Обява

Свий
Няма добавени обяви.

монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

    Като начало се захванахме с носещите подсилващи планки...














    дойде ред и за бронята...





    Стана учудващо лека...





    Наложи се лека корекция на калниците и всичко си застана на мястото.
    Следва усилване на задната фабрична броня и изнасянето на резервната гума отзад...












    Всичко беше шлайфано и замина на пясъкоструй и боя.Остават страничните прагове.След два дни ще пусна снимки когато е всичко завършено.
    ------------------------------------
    тел. O878 9ЧЧ 999

  • #2
    До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

    все пак мерихте ли я колко тежи бронята

    Коментар


    • #3
      До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

      Хммм - абе тука пред нас има един такъв екземпляр ... почвам да мисля
      RB Patrol Team

      Коментар


      • #4
        До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

        Малко къса ми се вижда пантата, дали ще работи добре.

        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
          Малко къса ми се вижда пантата, дали ще работи добре.

          Да! Работи перфектно! Все пак не е с 35".Рамото се крепи на 3 точки и като цяло е много стабилно.
          ------------------------------------
          тел. O878 9ЧЧ 999

          Коментар


          • #6
            До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

            Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
            Да! Работи перфектно! Все пак не е с 35".Рамото се крепи на 3 точки и като цяло е много стабилно.
            Уфффф
            Верно, че хората караха с нормални гуми, бях забравил

            А защо не сложи теглич за брава?
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

              Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
              Уфффф
              Верно, че хората караха с нормални гуми, бях забравил

              А защо не сложи теглич за брава?
              Огромна и груба е не му отива
              ------------------------------------
              тел. O878 9ЧЧ 999

              Коментар


              • #8
                До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                Огромна и груба е не му отива
                Така и предположих. А какъв е размера на профила който си ползвал?
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                  Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                  Така и предположих. А какъв е размера на профила който си ползвал?
                  40х40х3 А бе ти телефон нямаш ли?
                  ------------------------------------
                  тел. O878 9ЧЧ 999

                  Коментар


                  • #10
                    До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                    Браво момчета много добре направена броня. Като качество на изработка и визия.Това е много труд и мерене при такива решения. Нещо в стил Про-Зап или Проармър.Моля да премерите на кантар тежестта на изделието и да дадете реални килограми.Както и да кажете за какъв тип каране ще се ползва JEEPa.

                    Ако става въпрос за скоросттно ръгане обаче в стил JEEP-SPEED Този начин на направа на броня не е най удачния. Много човки бие возилото което и без това е направено с един от най тежките и предно разположени двигатели.Ако е за хард разходки и при полужение че няма да се смени окачването с по високо както и гумите поне на 34инча може да се появи проблем.Поне при пробите който съм правил по този начин на монтаж лебедката се явява прекалено ниско. При дърпане с нея особенно на висок праг въжето се вкопава в препятствието което е пред автомобила като по този начин се отслабва при това съпротивление силата на теглене. Както и пълната невъзможност на навигатора да реди намотките на барабана.

                    Другото което практиката показа е че колкото е по здрава бронята толкова по големи щети нанася на общата конструкция при удър примернно в дърво.Двигателя се явявя като обратен чук и разкъсва местата на захващане на лапите му до пълната им невъзможност за въстоновяване. Това се получава понеже тежкия мотор и здравата броня пресират между себе си и без това слабия самонос при модела. При скокове и яко друсане се появяват пукнатини до точките на захващане.Тази слабост може да се усили като на предвидените за сгъване краш зони на самоноса се завари планка на сандвич от четири милиметра. Както и да се премахнат и усилят оригиналните точки на захващане.
                    Това не го говоря за да се тръгнат спорове и заяждане.Разглобил съм поне три жипки от този модел с челни удъри и съм разглеждал поне още толкова.Този модел брони се ползват при рок краулене където скоростта е бавна и си трябва жулене по бронята с цел отнемане на тежеста и вдигане на мутрата при преминаване на насрещни препядствия.

                    Трябва и да преместите задния номер на возилото щото при наличието на резервно колело тъпите копъри от охранителна полиция почват да ви спират на лампа.Както и тъпите ушеви от КАТ.

                    С този мой пост не съм искал да пренебрегна труда и уменията който сте хвърлили както и желанията на собственика на джипката. Просто това са едни мой наблюдения който искам да споделя с вас.Всичко зависи от начина на каране и задкормилното устроиство.Както и на кой как му се трошът жипове Чероки.
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 24-10-07, 23:45.

                    Коментар


                    • #11
                      До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                      Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                      А бе ти телефон нямаш ли?
                      Вечер не работи, а денем съм мооооооого зает
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Браво момчета много добре направена броня. Като качество на изработка и визия.Това е много труд и мерене при такива решения. Нещо в стил Про-Зап или Проармър.Моля да премерите на кантар тежестта на изделието и да дадете реални килограми.Както и да кажете за какъв тип каране ще се ползва JEEPa.

                        Ако става въпрос за скоросттно ръгане обаче в стил JEEP-SPEED Този начин на направа на броня не е най удачния. Много човки бие возилото което и без това е направено с един от най тежките и предно разположени двигатели.Ако е за хард разходки и при полужение че няма да се смени окачването с по високо както и гумите поне на 34инча може да се появи проблем.Поне при пробите който съм правил по този начин на монтаж лебедката се явява прекалено ниско. При дърпане с нея особенно на висок праг въжето се вкопава в препятствието което е пред автомобила като по този начин се отслабва при това съпротивление силата на теглене. Както и пълната невъзможност на навигатора да реди намотките на барабана.

                        Другото което практиката показа е че колкото е по здрава бронята толкова по големи щети нанася на общата конструкция при удър примернно в дърво.Това се получава понеже тежкия мотор и здравата броня пресират между себе си и без това слабия самонос при модела. При скокове и яко друсане се появяват пукнатини до точките на захващане.Тази слабост може да се усили като на предвидените за сгъване краш зони на самоноса се завари планка на сандвич от четири милиметра. Както и да се премахнат и усилят оригиналните точки на захващане.
                        Това не го говоря за да се тръгнат спорове и заяждане.Разглобил съм поне три жипки от този модел с челни удъри и съм разглеждал поне още толкова.Този модел брони се ползват при рок краулене където скоростта е бавна и си трябва жулене по бронята с цел отнемане на тежеста и вдигане на мутрата при преминаване на насрещни препядствия.

                        Трябва и да преместите задния номер на возилото щото при наличието на резервно колело тъпите копъри от охранителна полиция почват да ви спират на лампа.Както и тъпите ушеви от КАТ.

                        С този мой пост не съм искал да пренебрегна труда и уменията който сте хвърлили както и желанията на собственика на джипката. Просто това са едни мой наблюдения който искам да споделя с вас.Всичко зависи от начина на каране и задкормилното устроиство.Както и на кой как му се трошът жипове Чероки.
                        Всичко е изработено по поръчка и изискване на собственика .Според мен автомобила се ползва за ежедневна употреба+някоя софт разходка.Има много варианти за монтаж на лебедка и най-различни варианти на брони,но те едва ли ще му допаднат поради обезобразяването на машината.За рег.номер още не сме мислили ,но май ще се изнесе в страни или на бронята с усветление.Все пак нали знаеш-който плаща той поръчва музиката
                        ------------------------------------
                        тел. O878 9ЧЧ 999

                        Коментар


                        • #13
                          До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                          Вчера видях бронята и стойката на боя при правилните бояджии...
                          Ще стане супер!

                          Коментар


                          • #14
                            До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Вчера видях бронята и стойката на боя при правилните бояджии...
                            Ще стане супер!
                            То това се подразбира още с избора на правилния екип.
                            YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                            XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                            WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                            KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                            Коментар


                            • #15
                              До: монтаж- лебедка и брони на jeep cherokee

                              Това е финалния резултат. При първа възможност ще кача и по-подробни снимки. Благодаря на всички, които взеха участие!
                              Прикачени файлове
                              YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                              XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                              WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                              KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X