Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • избор на джип

    здравеите на всички!!!!

    извиняваите за някои правописни грешки но от малак живея в чужбина

    и така, да нафлезна в темата...
    интересувам се от джип но никога не сам имал и незнам какво да избера!!
    просто ще ви кажа от какво се нуждая и се надявам да ме насочете кам някои!!!

    1) каса база, по сабран (нямам семеиство ала бала)

    2) аз сам на принципа че, колкото по старо и бес електроника толкова по добре
    стига да се намират и части разбирасе!!!

    3) не го изкам за тежак offroad нито за дълбоки калишта, по скоро за разходки из гората
    и разбирасе да нямам проблем зимата по преспите!!

    4)искам малко от малко да не гори 15/100...

    5) располагам с 10 хил.

    тръгнал съм с опцията на лек offroad но нали знаете каква краста е..
    идва момент в които искаш да трагнеш на кадето ти видят очите!!
    и затова се спрях на следните два автомобила, които смятам че имат опция
    на upgrade в бъдеште!!

    спрял сам се на toyota patrol y60,y61 или някакво toyota land cruizer...
    благодаря предварително!!!

  • #2
    От: избор на джип

    По въпросите, питанията и интереса ви е писано и дискутирано поне в 10 теми - четете...

    Коментар


    • #3
      От: избор на джип

      "toyota patrol y60" такова животно няма. Има Нисан Патрол.

      Иначе за гората Патрол Y60 ще върши работа, както и Toyota Land cruiser 70-а серия. Въпросът е да намериш читав екземпляр, че тези модели са вече старички и със сигурност ще бъдат доста амортизирани, а и ръждата не е проблем за пренебрегване.

      Това, дето искаш да не гори 15/100, може да стане ама само на асфалта. В гората, особено при по-тежък терен, 15/100 може да е и малък разход ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        исках да кажа nisan patrol* пардон... просто се интересувам за нещо надежно и предпочитам да е дизел, смятам че дизела е много по силен и надежден...

        знам че има доста теми, особено по тези модели!!! относно расхода ме е грижа защтото ще е за ежвдневно каране..
        вярвам че за 10 бона все нещто читаво ще изникне...
        обичам да си подаржам автомобилите и пари за подражка не жала...
        проблема ще е ако изведнаш загасне в гората заради някакав минимален проблем.. (това много го мразя)
        и просто се чудя наи много кам кои двигател да се насоча, 28,3, дизел,беизин???
        лои двигател би бил наи надежден?? искам да не е бавен като костенурка, да не гори като зил и ако се обслужва да нямам дертове..
        карам натокано бмв от далечната 1992 (е36) но просто ми писна да не мога да ходя
        по сабори или да опирам на всеки легнал полицаи... апак да не забравяме, идва и зима...
        миналата зима ми доиде писмо от обштината със благодарности че съм си позвал колата като снегорин и чистя общината
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-08-15, 12:24.

        Коментар


        • #5
          От: избор на джип

          Y60 с 35" силвърстон, с кулер, преправени повдигачи, пипната помпа, пипнато турбо харчи около 30... Турбинирана витара с 31"гуми може и да харчи под 15 в гората, ама може и да е повече.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: избор на джип

            Първоначално публикуван от ziok13 Преглед на мнение
            ...

            знам че има доста теми, особено по тези модели!!! относно расхода ме е грижа защтото ще е за ежвдневно каране..
            вярвам че за 10 бона все нещто читаво ще изникне...
            обичам да си подаржам автомобилите и пари за подражка не жала...
            проблема ще е ако изведнаш загасне в гората заради някакав минимален проблем.. (това много го мразя) ...
            Теми наистина има много, така че почвай да четеш! Никой няма да седне да пише за пореден път дисертация на тема "Какъв джип" и да отговаря на въпроси, които тук се задават по няколко пъти в седмицата от години насам. Кой джип/двигател би бил най-надежден е доста безсмислен въпрос, когато става въпрос за екземпляри на по 20+ години, с пробег Х-стотин хиляди километра, минали през няколко ръце ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: избор на джип

              В крайна сметка избора Ниссан/Тойота е въпрос на религия.
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: избор на джип

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                В крайна сметка избора Ниссан/Тойота е въпрос на религия.
                Той колегата все още не е силно религиозен, но с помощта на корифеите от форума ще бъде вкаран в правата вяра, а нищо чудно по-късно да бъде и фанатизиран!

                Коментар


                • #9
                  От: избор на джип

                  благодаря ви... явно ще се насоча към patrol..
                  не че toyotata е лоша, просто ми допада повече...
                  все пак търся нешто за лек offroad...

                  Коментар


                  • #10
                    От: избор на джип

                    един последен въпрос....
                    ако случаино намеря читаф patrol у60 GR
                    части саществуват ли за него?? и как варират горе долу??
                    както и обслужването как варира???

                    Коментар


                    • #11
                      От: избор на джип

                      Y60 е леко по-удобен за возене от ЛК70/80 заради пружинестото окачване. За да не е Нисанът не толкова многогодишен и многострадален, по-добре мини на Y61. Четирилитровия дизел е много добър, има си разход на гориво, но като не ти е основна кола за всеки ден, не прави толкова впечатление Според мен Лендкрузерът не е толкова жилав като Патрула, иначе много се тачи.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X