Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация и мнения за Мерцедес 211 4 matic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация и мнения за Мерцедес 211 4 matic

    Моля, ако някой може да сподели мнения и информация за експлоатацията на Мерцедес 211 4 матик. Разбира се най-добре от собствен опит, ако има хора каращи такива. Най-вече ни интересуват бензиновите модели, предимно информация за 8-цилиндровия мотор на Е500, скоростните кутии и системата за двойно предаване - обичайните неща за проблемни места, често срещани дефекти и цени на части, консумативи и услуги, свързани с евентуалните ремонти. Общи впечатления и информации, линкове и препратки към тестове и оценки, теми в специализирани форуми и препоръки на технически служби, също са добре дошли.
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Информация и мнения за Мерцедес 211 4 matic

    Ние имаме такава, първата в България за времето си. Е500 4матик.
    Престоя 3 дни на каналите в КАТ, понеже още я нямаше в техните масиви като модел.
    Сега е на сто хиляди, и имам папка с всичко което и е правено от ден първи до момента.
    Никога не е сервизирана извън балкан стар и не се сещам за нищо сериозно.
    За градско е ламя, но за извън градско си е напълно нормален автомобил.
    Понеделник ще погледна в папката и ще допълня ако има нещо друго.
    Ако не те притеснява разхода, биха казал, че тази кола е УНИКАЛНА .

    Коментар


    • #3
      От: Информация и мнения за Мерцедес 211 4 matic

      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
      Понеделник ще погледна в папката и ще допълня ако има нещо друго.
      О, колкото по-подробно, толкова по-полезно би било, благодаря ти. Поддържахме и сервизирахме една такава, но дизелова със стария редови шестак, и не беше 4 матик. Никакви ненормални проблеми като за съвременен автомобил. Но в/у бензиновите и с двойно предаване нямам наблюдения (имам за по-новите например ГЛ, и дизелова Р-класа). Доколкото са ми познати шест-цилиндровите бензинови двигатели, нямат особени и изявени проблеми. Но за осем-цилиндровите не зная дали са като сегашните версии, които често си подхарчват масло. В тази връзка ме интересува разхода на масло на тази версия (мисля че е с 306 к.с.), иначе предполагам че други проблеми няма. Съответно и за проблеми по скоростни кутии и системата 4 матик. Разхода в градски условия разбира се е висок, но ако споменеш и за него от твоята практика, също ще е интересно.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        От: Информация и мнения за Мерцедес 211 4 matic

        В сервизния бюлетин са описали , като често срещан проблем шум откъм аксесоарите.Пистовия ремък се подменя с по-къс , и ако шума изчезне се подменя шайбата на компресора АС.
        За 4-матика досега съм имал единствен случай , че почти нямаше задна.След смяна на пакета дискове за задна и едната лентова спирачка проблемът се реши.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          Re: Информация и мнения за Мерцедес 211 4 matic

          На W211, са два двигателя - 5л и 5.5л. Аз съм имал този 5л 306к.с., 5 скорости и 4 матик. Моторът е много здрав и тегли добре. Единствената особеност е, че има 16 свещи. Разходът му е прекалено висок, в София - над 20, понякога и 30. Извънградско под 10 не може да падне.
          Е500 би трябвало е серийно с въздушно окачване, та проучи там как са цените на частите.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X