Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алуминиевото купе на Defender

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Стефане, кой купи Челси?
    Май алуминиевия крал Абрамович, чорт возьми!
    Както виждаш традиционните връзки продължават...

    P.S. те май правят LR в Челси!

    Коментар


    • #17
      Yaro , при цялото ми уважение по-горе написа , че ти е писнало всеки втори да ти разправя за костенурки с двигатели на Порше и тем подобни ! Преди време аз писах ,че съм виждал такава , а сега ти ми се присмиваш и едва ли не казваш , че си измислям! Е , дълбоко ще те разочаровам , няма как! За да се убедиш кой е прав , аз или ти отиди на сайт mobile.de и в квадратчето Suchen напиши VW Kaefer umbau. И ще видиш Костенурка със 150 коня , и такава преправена на Порше 911 . А ако все още твърдиш , че си измислям потърси в немските сайтове и ще намериш доста за това , за което мислиш , че не съществува.

      Коментар


      • #18
        А , щях да забравя - и ако и това не те задоволи , напиши в търсачката на Гугъл в gbg.bg - VW Kaefer Porsche umbau и ще видиш колко много сайтове има за такива "несъществуващи" коли. С уважение.....

        Коментар


        • #19
          защо да не направят купе то алуминий, по - лесно се обработва, по - лесно се сглобява. единствения проблем е че в англия наистина няма алуминий и до колкото знам от стопанската история по времето и преди войната не е имало заводи с затворен цикъл за производство на алуминий, а само такива за обработка.

          винаги е било загадка за мен защо са обвързали производството на военния си автомобил с вносна суровина при положение, че след белгия и франция там е най - силната черна металургия в европа

          според мен следващия модернизиран модел на дифендер /такъв съм сигурен че ще има скоро/ ще е от стомана, просто алуминиевите купета не са достатъчно здрави зада издържат на съвременните двигатели, които вече са над 500 к. с., само ауди продължават да се инатят и да правят коли от алуминий при положение, че стоманения автолист вече напрактика не ръждясва
          drive alive

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Тихомир Севов
            Yaro , при цялото ми уважение по-горе написа , че ти е писнало всеки втори да ти разправя за костенурки с двигатели на Порше и тем подобни ! Преди време аз писах ,че съм виждал такава , а сега ти ми се присмиваш и едва ли не казваш , че си измислям! Е , дълбоко ще те разочаровам , няма как! За да се убедиш кой е прав , аз или ти отиди на сайт mobile.de и в квадратчето Suchen напиши VW Kaefer umbau. И ще видиш Костенурка със 150 коня , и такава преправена на Порше 911 . А ако все още твърдиш , че си измислям потърси в немските сайтове и ще намериш доста за това , за което мислиш , че не съществува.
            Тихомире, не съм целял присмиване, камоли към теб, ако моите думи се разбират така, моля да ме извиниш! Спомням си темата, в която ти спомена за VW и Порше. Аз също знам за подобни хибриди. Но Кефер с мотор на Порше стандартно от завода няма!!!! В Германия знам единици сайтове за подобни разработки (най-вече поради езика - не знам немски ), но в Щатите изобилства от готови китове и съл чел доста по темата.

            Това, което имах предвид е, че хората говорят затова сякаш е ежедневие и е тотално тривиално (и лесно) да насадиш подобен мотор в Костенура. И видиш ли навсякъде (пък в Германия да не говорим) всяка втора е такава. С това не съм съгласен.

            Кажи ми като зададеш подобен филтър в www.mobile.de - колко такива коли ти излизат? След като видиш резултата, напиши просто VW + fer. Най-вероятно ще ти даде съобщение да конкретизираш търсенето, защото резултатът е твърде голям.

            Знам конкретни хора/Констенури в София, които са са опитвали да насаждат 2-литрови (и по-големи) мотори без подготовка и знания и резултат е повече от грозен (слава богу без смъртни случаи, но скъсано шаси на две и т.н.). Това, което ме дразни са лесните приказки.. Не знам пак дали ще ме разбереш правилно. "На запад" има условия затова и там струва не малко пари. Тука няма никакви условия (все още) и човек приготвя доста пари, време и нерви за да се доближи в степен до истината. Както казва един приятел - трябва ти здраве, здрави зъби, здрави нерви.. Другият вариант е всеки прави и лепи с подръчни средства (клонки и съчки както казва Близнака).

            Отново, извинявай, ако съм те засегнал..

            Яро

            Коментар


            • #21
              Не бе Yaro , аз не съм казал ,че има такива заводски Костенури! Даже споменах мисля ,че понеже двигателя не се събира вътре се удължава и задния капак , обикновено имитирайки спойлер. А в мобилето снощи ми излязоха 8 коли , от които две бяха с преработка с мотор от Порше.А иначе в Гугъла има много.Но си прав - изобщо са рядкост да ги видиш. А що се отнася до засягането - не не съм се засегнал , дано и аз не съм те обидил нещо ? Извинявай , и успех при завършването на твоя звяр!

              Коментар


              • #22
                Навремето ми беше интересна тая работа за английското новаторство с алуминиевите коли, но навсякъде срещах аргумента, че алуминият е избран, поради острия дефицит на стомана по онова време. За мое разочарование, никъде не срещнах изисквания към ТТХ, довели до този избор. Абсолютно никъде.

                Това съм го запомнил, щото е голям шаш. Алуминият тогава е ултра млад материал - няма и 40 г. промишлена история. От друга страна, въпреки, че е 3-ия по разпространеност елемент, добивът му е яко енергоемък. По Хол-Херо, основното перо в себестойността му са ток и електроди. На всичко отгоре, световният добив около и след войната е около 600 000 тона, при днешни 30 млн. Вярно, че тогава още са се чудили за приложения и като е свършило търсенето за самолети, на англичаните им се е появил излишък и айде по джипките. На майтапа, че алуминиът е от претопени Месери има един показателен аргумент - марката на използваната сплав е "Бирма светла".

                Тая история е по Мария Антоанета - като няма хляб, яжте пасти. Все едно днес някой да се засили да прави композитни купета, щото има недостиг на ламарина.

                Коментар


                • #23
                  Мда. И при положение че тогава изобщо не е имало Козлодуй, а наистина мощните електропроводи са проблем и до днес. Не само Изтока е пълен с тайни. За мене базовото обяснение е че тогава това е бил наистина много моден материал. А в ония времена дори не са умеели да го заваряват.
                  В няква книжка бях виждал и тегловни съображения по компоновката. Той просто си е проектиран алуминиев, стоманен щеше да изглежда другояче.
                  Сигурно някой трябва да затрие поне месец и да разрови въпроса.

                  Коментар


                  • #24
                    То ако тогава е имало Козлодуй, войната е щяла да свърши по друг начин... Не случайно добивните комбинати са гледали да се намърдат хем до рудник, хем до ВЕЦ (с ударение върху второто).

                    Алуминият и днес е труден за работа, а тогава този оксиден слой съвсем им е разказвал играта. И аз предпочитам, съображенита да са били конструктивни, а не цялата история да е плод на конюнктура, обаче...

                    Ако разровиш и намериш солидни доказателства от производителя, ще ме успокоиш.

                    Коментар


                    • #25
                      Като се загледа човек ...
                      И до ден днешен заводите за титанови изделия са до Козлодуй а не до металургичните комбинати. Заради пресите. Боксита го влачат хиляди километри, милиони тонове, до Козлодуй. А пък дори уж просто боя за алуминий можеш да купиш от две години на противна цена. А големите конструкции никой не се и опитва да ги боядисва. И ултразвуков пояник не съм и мечтал да имам, мойта проста станция Велер е хобаджийско менте и играчка в сравнение с такава шашкъния. А хич да не е струва две хиляди вечно умрели президенти)
                      Поне не е отровен като лития и берилия. Те пък кво чудо можеха да са ... Ма дай да си траем, че ще ни чуят и нещо ще вземат да ни еврохармонизират и да ни треснат и данък за мечтите(((

                      Коментар


                      • #26
                        По отношение на енергоемкостта на металообработката...
                        Въобще не съм сигурен, че е истина, но някъде чух, че шведите са разработили легендарните си стомани, защото могат да си позволят да я топят с елекрически ток, а това дава много добра възможност за контролиране на температурите...
                        А ток имат в изобилие, защото имат адски много ВЕЦове..

                        Коментар


                        • #27
                          във всеки случай електростоманата е по - добра от конверторната, но има малка уловка, в електропещ може да се добива стомана само от скраб. има едни инсталации за извънпещна обработка, там става магията с конверторната стомана и там шведите са напред. това е образно казано цедка за молекули, която молекула не отговаря на изискванията се отделя и така се получават свръхчисти сплави и стомани с различни свойства /скъпи стомани/

                          а колите и до ден днешен се правят от обикновени, полуспокойни стомани, магиите тръгват от горещото валцуване натам и толкова са осъвършенствани, че колите напрактика не ръждясват
                          drive alive

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X