Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

    Общо взето зависи какъв е автомобила...
    На автомобилите ми с 'ръчка' темпомата действа точно както съм описал по-горе
    1. Дава газ от 0 до МАХ в опит да поддържа скоростта
    2. Ако скоростта спадне много - самоизключва се
    3. Ако пипнеш скоростен лост, спирачка или педал на съединителя - самоизключва се
    4. Ако по надолнище се ускори много, просто държи газта на нула (ППХ), и при спадане на скоростта отново започва да поддържа предварително зададената стойност

    В момента на джипа темпомата е 'умен' (има два темпомата - единия е с поддържане на дистанция и скорост, а другия - само на скорост)...
    Там нещата стават малко по-комплексни (навярно част от 'ефекта' е заради 'умната' скоростна кутия)...
    1. Сам си превключва предавките ако качва по-голям баир
    2. Не позволява по-голяма разлика в зададената скорост от около +/- 1км/ч
    3. При голямо надолнище първо започва да смъква предавки надолу, а ако тенденцията е да превиши скоростта, удря и спирачки (и смъква предавка до минимално допустимата по обороти)

    Така, че общо взето всеки от пишещите по-горе е прав - просто говорим за различни автомобили и различна реализация на темпомата при различните производители..

    П.С. особено в населено място и най-вече нощем задължително ползвам темпомат, за да не превишавам (с много) скоростния режим..
    За съжаление автомобила ми няма ограничител на скоростта.. Мисля, че някои френски коли имаха такова нещо - 'градски' режим, при който се ограничава скоростта до определена зададена от теб стойност - подаваш газ, а машината сама отнема от газта за да не превишиш скоростта (да, кик-дауна позволява ускорение и над тази стойност)..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X