Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

    Здравейте,колеги.Искам да споделя няколко проблема с вас.Ако може да ми помогнете,като ми споделите ,каква е според вас са причините,къде бих могъл да ги отстраня и евентуално колко би ми струвало.

    1.При палене на студен двигател- тресе и като запали бълва бял пушек,който след 20 сек. работа изчезва и след това работата на двигателя се нормализира и пушека изчезва.Може би имам проблемна подгревна свещ или........................нещо друго.

    2.Сериозен теч на масло от двигателя.Казаха ми,че тече от семеринга на коляновият вал.Причината била ,че съм карал с високо ниво на маслото в двигателя.Дали е така и дали мога с 1,2 добавки към маслото за отстраняване на течове да позамажа проблема.Ще навреди ли това упражнение на самият двигател.

    3.Забелязах също,че в приливното казанче има омасляване,но двигателя си пуши нормално,т.е. липсва бял пушек.Каква ли е причината.

    Очаквам с нетърпение вашите професионални тълкувания.

  • #2
    От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

    По ред и от опит:
    1. - Свещ - най вероятно. Но, първо да се види има ли ток на всички лули, щото може и бушон да е. Два бушона са, за 2 и за 3 свещи.
    2. - Може семеринг. Но може и спукана плоча - най вероятно. Неприятна работа. Добавки ... не.
    3. - Топлообменник - най вероятно. Но, може и друго ... пак неприятни работи.

    Коментар


    • #3
      От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

      И напиши в профила си от къде си, за да знаем къде да те насочим за отстраняване на проблемите.

      Коментар


      • #4
        От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

        Благодаря.По т.2,дали има връзка със смяната на 1 дюза,защото след като ми я смениха,течеше много нафта от нея.След като я рекламирах и отново си взех джипа от сервиза,видях,че под дюзите,явно е отварян двигателя.Уплътнявано е с червен силикон.

        Коментар


        • #5
          От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

          Когато са сваляли първа дюза, най вероятно са сваляли и капака на главата и после са мазали силикон.
          Тая плоча е към блока, тоест няма общо с дюзи и глави.

          Коментар


          • #6
            От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

            С две думи- сериозни ремонти.А какви разходи да очаквам ?

            Коментар


            • #7
              От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

              Нещо близо до четири цифрена сума.
              Но, при положение, че се ремонтира плочата и се намери читав топлообменник втора употреба.
              Което не е лесна задача. Преди време един колега 2-3 дни обикаля София за да намери кой да я шлайфа тая плоча. Съмнява ме, че лесно ще се намери и читав топлобменник втора употреба.

              Коментар


              • #8
                От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                Пропуснах нещо важно и много притеснително- по повод теча на масло.Всеки ден проверявам и доливам,даже в момента погрешка долях 1 л. повече/да се надявам ,че бързо ще дойде до нормалното ниво.....................като поизтече.Та това ,което ме притеснява е,че показателя за масло на арматурното табло/горе вдясно/ непрекъснато играе.Когато оборотите са по-високи,показва средата 4,когато отнема газта или се движа бавно показателя пада крайно вляво и дорисветва червената лампа до него Check.....Това пък на какво може да се дължи ? Маслена помпа или ............нещо друго.

                Коментар


                • #9
                  От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                  Първоначално публикуван от abba Преглед на мнение
                  Маслена помпа или ............нещо друго.
                  Умиращ мотор
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                    А примерно датчик налягане на маслото??
                    Защото когато моят датчик се скапа, симптомите бяха същите.
                    WG Limited 2.7 CRD 02
                    WG Overland 2.7 CRD 04/05

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                      Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
                      А примерно датчик налягане на маслото??
                      Защото когато моят датчик се скапа, симптомите бяха същите.

                      Дано да е това,защото другите колеги доста ме поуплашиха.Говорят ми за смяна на двигателя и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                        А някаква промяна в шума на двигателя?
                        От колко време (км) караш с тези показания на налягането?
                        WG Limited 2.7 CRD 02
                        WG Overland 2.7 CRD 04/05

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                          Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
                          А някаква промяна в шума на двигателя?
                          От колко време (км) караш с тези показания на налягането?

                          Може би не повече от 100 км.Посъветваха ме да карам докато изтрака и.............пълен ремонт или смяна.Да се надявам,че няма да се стигне дотам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                            Значи е датчика. Ако няма мазане няма как да изкара 100 км.
                            WG Limited 2.7 CRD 02
                            WG Overland 2.7 CRD 04/05

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някои проблеми с моя Grand WJ 3,1 1999 год.

                              Би могал да изкара ако е имал присадка в маслото...за която може и да незнае де.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X