Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

    Здравейте колеги,
    реших да сменя антифриза и да промия системата с машина. За съжаление така установих и че радиатора е пукнат в пластмасата горе до капачката и като загрее тече.
    Като разгледах няколко други радиатори забелязах, че не е само при мен пукнато точно там. Явно си е слабост.
    И въпросът за милион:
    разбрах от вносителя на радиатори, че за X22SE радиатор не се внася защото бил като този за 6VD1 (същият като размери - и изглеждат на пръв поглед еднакви), но уловката била в отворите за закрепване пластмасата на вентилаторите / или щифтовете за окачване (за 6VD1 гледах че слагат планки отстрани за да се закачи).Има ли такова нещо? Друго интересното е, че за малкия мотор масово се смянял с такъв радиатор и досега не бил връщан - демек може да се нагоди!
    За да не откривам топлата вода(антифриз), ще споделите ли какво трябва да си приготвя освен търпение и м***та докато го заменям?
    Става ли само с рапробиване на ушите на пластмасата на вентилаторите за да се закачат и прилепнат по радиатора или трябва да се правят скоби от пластинки?

  • #2
    От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

    Незнам кой казва че няма внос за 2.2 16v!А вече 2 пъти
    Сменям и несъм забелязал да има проблем с намирането на такъв радиатор!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #3
      От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

      Ако не е тайна колко струва радиатора за 6VD1?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

        За 6VD1 и за X22SE ги дават с един размер на питата(без пластмасата) 630/425/32 мм, ф39 присъединяване и еднаква капачка. Това, което намерих до тук е на AVA - за 378лв. без отстъпки. Този на Nissens(630754) е по-малъk 616/425/32 и май не е точно като оригиналния и той е ~400лв.,но според мен не е оферта (можеби ще държи по-голяма температура).
        До neshko:
        колега, от подписа виждам че си с ''Опел Фронтера ( А ) 2,2 16V,98г.'' ,демек X22XE ( без ЕГР и преди ecotec версията - X22SE) с купе на Фронтера А! Аз съм с купе Фронтера Б и това което виждам от GM EPC-то твоят радиатор е коренно различен по вид. Ако греша, моля сподели пари и откъде да намеря за ОФБ Х22SE тук или на личен?!

        Коментар


        • #5
          От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

          Да моя е екотек но е х22хе.....незнаех че имат коренна разлика!Сори моя грешка!Аз ги взимам моите в диапазон от 120 до 150 лв в зависимост от кой ги взимам.(под кой да се разбира различните големи вериги за резервни части!
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #6
            От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

            Търсете радиатори с марката на оригинално вгражданите Нисенс в ebay! Неотдавна си купих от там, който заедно с доставката ми излезна под 300лв...
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

              Аз съм с радиатор от Б 3.2 на Б 2.2 бензин. Единствената разлика, е че трябва да се сложи едно удължение на едната скоба за вентилаторите около 5 см.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

                В ебай излиза само един нисенс за 3.2 и той е за ръчни скорости и струва към 160 паунда, което си е отсекъде петс'отин кинта, иначе и аз не бих отказал нов радиатор за под 300....
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

                  Аз също съм с Фронтера Б X22SE двигател и също имах проблем с радиатора. Два пъти го свалях и лепих, но накрая ми писна и си купих нов. Той е за двигател 3.2 но пасва идеално за X22SE 2.2 . Нямаше нужда от никакви планки за захващането на перките на вентилаторите за радиатора. Просто си съвпаднаха на 100 %. Цената му беше около 480 лв. с отстъпка от 5 %. Купих го от един магазин на ул. Бурел в кв. Иван Вазов в края на миналата година. Мисля, че беше произведен в Тайван ако не се лъжа. Фирмата се казва bim. bg. Обадих се там и след два дена отидох да си го взема от магазина. Дано да съм бил полезен с информацията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    В ебай излиза само един нисенс за 3.2 и той е за ръчни скорости и струва към 160 паунда, което си е отсекъде петс'отин кинта, иначе и аз не бих отказал нов радиатор за под 300....
                    Дам... става въпрос за други модели радиатори, нещо съм се изказал неподготвен, извинете!
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

                      Благодаря за информацията!
                      От днес съм с нов радиатор - AVA BN3434OP-AR и уж е произведен в Европа. Пасна си на 100%,даже си идва подготвен и с топлообменник (май за авт. ск.) + капачка(0,9 Bar).
                      Само дето оригиналната капачка е 108kPa,та тази ще си е резерв. Питата е с една идея по-разредени ламелки, но то тук си държи нормална температура.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

                        Първоначално публикуван от DefileR_Co Преглед на мнение
                        Благодаря за информацията!
                        От днес съм с нов радиатор - AVA BN3434OP-AR и уж е произведен в Европа. Пасна си на 100%,даже си идва подготвен и с топлообменник (май за авт. ск.) + капачка(0,9 Bar).
                        Само дето оригиналната капачка е 108kPa,та тази ще си е резерв. Питата е с една идея по-разредени ламелки, но то тук си държи нормална температура.
                        Няма да е лошо предполагам да споделиш и какви пари ти излезе и от къде за да може и други колеги да го имат впредвид ако им се налага!
                        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                        LZ1NES

                        Коментар


                        • #13
                          От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

                          Май са ме цензорирали. 330 лв.
                          Последно редактирано от CarTest™; 01-09-15, 14:11.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Замяна воден радиатор за ОФБ 2.2 16V (X22SE) с такъв от 3.2 V6 (6VD1)

                            Още едно потвърждение на казаното по- горе от колегата DefileR_Co с днешна дата.

                            Радиаторът от 3.2 пасна на 2.2 X22SE едно към едно . Само му сложих старата капачка на 108 КРа .
                            VAN WEZEL за 306 кинта . AVA вървят по 270 , но нямаха наличност.
                            След тестовете държи 85 градуса . Всъщност , толкова си държеше и преди да пропука пластмасата на стария .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X