално ли има в нея? Нещо, което не е видно с просто око ли?
        Винаги съм готов за нови знания.
        След като се пазиш, защо се изказваш тук?
        Пиши в тойота раздела.
        Човека пита и е нормално да му отговарят хора с опит а не хора, който са чули от някъде.
        Имам от 15 години уаз, карам я само в гората знам какво може и не може.
        Не съм карал с заварен диф затова и не давам мнение за да не изглеждам смешен, но на някой не им пречи да да пишат глупости.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #34
          От: Заваряване на дифа на уаз 469

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Човека пита и е нормално да му отговарят хора с опит а не хора, който са чули от някъде.
          Имам от 15 години уаз, карам я само в гората знам какво може и не може.
          Не съм карал с заварен диф затова и не давам мнение за да не изглеждам смешен, но на някой не им пречи да да пишат глупости.
          Подкрепям напълно Вашия принципен подход,за съжеление няма как форумния "правилник" да отсее житото от плявата! Споделям напълно изразените ВИ мнения и подкрепям предложенията за алтернативни на заваряването решения.
          Разказвал съм за "епопеята" с УАЗ ката и "слабите" И места.
          -Заваряването ще увеличи ударните натоварвания, между пиньон и корона ще "оформят" хлабини. Трошене на чугунената черупка на малкия лагер и търсене на поредния диферинциал!!!
          -Успех и на колегата започнал темата.
          Никога "подобренията" не са еднозначни!!!
          Последно редактирано от petkov_bb; 30-08-15, 09:52.

          Коментар


          • #35
            От: Заваряване на дифа на уаз 469

            И за да не си чешем само езиците, обещавам да направя следният тест и да дам подробен отчет тук в темата. В момента джипката ми не се движи но края на откомври ще е готова. Приготвил съм един комплект редукторни мостове които ще заместят отигиналните бавни. Преди да ги заменя обещавам да сваля двете касети, да ида при sobax за заварка и ще ги карам докато нещо не се счупи да видим какво ще стане.
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #36
              От: Заваряване на дифа на уаз 469

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Трошене на чугунената черупка на малкия лагер
              Само да кажа, че по моста на УАЗ/ГАЗ няма чугун. Там всичко си е стомана.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Заваряване на дифа на уаз 469

                Айде бе. Корпусът на диференциала и той ли е стоманен? Ръкавите че са стоманени е ясно.

                Коментар


                • #38
                  От: Заваряване на дифа на уаз 469

                  Като един от първите със заварен на Витара диф и " кръстник " на блокаж Вежен, мога да кажа следното: За целта при която ще се кара колата е най-доброто и ниско бюджетно решение. Колата става в пъти по проходима и смея да твърдя, че къса по рядко полуоски , това е в резултат на по малкото боксуване и лашкане на колата. Когато е с по слаб мотор и с тракторки е " непобедима в кал, сняг и коловози. Единствения недостатък при Уаза е лягането на двата моста в дълбок коловоз. П.С. И за да не остане някой с убеждението, че говоря за Витара и нейните дифове да допълня, че имам една такава с мостове от УАЗ на която и заварих и предния диф. и за ПЪРВИ път на траялното с-е в Зверино не можах и двата дни да скъсам полуоска или да строша диф.
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заваряване на дифа на уаз 469

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    След като се пазиш, защо се изказваш тук?
                    Пиши в тойота раздела.
                    Човека пита и е нормално да му отговарят хора с опит а не хора, който са чули от някъде.
                    Имам от 15 години уаз, карам я само в гората знам какво може и не може.
                    Не съм карал с заварен диф затова и не давам мнение за да не изглеждам смешен, но на някой не им пречи да да пишат глупости.
                    Прави ли ти впечатление, че само "открехнатите" сами се хвалите кой какво е имал, карал и пр. Я се поинтересувай кои автомобили са излезли от мен, помисли и може пак да приказваме. И, да, разбирам, че уазкаджиите искате само вие да си лакардийствате в уазкаджийницата, но това не кореспондира с думата "форум".

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Айде бе. Корпусът на диференциала и той ли е стоманен? Ръкавите че са стоманени е ясно.
                    Много плахо започнаха всички опити да заварявам по "чугунени" дифове и се оказа, че нито един не е чугунен - общо три броя. Не са достатъчно за да кажа "всички"
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заваряване на дифа на уаз 469

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Само да кажа, че по моста на УАЗ/ГАЗ няма чугун. Там всичко си е стомана.
                      Едно леко чукване по "гривната" с чука и тя пада.Лагера остава да се "вози"-той не пречи ,но се предпазва диференциала на старата каруца от този "проблем".Такова "лекуване" имаше и в армвйските работилници през 1981г,Правил съм го по принуда . За преддпазване от аксиялния луфт между пинньона и короната има има различни технически решения,кото едно от тях е поставянето на плъзгащ лагер на "гърба" на короната.
                      - За Вас, не знам.......въпрос на "камбанария".....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заваряване на дифа на уаз 469

                        И, да, разбирам, че уазкаджиите искате само вие да си лакардийствате в уазкаджийницата, но това не кореспондира с думата "форум".






                        Все си мисля, че в раздел УАЗ трябва да пишат хора с уазки или такива, който имат какво да кажат по вуоросаУАЗ!
                        ЗАТОВА ИМА РАЗДЕЛИ ЗА ВСЯКА МАРКА, ВСЕКИ ДА СИ НАМЕРИ РАЗДЕЛЧЕТО.
                        Освен в Уаз и Нисан форум не пиша, няма какво да кажа, само тези две марки имам.
                        Форума заприлича на бг. Мама.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заваряване на дифа на уаз 469

                          Е... това е! Едно си знае баба, едно си бае! Чукча - писател, чукча НЕ читател.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Заваряване на дифа на уаз 469

                            Добре, предавам се.

                            Още нещо за това на къде върви форума, Офнюз пусна статия за това как на гранични са купили нови ВСЪДЕХОДИ, няма марка, няма модел няма нищо, само ВСЪДЕХОДИ, щом и тази медия неможе един Джиб да назове........
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #44
                              От: Заваряване на дифа на уаз 469

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Добре, предавам се.

                              Още нещо за това на къде върви форума, Офнюз пусна статия за това как на гранични са купили нови ВСЪДЕХОДИ, няма марка, няма модел няма нищо, само ВСЪДЕХОДИ, щом и тази медия неможе един Джиб да назове........

                              -Отнасяй "копието" и оставяй "мелниците"!
                              Срещу масираното навлизане на имагинерно познание,няма адекватна реакция. Споделения опит се оказва безмислен баласт и загуба на "технологично" време!
                              ("чукча", будь читатель-современник)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Заваряване на дифа на уаз 469

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                Е... това е! Едно си знае баба, едно си бае! Чукча - писател, чукча НЕ читател.
                                Колега,адмирации,ако не беше и ,нямаше да я има тази интрига.А дали имаш какво да кажеш по-въпроса с заварения диф ,не е важно.Макар че от по-старите офроадари във форума са почнали от руските машини,сега ги ненавиждат неистово.Как да ти вярвам че имаш виждане по въпроса ,като нито те знам,нито знам с какви машини си имал допир през годините.Макар че темата е за заварения диф на Уаз,и тя може да се обобщи с две думи,евтино решение,товари много шодовата част,особенно на завой,но дава голяма проходимост.При разумно каране през,зимата и калното време ,няма проблеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X