Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volvo V50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Volvo V50

    Здравейте,знам че не е джип но да питам.Влезе ми една мишка в главата,мисля да си взема едно Волво V50 2.0 D 136к.с.Обаче нищо не знам за модела освен че ми харесва.Ще съм благодарен на всякаква информация
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

  • #2
    От: Volvo V50

    Здравей, имаме същият модел, само че седан - S40 II. Двигателят е разработка на Пежо и Форд впоследствие доработен от Волво - нямаш ядове с него. Много е икономичен и пъргав. Слаби места са лагер на главината и алтернаторът. Не ми харесва леко твърдата возия. Задължително преди покупка мини през "твой" сервиз или Мото Пфое.

    Коментар


    • #3
      От: Volvo V50

      Имам v50 2.0d и единственият проблем, който съм имал от както е взет от мото пфое е алтернатора, замина си на около 50000 км, малко след като изтече гаранцията. След това не съм имал никакви други ядове, сега е на 110000. Като цяло добър и безпроблемен автомобил.
      RRC 3.5 ‘85
      RRC 3.9 ‘93
      Jeep XJ 4.0 ‘93

      Коментар


      • #4
        От: Volvo V50

        Този автомобил има един сериозен недостатък - не е 4х4...
        Вариантът за 4х4 е само Т5 бензин... Много се бях запалил за такъв, но бензин над 200кс си е жадничък, а аз не на стари години да ставам ГАЗар
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Volvo V50

          Според мен, тук проблемите са два: първият - ако не е нова колата, то километрите ще са безброй! И второ - цените на резервните части са ужасни. Казвам го след личен опит с две волва, след тях всичко друго ми се струва евтино за поддръжка. Ако можеш, преди покупка, виж цените на частите и после давай по свое усмотрение! Е ще кажете : ама то Волво не се чупи, аз ще отговоря ама в един момент това става и...
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Volvo V50

            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
            Е ще кажете : ама то Волво не се чупи, аз ще отговоря ама в един момент това става и...
            Е става ама рядко , пък и това което е след 1996 година трудно може да се нарече "Волво" , по-скоро "Форд" ...
            (И аз така след две волва - истински, и ми бяха наистина евтини за поддръжка . И двете още са в движение...) .
            Ако искате линк от волво форума ...?

            Относно Волво V50 2.0 D 136к.с - Хубавото на тия от волво - знаят как се правят комбита .

            Коментар


            • #7
              От: Volvo V50

              Скъпо, скъпо, колко да е скъпо... в сравнение с дачия е скъпо, да...

              Коментар


              • #8
                От: Volvo V50

                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                Според мен, тук проблемите са два: първият - ако не е нова колата, то километрите ще са безброй! И второ - цените на резервните части са ужасни. Казвам го след личен опит с две волва, след тях всичко друго ми се струва евтино за поддръжка. Ако можеш, преди покупка, виж цените на частите и после давай по свое усмотрение! Е ще кажете : ама то Волво не се чупи, аз ще отговоря ама в един момент това става и...
                Няма да е ново....километрите ...рядко под 250хиляди,това за в Германия, цената около 3500 -4500 евро.

                Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                Скъпо, скъпо, колко да е скъпо... в сравнение с дачия е скъпо, да...
                След гранда всичко ми е евтино....вервай ми
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #9
                  От: Volvo V50

                  Колега не карам В50 ,а В40 ,но за Волво мога да кажа едно...Оглеждай добре и ако по начало е добре шанса да нямаш проблеми и после е голям...
                  Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                  Коментар


                  • #10
                    От: Volvo V50

                    Много приятен автомобил. Частите не са голям проблем, т.к. голяма част от окачването и двигателя са от Форд Фокус 2 (значително по-евтини). Аз съм сменял единствено заден лагер. Останалото са типични дизелови проблеми ако е на много км - дюзи (мисля че са DENSO), турбо, съединител и т.н. Малко по-малка е от типично комби.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X