Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

    Как работи круиз контрола на ръчната скоростна кутия?
    Даваме задание да спазва примерно 100 км / час и ги спазва на 5-та да речем, идва обаче баир и скоростта пада кой ще премине на по ниска предавка?

    При автомата ясно, освен че дава газ круизконтрола сменя и предавките.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

    Ми ако става само с газ спазва, ако не става не.
    Ский кво просто
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

      Че къв е смисъла от тоз круиз контрол като ше трябва да ръчкаш?
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

        Не трябва. Той работи само на последна предавка.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

          Ясно, значи круиз контрол орязана версия
          Поне лампа няма ли да мигне ако не може да спазва?
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Той работи само на последна предавка.
            На Пасата на баща ми - Б4 1.9 ТДИ сработва след 30 км/ч. Независимо на 2-ра или, на която и да е друга скорост.
            First Man, then Machine!
            Lada Niva
            Honda XR 400

            Коментар


            • #7
              От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

              Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
              На Пасата на баща ми - Б4 1.9 ТДИ сработва след 30 км/ч. Независимо на 2-ра или, на която и да е друга скорост.
              30 прави да речем на втора. Ако зададеш 90 кво става?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Не трябва. Той работи само на последна предавка.
                Потвърждавам, на всяка си работи, над дадена скорост.

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Ясно, значи круиз контрол орязана версия
                Поне лампа няма ли да мигне ако не може да спазва?
                Не, разчита се на здравия разум на задволанното устройство както и на предположението че продължава да управлява и да е капитан на кораба си, а не че блее и очаква с круиз контрол на последна предавка колата да качи стръмен баир. И това не е орязана версия, а просто круиз контрол.
                Последно редактирано от Goblin; 12-08-15, 22:07.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                  Тия които съм пипал аз работят само на последна. Което реално е без значение де. Не можеш да поддържаш скорост извън диапазона на избраната предавка.

                  ПП Я, нещата се развиват бързо от как за последно пипах такава кола

                  WARNING The device can only be engaged at speeds between 30 and 190 km/h.
                  The device may only be engaged in the 4th, 5th or 6th gear. Travelling downhill with the device engaged, the car speed may increase more than the memorised one, due to the change in the engine load
                  Последно редактирано от turtey; 12-08-15, 22:14.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                    Работи на всяка предавка над определена скорост...
                    Ако не успее да спазва скоростта при баир нагоре - има известен толеранс (например 15км/ч надолу)... И ако спадне под този диапазон се самоизключва (няма начин да не го усетиш - все едно изведнъж в баир да отнемеш газта)...
                    Ако в този момент отново натиснеш 'поддържане на последната зададена скорост' круиз контрола отново ще се опита да я достигне, въпреки, че е извън диапазона -Х км/ч...
                    Ако е баир надолу - спира подаване на газ, но ако наклона е по-голям скоростта ще нарасне, като това не изключва круиз контрола... При свършване на наклона и спадане на скоростта до зададената, круиз контрола продължава да я поддържа....

                    Полезна вещ - мен ми харесваше и на ръчката...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                      Май тва , круиз контролът е за дълъг и равен път.Да не му се схване крак на шофьора по магистралата , докато изгори половин резервоар гориво.А там на такава скорост ( 90 км/ч) се настройва темпоматът само на товарни камиони.Всичко друго е поне на 120.И конструкцията на пътя е такава , че автомобилът си поддържа зададената скорост.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                        На пежото ( 307 ) и ситроена ( C4 ), и двете 1.6 hdi иска минимум 30км/ч и 3-та скорост. При спускане спира горивото и като прескочи настоената скорост почва да мига. На колега с C5-3, 2.0 hdi мотора има електрическа дроселова клапа и при спускане не ускорява над зададената скорост.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                        Suzuki Grand Vitara 1.6
                        LZ1ZPM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Как работи круиз контрола на ръчната скоростна кутия?
                          Даваме задание да спазва примерно 100 км / час и ги спазва на 5-та да речем, идва обаче баир и скоростта пада кой ще премине на по ниска предавка?
                          Скоростта въобще не пада. Темпомата не позволява това, така, че той влиза подготвен в баира на определената скорост. Досега на извънградски път на темпомат не съм имал нужда да смъквам предавка на ръчна скоростна кутия заради баир. Говоря за нормално каране 90- 120 км/ч по нормален път, не за изцепки. Дори ръчната скоростна кутия държи по- прецизно зададената скорост от автоматичната, независимо от наклона, дали е нагоре или надолу. Автомата надолу малко се засилва, докато се усети какво трябва да направи. При мен, и на ръчката, и на автомата, круиз контрола работи от 30 км/ч до колкото може да върви колата, като естествено на ръчката, адекватната предавка я избира водача. Има населени места, които задължително си ги минавам на темпомат(например Дряново по цялата си дължина е 40 и си го вардят редовно)
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #14
                            От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                            При мен автомата си сваля предавката при голям баир нагоре(магистрала с голямо и стръмно изкачване).
                            Надолу си ускорява над зададената скорост ако е голям наклона. Няма автоматично да свали предавка надолу и да задържи с двигателя когато съм на круиз контрол(или поне аз не съм открил как).
                            Не мога да си представя как ръчната скоростна кутия ще държи по-прецизно скоростта от автомата, ама свят широк-всичко е възможно. Ако няма смяна на предавката то двигателя трябва да компенсира натоварването. Големия мотор помага, но дори и неговата еластиност не е безкрайна.
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #15
                              От: Круиз контрол с ръчна скоростна кутия

                              Най ми е хубаво да използвам темпомат с 50 км/ч - като преминава пътя през населено място, иначе трудно си удържам крака и трябва повече километропоказателя да гледам отколкото пътната обстановка.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X