Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход с ГИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход с ГИ

    Колеги помагайте, търся добър газаджия в Пловдив или околностите ?
    Колата е Форестър 2002 г. , 125 к.с. ГИ e Omvl XXI с OBD2 комуникация
    проблема е че на бензин ми дава разход 9 л/100 , а на газ 13 л/100 след няколко настройки при фирмата поставила ГИ , няма никаква промяна в разхода ,ще съм много благодарен ако някой ме насочи към добър специалист

  • #2
    От: Висок разход с ГИ

    Ако колата върви добре, недей да бърникаш повече..нормален е тоя разход за пълноприводна машина.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Висок разход с ГИ

      Особено с нашата газ....
      LZ5ZI qth HASKOVO
      Pajero II GLS 3000 V6

      Коментар


      • #4
        От: Висок разход с ГИ

        И особено през месец Август.Вече трета година првз месеците Юли и Август колата ми гори с 4 литра отгоре заради качествената ни газ , която продават през лятото
        Ford Bronco II 2.9 V6
        Уаз 469Б
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
        0899846606

        Коментар


        • #5
          От: Висок разход с ГИ

          Колко очакваш да гори, колега?

          Коментар


          • #6
            От: Висок разход с ГИ

            Или нещо не ти е наред с газта, или разхода ти и на бензин не е толкова нисък. Второто е по-вероятно. При разход от 9 бензин с читаво сложен, оразмерен(изпарител,дюзи...) и добре настроен ГИ не трябва да минаваш 10. Вероятно сега караш на климатик, заради газта(цената) раздаваш повече газ и нещата си идват на мястото. Знам каква е разликата в стила на шофиране преди и след ГИ.

            Един приятел си прави експеримент. Преди да сложи ГИ - леко каране и разход на бензин 9. След ГИ - 11-12 газ. Леко каране на газ - 9.5. Това на един и същ маршрут, на темпомат. Скоростите не ги пиша умишлено.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Висок разход с ГИ

              Умишлено карах и с ГИ така както карам и на бензин (и в двата случая с климатик ) ,но го приемам за нормално вече .
              Благодаря за отговорите ,колеги.

              Коментар


              • #8
                От: Висок разход с ГИ

                Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение
                И особено през месец Август.Вече трета година првз месеците Юли и Август колата ми гори с 4 литра отгоре заради качествената ни газ , която продават през лятото
                Сигурен съм че, зимата ако караш на климатик,разхода пак ще ти е същия.Противно на общоприетото мнение,разлика бензин газ при еднакви условия не трябва да има,даже разхода на газ би трябвало да е по малък от на бензина като включим че на студено колата работи на бензин а реално малко хора се сещат за това.В момента експериментирам(от 3 години) преди три седмици разпробих дюзите с още 2 десети,разлика при агресивно каране е че колата върви повече,но ми качи 2.5 литра на 100 км. С големите дюзи при нормално каране разхода ми е нормално по ниския.С по малкия размер дюзи както и да я карам,разхода е +- 0.5 литра
                Последно редактирано от Roninn; 05-09-15, 17:07.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Висок разход с ГИ

                  Каквото и да си говорим , в България фактора е колко е качествена газта(съотношение пропан-бутан).При равни условия ,но с различна газ разхода ми е бил в диапазона от 8 литра до 12-13.
                  Ford Bronco II 2.9 V6
                  Уаз 469Б
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                  0899846606

                  Коментар


                  • #10
                    От: Висок разход с ГИ

                    Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение
                    Каквото и да си говорим , в България фактора е колко е качествена газта(съотношение пропан-бутан).При равни условия ,но с различна газ разхода ми е бил в диапазона от 8 литра до 12-13.
                    Опита ми казва че разлика в разхода на газ дават по малките двигатели,примерно 800 куб хюндай атос прайм дава разход 10 на сто със своите 60 к.с Кия сеед със 1.4 и 110 кс. дава разход под 8/100 същото и за i30 ....
                    качествена,некачествена разхода ми на всички коли е еднакъв без аномалии,аз карам на климатик повече зимата от колкото лятото,разлика дава само когато лятото не гася колата ,днес имам над 2 часа работа на място на климатик пред декатлон,пред лидъл и 30 мин при зъболекаря.
                    Последно редактирано от Roninn; 05-09-15, 17:56.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Висок разход с ГИ

                      Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение
                      Каквото и да си говорим , в България фактора е колко е качествена газта(съотношение пропан-бутан).При равни условия ,но с различна газ разхода ми е бил в диапазона от 8 литра до 12-13.
                      Опита ми казва че разлика в разхода на газ дават по малките двигатели,примерно 800 куб хюндай атос прайм дава разход 10 на сто със своите 60 к.с Кия сеед със 1.4 и 110 кс. дава разход под 8/100 същото и за i30 ....
                      качествена,некачествена разхода ми на всички коли е еднакъв ,аз карам на климатик повече зимата от колкото лятото,разлика дава само когато лятото не гася колата ,днес имам над 2 часа работа на място на климатик пред декатлон,пред лидъл и 30 мин при зъболекаря.

                      пп това как го направих ?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Висок разход с ГИ

                        При мен е подобно - малкия двигател 1,3 63к.с.(Маздата от подписа) при леко каране гори под 7л. градско. Извънградско и натоварена обаче я качвам до 10л., че няма много вътък и 3-ма души, багаж, климатик и 100-120км./ч. и идват в повече. Киата градско е 13-17, извънградско 10-12.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Висок разход с ГИ

                          Преди малко откарах един час пред ресторанта на колегата от петолъчката докъто чаках една наша група да се появи,след това на дачия докер ван до Пловдив успях да докарам 21/100 газ,понеже е чисто нова и се опознаваме всеки ден,яко ме изненада неприятно.Карах с максимума който може колата,занапред ще внимавам,та споделям само,инъче с нормално каране,разхода е малко над 10/100
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Висок разход с ГИ

                            Каквото и да говорим мога да твърдя, че в Бургас караме най некачествената газ.Колата я имам от 7 години и съм наясно колко гори по всяко време на годината , но като дойде август и става мазало.Никой не може да ме убеди , че не е от газта.Това е проверено и доказано във времето. Преди 10 дни Бургас Пловдив по магистралата 13/100 , заредих в Пловдив и на обратно при същата скорост 10.5 /100 и какъв е извода Лукойла ни трови и същевременно караме със скапани горива
                            Ford Bronco II 2.9 V6
                            Уаз 469Б
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                            0899846606

                            Коментар


                            • #15
                              От: Висок разход с ГИ

                              Живея на 320 м н.м.в. а града е на 20 м н.м.в.
                              Защо ли надолу до центъра ми дава разход по БК 4 л/100 нафта а като тръгна нагоре 7?
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X