Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на дифа на уаз 469

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Заваряване на дифа на уаз 469

    Джипа ще го използвам за лов няма да ходя по състезания, искам да стане малко по проходим зимата, ще се кара само по черен път. Гумите ми са малатеста кайман 235/75/15 нови на 1 седмица. Има други уазки в дружинката с такива гуми но искам мойта да е малко по проходима.

    Коментар


    • #17
      От: Заваряване на дифа на уаз 469

      Първоначално публикуван от jandarkana Преглед на мнение
      Джипа ще го използвам за лов няма да ходя по състезания, искам да стане малко по проходим зимата, ще се кара само по черен път. Гумите ми са малатеста кайман 235/75/15 нови на 1 седмица. Има други уазки в дружинката с такива гуми но искам мойта да е малко по проходима.
      Колега ,инвестирай около 600 лв и си вземи блокировка ИЖ ТЕХНО ,като на колегата Ahorn за задния диф и си готов. Ефекта в проходимостта е като на заварен диференциал ,естествено предимството е ,че ще си караш спокойно и на твърда настилка. Аз лично смятам до зимата да се обзаведа с такъв.
      Тел. 0889531237

      Коментар


      • #18
        От: Заваряване на дифа на уаз 469

        Първоначално публикуван от kristiano83 Преглед на мнение
        Колега ,инвестирай около 600 лв и си вземи блокировка ИЖ ТЕХНО ,като на колегата Ahorn за задния диф и си готов. Ефекта в проходимостта е като на заварен диференциал ,естествено предимството е ,че ще си караш спокойно и на твърда настилка. Аз лично смятам до зимата да се обзаведа с такъв.
        истината е в твърдите 100% блокажи, всичко друго е компромис
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #19
          От: Заваряване на дифа на уаз 469

          Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
          истината е в твърдите 100% блокажи, всичко друго е компромис
          Напълно съм съгласен. Много изчетох и по руските сайтове за отзиви относно тези на Блокспорт и Нирфи (механичните) и това ,което ме разубеждава засега е високата им цена ,на фона на не дотам доказано качество и различните отзиви... Иначе като концепция определено са номер 1.
          Тел. 0889531237

          Коментар


          • #20
            От: Заваряване на дифа на уаз 469

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            ...5 предни полуоски ,едно ремарке корони и пиньони и нито една задна строшена...
            Щом си търпял това 30 години, ти колега, за мен си сектант. Къде намираш удоволствието в това - всяка седмица да правиш ремонт по трансмисията, а и не само? Сложиш ли тракторки вече си над възможностите на всичко по тая котура. По-добре я остави да има възможност да пребоксува от колкото да убиваш всичко в нея. По-добре сложи един лебед на джуката и ще излезеш от всяка ситуация, от колкото да завариш дифа само и само да си спестиш едно опъване на въжето и да рискуваш да останеш без трансмисия по средата на някоя мазна локва. Всъдеход от тая Ужазка няма да стане така или иначе.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #21
              От: Заваряване на дифа на уаз 469

              На мен някой като ми се похвали че много прави диференциали на Ужаската и си ги представям все без опорни лагери и/или без масло / с вода в маслото. При УАЗ и трите неща са много често срещани. За десерт може и да е криво настроен.

              Коментар


              • #22
                От: Заваряване на дифа на уаз 469

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Щом си търпял това 30 години, ти колега, за мен си сектант. Къде намираш удоволствието в това - всяка седмица да правиш ремонт по трансмисията, а и не само? Сложиш ли тракторки вече си над възможностите на всичко по тая котура. По-добре я остави да има възможност да пребоксува от колкото да убиваш всичко в нея. По-добре сложи един лебед на джуката и ще излезеш от всяка ситуация, от колкото да завариш дифа само и само да си спестиш едно опъване на въжето и да рискуваш да останеш без трансмисия по средата на някоя мазна локва. Всъдеход от тая Ужазка няма да стане така или иначе.
                Много си далече от истината!
                Имал ли си и карал ли си уаз?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #23
                  От: Заваряване на дифа на уаз 469

                  И сега се почва едно старо добре познато спорене !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Заваряване на дифа на уаз 469

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Много си далече от истината!
                    Имал ли си и карал ли си уаз?
                    Пазя се от тая истина на далеч!
                    Защо питаш? Нещо специално ли има в нея? Нещо, което не е видно с просто око ли?
                    Винаги съм готов за нови знания.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Заваряване на дифа на уаз 469

                      Приятел аз говоря от позицията на опита.И сега имам Дефендър -300тди.,имал съм и няколко други марки джипове,и няколко Уаза и Газки.Имам и сега една Газ-69.Темата е за заварен диф на Уаза и затова изказвам моето мнение,само за информация ,имам първата карданна лебедка на газката(попитай Жоро Василев ,или Стоян Фацов от къде я видяха ) от 1998г.Виж стари клипове от състезанията от 2002-2003,2004 и ще видиш че ние бях ме първите които карах ме с тракторни гуми,и знам много по-добре от повечето тук какви са им приимуществата и недостатаците.Повечето машини при кадърна подръжка ,не се налагат да се правят всеки ден.Навремето ,говоря за 1994г закупи първия ни патрул и като теб мислех че нищо по него немога да счупя,но като влезе в работа по горите за 2г започна да издиша като всичко останало.Вярно по-редко от руските но ужасно по-скъпо.Еталона ми за здравина е Г-класа с 300д.,много задрава машина но ужасно тежка ,с тоя мотор от 89кс ,нищо не чупи но върви като среден Уаз.Имал съм и прехвалена Тойота 73 ,уникална като разход,много сметнати предавки,но много ниска,на един и същ баир ,с чисто нови Силвърстони,(за скромната сума от 1700лв) Газката с ъс заварения диф и Тракторките я прави смешна.Пробвам с Тойотата,карам в нас,палим старата Газка която не е подкарвана от поне 6-8м.и с нея излизам а с Тойотата се лигавим 10пъти и чак когато изрих половината сняг се качих.Байра не е идеално прав и не можех да използваш инерцията.Вярно Газката е с по-силен мотор от оригиналния ,но пък е набор 1964г.Тряба да си малко мазохис за руския джип,щото конфорт няма,но пък малката маса около 1520кг и по-меко окачване (това на Газката)са голям плюс.Минавал съм там където с Патрола не мога,но пък и сам оставал там където сам минавал с друг джип,та всичко е отнсително.Истината е че за 2000лв,не може да вземеш добър руски джип,и за 5000лв няма свестен западен.Ако групата ви се завира само из деретата руския е добър щото лесно се прежалва и ефтино се тунингова.Но за по-дълги преоди не става,там е силата на западните,парното да ти грее в краката,блокажа да е с копче ,спирачките да са дискови и кафето да не тисе разлива по таблото.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Заваряване на дифа на уаз 469

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Приятел аз говоря от позицията на опита.И сега имам Дефендър -300тди.,имал съм и няколко други марки джипове,и няколко Уаза и Газки.Имам и сега една Газ-69.Темата е за заварен диф на Уаза и затова изказвам моето мнение,само за информация ,имам първата карданна лебедка на газката(попитай Жоро Василев ,или Стоян Фацов от къде я видяха ) от 1998г.Виж стари клипове от състезанията от 2002-2003,2004 и ще видиш че ние бях ме първите които карах ме с тракторни гуми,и знам много по-добре от повечето тук какви са им приимуществата и недостатаците.Повечето машини при кадърна подръжка ,не се налагат да се правят всеки ден.Навремето ,говоря за 1994г закупи първия ни патрул и като теб мислех че нищо по него немога да счупя,но като влезе в работа по горите за 2г започна да издиша като всичко останало.Вярно по-редко от руските но ужасно по-скъпо.Еталона ми за здравина е Г-класа с 300д.,много задрава машина но ужасно тежка ,с тоя мотор от 89кс ,нищо не чупи но върви като среден Уаз.Имал съм и прехвалена Тойота 73 ,уникална като разход,много сметнати предавки,но много ниска,на един и същ баир ,с чисто нови Силвърстони,(за скромната сума от 1700лв) Газката с ъс заварения диф и Тракторките я прави смешна.Пробвам с Тойотата,карам в нас,палим старата Газка която не е подкарвана от поне 6-8м.и с нея излизам а с Тойотата се лигавим 10пъти и чак когато изрих половината сняг се качих.Байра не е идеално прав и не можех да използваш инерцията.Вярно Газката е с по-силен мотор от оригиналния ,но пък е набор 1964г.Тряба да си малко мазохис за руския джип,щото конфорт няма,но пък малката маса около 1520кг и по-меко окачване (това на Газката)са голям плюс.Минавал съм там където с Патрола не мога,но пък и сам оставал там където сам минавал с друг джип,та всичко е отнсително.Истината е че за 2000лв,не може да вземеш добър руски джип,и за 5000лв няма свестен западен.Ако групата ви се завира само из деретата руския е добър щото лесно се прежалва и ефтино се тунингова.Но за по-дълги преоди не става,там е силата на западните,парното да ти грее в краката,блокажа да е с копче ,спирачките да са дискови и кафето да не тисе разлива по таблото.
                        Абсолютно точно е всичко казано от Румен ,всеки джип се чупи лесно ако се издевателства с него. Като тръгна да пазарувам части обаче не се потя по три пъти като чуя цената ,а вадя парите даже с лека насмешка и удоволствие...Повечето Руски джипки са оставени на произвола на съдбата ,тотално занемарени и превърнати в лесовози- всеки казва ,абе то нали е Уазка ... Ако се поддържа с грижа и съвестно се отплаща машината ,аз лично вече доста време нищо не съм пипал по джипа ,а го карам почти всеки ден по горите. Относно проходимостта на Уаза - ако говорим за напълно стокови джипки без никакви подобрения и присадки разни ,то мога да кажа ,че съм бил свидетел на доста сериозни наказания от страна на руския джип (в това число и ГАЗ 69) спрямо други разни... Както казва Румен теглото на уаза е 1500 кг, което никак не е много за джип ,добре сметната раздатка и стоков размер гуми ,които доста джипки ги слагат след " тунинга" го правят достатъчно проходим ... Ако става въпрос за тунинговани ,подготвени машини ,това вече е друга тема.
                        Тел. 0889531237

                        Коментар


                        • #27
                          От: Заваряване на дифа на уаз 469

                          Колега, вече звучиш смислено. Ако си почнал да правиш свясна кола от Уазката в крайна сметка се ползва само шасито и някоя друга тенекия.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Заваряване на дифа на уаз 469

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            Колега, вече звучиш смислено. Ако си почнал да правиш свясна кола от Уазката в крайна сметка се ползва само шасито и някоя друга тенекия.
                            "Свестните" машини днес са на Зверино ,но и за тях смея да твърдя ,че процента на останалите стокови части в конструкцията не е по-голям от 15%. Иначе съм съгласен ,че руснака не е машина за състезания.
                            Тел. 0889531237

                            Коментар


                            • #29
                              От: Заваряване на дифа на уаз 469

                              Първоначално публикуван от jandarkana Преглед на мнение
                              Джипа ще го използвам за лов няма да ходя по състезания, искам да стане малко по проходим зимата, ще се кара само по черен път. Гумите ми са малатеста кайман 235/75/15 нови на 1 седмица. Има други уазки в дружинката с такива гуми но искам мойта да е малко по проходима.
                              Размера гуми който си купил е неподходящ.Трябваше да вземеш поне 235/85/16 .
                              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                              Съдействие на закъсали автомобили

                              Коментар


                              • #30
                                От: Заваряване на дифа на уаз 469

                                Първоначално публикуван от jandarkana Преглед на мнение
                                Джипа ще го използвам за лов няма да ходя по състезания, искам да стане малко по проходим зимата, ще се кара само по черен път. Гумите ми са малатеста кайман 235/75/15 нови на 1 седмица. Има други уазки в дружинката с такива гуми но искам мойта да е малко по проходима.
                                Щях да се включвам за размера на гумите,но колегата по-горе ме е изпреварил.
                                235/75-15 са малки,като диаметър за габаритите на УАЗ-овите мостове и ще си опрял безпомощтно още в 19-20см. коловоз.....-гарантирам!!!
                                За УАЗ е безмислено да слагаш гума по-малка от 78-79см. реален диаметър на който отговаря щатната 215/90-15,а ако сложиш 235/85-16 още по-добре.....-печелиш още просвет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X