Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

    1. За каква кола става въпрос? - Семеен СУВ, втора употреба, за предпочитане дизелов, ръчна скоростна кутия (такава предпочитам, но не е задължително), с достатъчно пространство и комфорт на задната седалка, където спокойно да се побират трима души. Големият багажник е другото важно нещо.
    2. Къде и как ще се използва? - Колата ще е за ежедневно ползване в града (50%), извънградско (30%), магистрално (10%), по черни пътища (10%). Под черни пътища визирам някои селски пътища и 3-4 пъти месечно ходене за риба.
    Колите си ги карам само аз, жена ми дори имам някакъв необясним страх да се вози на предната седалка и пътува заедно с двете деца отзад. От тук произлиза и нуждата за повече пространство в задната част на автомобила.
    В същото време аз харесвам малко по спортния тип шофиране, но в името на семейната идилия съм готов да го оставя на по-заден план.
    3. Разглеждани марки автомобили.
    - Разглеждах Santa Fe 2 (2.2 CRDI, 155 к.с.), което ми харесва визуално и като цяло отговаря на изискванията. Четох доста и като цяло за него мненията са преобладаващо добри. Не на това мнение е обаче собственика на сервиза, чийто услуги ползвам. Той твърди, че точно тази генерация има проблем с чупене на бутала на около 150 000 км. Дали е така, аз не мога да знам. Мен лично ме притесняват малкото за този тежък автомобил конски сили...
    - Разглеждах Mazda CX-7 (2.2 DI , 174 к.с.), която може би ми допада най-много от всичко гледано. От няколко места чувам, че бензиновият мотор с 260 к.с. е по-добрият вариант, но там и разходът на гориво става доста повече, което не е оправдано според мен, предвид, че автомобили ще се кара приоритетно в града.
    - Разглеждах и Honda CR-V (2,2 CDTI, 140 к.с. ), за която също четох доста и реално е един доста приятен автомобил, отговарящ като цяло на повечето изисквания. Само дето тия 140 к.с. пак ми се виждат малко за купето.
    Обикаляйки по автокъщите минах и през BMW X3, 3.0 d, и Ford Kuga но те, като че ли са малко по в страни от сегмента "семеен СУВ".
    4. Ценови диапазон. Не ми се ще да надхвърлям бюджета от 20 000 лв, освен ако не е наистина оправдано.
    Приемам също и други предложения, ако случайно нещо, което си заслужава ми е убягнало от полезрението.

  • #2
    Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

    Аутлендъра разгледа ли, той се съревновава със Сантата.

    Аз бих постъпил по следния начин:
    1. Разучаваш в нета къде има дизелови сувове с тези цени из Горубляне
    2. Качваш фамилията и се напъхвате във всички възможни
    3. Жената доизбистря желанията си
    4. Питаш тук избраното как е
    5. Тръгваш да търсиш твоя автомобил (аз не бих взел нов внос а само с история в БГ, но зависи от бюджета)

    Поздрави

    П.п. Включи и Рав 4 въпреки че багажника не е голям.
    Един познат ще продава скоро една доста добра във Варна.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 16-08-15, 15:34.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Аутлендъра разгледа ли, той се съревновава със Сантата.
      Ами не съвсем, доста е по-малък отвътре! За мен СантаФе е най-добър вариант, жената кара такава 180 хил., никакви проблеми нямаше. Вътрешното пространство е голямо, багажника е голям, допълнителните седалки отзад са използваеми.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Ами не съвсем, доста е по-малък отвътре! За мен СантаФе е най-добър вариант, жената кара такава 180 хил., никакви проблеми нямаше. Вътрешното пространство е голямо, багажника е голям, допълнителните седалки отзад са използваеми.
        От нов ли го кара?
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          От нов ли го кара?
          Да! Караше де, продадохме го миналата година.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=197782
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • #7
              От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Да! Караше де, продадохме го миналата година.
              За нов Хюндая се е утепал.
              На старо на "реални" че и дизел не бих взел.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                За нов Хюндая се е утепал.
                На старо на "реални" че и дизел не бих взел.
                Парички на този етап за ново няма, някой ден може би. Относно купуването на дизел на старо, май пак е до късмет, а и до поддръжка. До сега съм правил два основни ремонта на дизелови двигатели на два различни втора ръка автомобили, единия заради скъсан ангренажен ремък по време на движение (скъса се на 30 k км) , а другия заради скъсан маркуч на охлаждането (не спрях на време и двг блокира). И двете коли юркани години наред след закупуването без никакъв проблем.
                На Outlander-също бях обърнал внимание, но както и колегата Scorpion_BG каза, малко тесен ми се видя. Както всъщност и RAV-4. Заглеждах и големия голф V6 3,0 tdi, предвид хубавите неща които чувам специално за този модел, но ми се струва, че поддръжката ще е малко по-солена от тази на гореизброените. Пък и доста им посягат, както и на БМВ.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  За нов Хюндая се е утепал.
                  На старо на "реални" че и дизел не бих взел.
                  Да, бих препоръчал такъв който е купен тук и километрите могат да се проверят. По-скъпо ще е, но ще е сигурно.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                    "Реални" и "сервизна история в сервизната книжка" битува то миналото.Автомобил с car pass е на реални километри.Няма как да се получи разминаване.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      "Реални" и "сервизна история в сервизната книжка" битува то миналото.Автомобил с car pass е на реални километри.Няма как да се получи разминаване.
                      Може ли превод за невежата моя милост?
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        "Реални" и "сервизна история в сервизната книжка" битува то миналото..
                        Ако е купуван в България и е обслужван в фирмения сервиз нищо никъде не "битува". Цялата история на обслужване е в сервиза и може да се погледне без проблем.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Може ли превод за невежата моя милост?
                          Утре ще ти снимам един и ще приложа обяснения , ако вярно не знаеш.Но си прав да слагаш кавички , точно по тази причина , която цитирах.
                          А нито топлата вода , нито сервизното обслужване , нито пък автоджамбазките чалъми са открити в България.Но пък тепърва има да се откриват много работи , които се прилагат отдавна.Като car pass , например.Лека!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                            За VW знам, че поддържат база данни, в която може да се види как и кога е обслужвана колата и какво е правено!
                            Незнам обаче до колко има полза от това, защото почти всичко, което е тук и се предлага на пазара е с променен километраж. Информация има обикновенно до периода на гаранцията или до смяна на собственика, но и това не е малко (ако примерно колата на 4-5г е била на 200к, а те на 7-8 ти я предлагат като на 150к).

                            Повтарям се, но все пак: във Франция например колите след 4-5г. масово не се поддържат (освен смяна на масло) имат ли технически преглед, за тях колата си е ОК, дори и гумите са им под всякаква критика! Когато дойде момента за преглед (или нещо по-голямо - примерно ангренажен ремък) обикновенно идва и момента за продажба!

                            Както и да е, СантаФе (дизел) има един приятел, взе го нов от шоурума. От 2007 до сега почти 8г. и над 200к не е имал сериозни проблеми. Общо взето не ми допадат доста неща в него, но като пространство спред мен е Най от изброените по-горе. Другото е, че може да се нарече икономичен, но забрави разхода да е като на лека кола. Според изисквания това се вписва най-много според мен, но наистина търси със сервизна история от БГ!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                              Да, икономията е доста субективен фактор. Още повече при такъв автомобил. А и аз карам за сега по около 15k км на година най-много. Дето се вика, всичко до към 15 л смесен разход се води икономично. От "новия Фнос" и автоджамбазите по автокъщите отдавана съм се отказал. Наобикалям ги само информативно. На марка не робувам,въпреки някои мои пристрастия. Ако търсенето ми се проточи доста време, винаги остава варианта да се отскочи и до Германия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X