Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

    Здравейте,

    от два месеца съм в клуба на собствениците на Фрийлендър. Машинката е ок като функционалност но май ми пробутаха лимонка. Първо замина едно предно каре, смениха ми го за 200 лв с друго втора употреба. После задното стъкло спря да се смъква, чувам само едно изпиукване. Проверих бушоните, разкачих акумулатора за да рестрартирам уж електрониката но още не съм му намерил чалъма, предполагам или реле е заминало или машинката, тъй като отворих отзад кората и кабела си е ок. Поизкърпиха ми и гърнето, но както и да е, това не е болка за умиране, дотук няма драма.
    Драмата ми започна при първото по-дълго пътуване до провинцията. Карах 250 км магистрала плюс извънградско като я понастъпих и преди да пристигна в родния град лампичката за масло светна. Тръгвам да доливам, и се наложи да долея над 3 литра масло и няколко литра антифриз. Викам си как може да не проверя маслото преди да тръгна на дълъг път, дано не съм прецакал нещо, но предишния соственик каза че скоро е сменял консумативи. След това карах главно градско и не забелязах да харчи масло. Миналата седмица обаче ходих до морето, по 400 км в посока при 120-130 средна скорост по магистралата. На връщане след Пловдив колата започна да губи мощност и по баирите на четвърта едвам вдигаше 100. В София се оказа пак че ми липсват 3 литра масло и литър антифриз. В сервиза в който я огледаха и доляха течностите казаха че не виждат течове. Та какъв може да е проблема че да харчи и масло и антифриз?

  • #2
    От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

    3 литра ? И няма течове? В сервиза тестваха ли антифриза за изгорели газове? Когато ( ако ) си проверявал щеката на маслото, то стоеше ли като боза или беше нормално? Колата нормална температура ли поддържа или загрява?
    P.S. Замерете компресията
    Последно редактирано от Brazer; 20-08-15, 17:22. Причина: допълнение
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

      Според термометъра на таблото температурата беше нормална, проверявах редовно. При -3 литра на щеката не излиза нищо а в сервиза не казаха да са проверявали антифриза за изгорели газове, само са долели и са видяли че няма течове на масло, евентуално малък теч на антифриз. Не видях да пуши, по пътя, зад мен кара и приятел който щеше да каже ако пуши.

      Коментар


      • #4
        От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

        3 кила? Колко събира на смяна... не вярвам да е повече от 5 литра. Това е огромна загуба за 1000км. грубо....

        Коментар


        • #5
          От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

          Голфаджийски проблем си прихванал Ако маслото е тъничко, загубата се улеснява. Ако караш повече на високи обороти, още повече ще губи. Профилактика на глава, клапани, втвърдени гумички...
          Антифриза може да сълзи през някой маркуч.

          Коментар


          • #6
            От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Голфаджийски проблем си прихванал Ако маслото е тъничко, загубата се улеснява. Ако караш повече на високи обороти, още повече ще губи. Профилактика на глава, клапани, втвърдени гумички...
            Антифриза може да сълзи през някой маркуч.
            Благодаря за коментара, звучи логично. Струва ми се че гори масло наистина само на дълъг път при високи обороти, не че вдигам над 4000 по принцип.

            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-08-15, 07:37.

            Коментар


            • #7
              От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

              При последното ми посещение в OMV видях този продукт http://www.stp.com/products/oil-addi...gine-stop-leak.
              Сипах в маслото едно шише от него. Струва ми се че спря загубата на масло засега.

              Коментар


              • #8
                От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

                От опит със една омега дето имам / само загряла сълзеше по средата на радиатора но както ти казваш литърче на 1000км си отиваше . Естествено загряла си го изпарява и теч няма но 10 литра от смяна до смяна на масло ужас. при смяната на водната помпа го забелязох ,допитах се до доста колеги и всички казоха че е абсурд толкова загуба от там . Да ама не сменен радиатор и еврика. При теб може да е на друго място но трябва да се разровиш и ще излезе зайо.
                о897ч87о3о

                Коментар


                • #9
                  От: Фрийлендър 1998 1.8 бензин харчи масло и антифриз

                  Ъпдейт: антифриза капеше от закъсан маркуч близо до радиатора. На един светофар колата се напика и проблемът беше открит и решен. Относно маслото: определено изглежда е от гумичките. Пробвах два продукта на STP за спиране на възстановяване на гумени покрития които се наливат в маслото. Първия (не му помня името) намали близо до нула разхода на масло и подобри работата на двигателя, но действието трая само 1-2 месеца. Сега сипах Ultracoat C-2000 който се води че действа 60 000 км, ще го видим. Сигурно и той ще отложи неизбежното отваряне на главата, но пусто искат 600-1000 лв за тази работа според какво трябва да се смени вътре - само гумички или водачи, семеринги...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X