Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda 400ex 2003 задрало бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

    Направете го на два милиметра и го увийте с вестник, за да не се жули...

    Когато е голяма хлабината, буталото не се плъзга в цилиндъра праволинейно, а започва да се люлее около буталния болт.
    Когато е голяма хлабината, буталото се охлажда много по-лошо.
    Когато е голяма хлабината, сегментите излизат много по-навън от каналите. Това кара сегментите да се усукват, не опират в ризата перпендикулярно. Разбиват се каналите за сегментите.
    Последно редактирано от galinvayov; 20-08-15, 11:33.
    A Lone Rider

    Коментар


    • #17
      От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

      Абе хора аз не съм монтьор,но съм правил мотори.Нося буталото и цилиндъра на шлайфиста и до там.Като ги взема налагам сегментите и всичко си идва наред,само събираш и си ти.Имах случай подобен на тоя с колата преди време правиха я на око.Специялиста заклати буталото в цилиндъра с два пръста и рече-ще кара...И верно близо 500км. изкара и като твоя случай само че по 2.Втори и трети бяха завлекли.Само да добавя че това без шлайв -с бутала каквито имало из гаража.

      Коментар


      • #18
        От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

        Айде да ти кажем нещо, та да не си тровиш нервите и ти! Понеже гледам си от Монтана и понеже се сещам къде си занесъл цилиндъра да му набиват риза. Иди земи си го, обади се на Пешо (дето е писал малко по - нагоре), разберете се за адрес и му го изпрати. Не помня вече, преди две ли, три ли години същия възкреси едно Хр 400, дето беше карано без грам масло и картинката беше плачевна, колко тормоз е отнесло от тогава само то си знае и не ще да се счупи, неще и да загрее даже, въпреки жегите и въпреки баирите!
        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

        Коментар


        • #19
          От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

          0,4мм(четири ''десети''),сте го оставили,ама друг път..........Слушай Пешо!
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #20
            От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

            Днес сглобихме всичко ,сменихме майстора ка ризата ,оставили сме 7 стотни хлабина ,започнахме разработването сега ,стистайте палци всичко да е наред. Поздрави ☺

            Коментар


            • #21
              От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

              Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
              7-8 стотни не е ли малко ? първият път го направихме 4 десети което е много повече от стотни ? ? ?
              На 4 десети (0,4мм),ще си намериш сегментите в картера заедно с натрошеното бутало...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

                Днес го покарах вече , както си трябва и вървеше много добре , никакви странични звуци , без тракане , хлабчене или нещо подобно , смених маслото чак сега ,за да може старото да е обрало стружки , ако е имало такива .

                Коментар


                • #23
                  От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

                  Карахме го десетина пъти докато средната гарнитура между главата и цилиндъра изпусна , отворихме мотора и видяхме че буталото е почнало пак да завлича малко от страната на карбуратора . Веднага сменихме масления филтър , отворихме радиатора , всички маслопроводи и масленото резервоарче , изчистихме ги с бензин , металната цедка също .Според мен маслената помпа не качва достатъчно масло, но като отворихме капака на клапаните беше добре омаслен и до там качва масло . Не знам от какво може да е ? Предположения ?
                  Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 06-09-15, 21:44.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

                    Биела...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

                      Пациентът иска доктор , защото самолечението води до хронични заболявания !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

                        Биела казваш Валери аз споменах малко по нагоре но..., е дано не е биела!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

                          Сглобихме го и върви ,но ще отворя сайтовете и ще потърся нова маслена помпа. Аз друго обяснение за това не си давам , няма откакво да сме изкривили биелата , уж я гледаха десет майстора и казаха ,че е добре . Как мога сам да проверя биелата , да меря или някакъв градус нещо ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Honda 400ex 2003 задрало бутало

                            Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
                            Сглобихме го и върви ,но ще отворя сайтовете и ще потърся нова маслена помпа. Аз друго обяснение за това не си давам , няма откакво да сме изкривили биелата , уж я гледаха десет майстора и казаха ,че е добре . Как мога сам да проверя биелата , да меря или някакъв градус нещо ?
                            най добре си смени майстора ;хлабината - колкото я препоръчва производителя (по голямата в допустимия толеранс) ; биелата може да се мери но не ми се обяснява - много писане ;

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X