Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силно тресене на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силно тресене на Витара

    Здравейте колеги,имам Витара 93г.1,6 80к.От вчера се появи едно тресене по цялата джипка.Тресенето не е постояно изчева и после пак се появява,това го прави само на скорост.Ходих на канал и всичко си изглежда нормално.Но имам едно външно каре което е много разбито(утре ще се смени)възможно ли е от него да тресе?
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
    Toyota Hilux III

  • #2
    От: Силно тресене на Витара

    Колко си сигурен, че нямаш разбито каре на кардан?
    Как ги проверявахте карданите? Ако е била на скорост, чакай да усетиш луфт...
    Ако предно каре има нещо общо-при изключени хъбове, и раздатка на 2Н-каретата, заедно със всичката карантия по предния мост са само пътници, та не е трудно да се тества.
    Да нямаш полепнала кал по джантите?
    От такова нещо моята е изпадала в такива вибрации, че всичко вътре подскача, и не може да се задържи на място.
    Разхлабена джанта? Ама тя не тресе, а трака.

    Абе с пиасне диагностика и ремонт не се правят. На канала, и много гледане, проби, няма друго решение.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Силно тресене на Витара

      Карето на задния кардан горното . Сменям го в момента имам същите симптоми.

      Коментар


      • #4
        От: Силно тресене на Витара

        На предишен джип го имах това с карето(кръстачката) на кардана,вибрацията можеби е същата.Интересното е хем го има хем го няма вибрирането,при по-висока скорост значително намалява(изчезва) и има едно чегъртане като от ламарина някъде от доло.Утре ще сменя карето и се надявам да се оправи.
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
        Toyota Hilux III

        Коментар


        • #5
          От: Силно тресене на Витара

          Ако Витарата не е с капачки, просто изключи хъбовете и, както каза Кольо, карето се елиминира веднага. разбито каре на кардан обикновено тресе най-яко на около 70км/ч (около). надолу и нагоре, вибрациите рязко намаляват.
          какви са шансовете да си цапардосал кардана и да си го изкривил някъде? Знам, че не е лесно, но пък и каре не се разбива ей така, с едно даване на газ.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Силно тресене на Витара

            Здравейте отново,смених предното каре на полуоската,но тресенето се оказа,че не е от него.След обстоино оглеждане открих проблема,карето на задния кардан към деференциала.Бих се радвал ако някой знае размерите на това каре(кръстачка),витарата милсля,че е испанска ако има значение.
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
            Toyota Hilux III

            Коментар


            • #7
              От: Силно тресене на Витара

              На Испанките стават от Лада нещо около 8лв.

              Коментар


              • #8
                От: Силно тресене на Витара

                Ама хич не стават от лада ,на испанката е 23.8мм чашата ,а на ладата е 24 мм и като почнеш да го набиваш чупиш вилката и получаваш оргазъм с обилно изпотяване На японката чашата е 25 мм
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Силно тресене на Витара

                  Точно!
                  Отива се в магазина, по възможност със старата част и номер на рамата.
                  Оттам нататък-ако търговеца е ТЪРГОВЕЦ-ще ти даде правилната част на добра цена
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Силно тресене на Витара

                    Абе да питам - как ги сменяте тия карета? Я се изкриви някое ухо, я се счупи друго. След смяна имате ли вибрации от кардана при по-висока скорост?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Силно тресене на Витара

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Абе да питам - как ги сменяте тия карета? Я се изкриви някое ухо, я се счупи друго. След смяна имате ли вибрации от кардана при по-висока скорост?
                      С правилно каре, вибрации няма и нищо не се чупи. Каре за Витара е около 20 кинта, така че не си струва гъзобола с руски простотии.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Силно тресене на Витара

                        С правилните карета разбира се. Май японски бяха някакви. Не са събрали кардана както е бил (завъртяли са го), но разни хора разправят, че не било това причината.

                        Я ми кажете - кой може да ми я свърши тази работа като хората? Със гаранция, че кардана ще е с нови карета и ще се държи както преди това. Нов кардан е 600 лева и не ми се дават толкова пари .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Силно тресене на Витара

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          С правилните карета разбира се. Май японски бяха някакви. Не са събрали кардана както е бил (завъртяли са го), но разни хора разправят, че не било това причината.

                          Я ми кажете - кой може да ми я свърши тази работа като хората? Със гаранция, че кардана ще е с нови карета и ще се държи както преди това. Нов кардан е 600 лева и не ми се дават толкова пари .
                          кви 600 кинта бе? То по-евтино излиза да ти направят нов по поръчка, баси.

                          Ако не си покривил кардана (което както казах и по-рано е трудно, но далеч не невъзможно), ти остават следните варианти:
                          -ужасно ментарливи карета (не съм попадал, което не значи, че няма).
                          -предишна ебавка с направилни карета и от там някаква деформация - обикновено си личи, но ...
                          -на майстора кунките му са... мда. Не го казвам с лошо, не познавам човека, просто е възможен вариант.

                          Ако в и около София не намериш кой да ти смени каретата, значи просто не си търсил.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Силно тресене на Витара

                            Ето го и каренцето Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150828_164539.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5678002 23,8.61мм 22лв.довечер се надявам да го монтирам без проблем,утре ще дам резултат.
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                            Toyota Hilux III

                            Коментар


                            • #15
                              От: Силно тресене на Витара

                              От тези съм по доволен от колкото от ТОYО
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X