Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник и стълба за Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник и стълба за Паджеро 2

    Здравейте, колеги! Първо искам да се извиня, ако не пускам темата на най-подходящото място. Ако съм сбъркал, моля някой от модераторите да я премести. Благодаря!

    И сега да премина към съществената част. Решил съм на Паджерото да му направя багажник на тавана, а също така и стълба на задната врата. Паджерото е двойка, дълга база. Идеята ми за багажника е следната: мисля да го направя от профил 25х25х2. Смятам за основа да ползвам 4 напречни пръчки и една надлъжна, която в случая ще е нарязана на няколко парчета, за да могат да се сложат между напречните. Общо взето багажникът ще лежи на 9 опорни точки - 4 от едната страна, 4 от другата и 1 от страната на задната врата. За захващането на пръчките към релсата мисля да използвам шина (ще проверя какви размери има и ще си харесам) и някой профил 80х40х2 (примерно), който ще го срежа по средата и ще го ползвам за захващането. В общи линии това смятам да ми е основата на багажника. След това мисля върху тази основа да направя два правоъгълника с дължина, колкото тавана, които да са на около 15 см един от друг. Между тях също ще сложа профил 25х25. Нямам възможност за огъване в момента, затова мисля всичко да го правя на остри ъгли, колкото и неприятно да е това. Надявам се да съм обяснил горе-долу разбираемо идеята ми. И сега идва една интересна част, която се чудя, дали да реализирам. Иска ми се да "удължа" багажника така, че да стига до предната броня. Има два варианта: единият е да направя трета рамка, която да стои върху другите две и с няколко панти да се отваря и след това с две пръчки да се закрепва към предната броня. Другият вариант е да се направи с колелца и чрез плъзгане да се издърпва напред и пак по същия начин да се закрепи към предната броня. Този вариант с плъзгането ще е малко по-сложен, тъй като ще трябва да му направя релса и да взема колелца и все още не съм го премислил в детайли. Също така джипът има шибидах, който не работи и ми се иска да го предпазя от градушки и разни чупещи стъклото предмети. Мисля си да му сложа лист ламарина на 1 мм или на цяло да сложа някаква мрежа. Също така мисля да сложа 4 фара за мъгла и 2 за задно виждане, които ще се прикрепят към багажника.

    Следва ред и на стълбата. За рамка мисля отново да използвам профил 25х25х2. За стъпала мисля да използвам тръба с фи 20-25мм. Захващането мисля да го направя огъна 1-1.5мм ламарина на 180 градуса, да я разпробия и да сложа някакви болтове, с които да се закрепи към вратата.

    Та общо взето това го мисля от доста време да го правя и се реших тези дни да започна с реализацията. Надявам се да си кажете мнението, за да мога да направя възможно по-добра реализация на проекта си. Благодаря!

    П.П. Ще пусна две снимки, които съм изтеглил от интернет, за да добиете представа за това, което се върти из главата ми.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_url-13725-1288004927.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:6096591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NM-P-PAJERO-OVAL-WITH-ROOF-RAILS-3.jpg
Прегледи:1
Размер:170.8 КБ
ID:6096592

  • #2
    От: Багажник и стълба за Паджеро 2

    Тошо, абонирам се!

    Имам една торба забележки, ама те са спрямо моето виждане към нещата, така че, засега ще си мълча.

    Давай!!!!

    Коментар


    • #3
      От: Багажник и стълба за Паджеро 2

      Сподели ги, ще се радвам да чуя идеи. От доста време се чудя кое как да стане и за момента на това съм се спрял. Затова пиша и във форума, да видя и други гледни точки. Благодаря!

      Коментар


      • #4
        От: Багажник и стълба за Паджеро 2

        Оправи люка, бе, човеко...
        Ти сенник ли ще му правиш?

        Какво не работи там?

        Стълбата - ако е с кръгли стъпала, ще се хлъзга гадно..

        Опитай да огъваш - ще се кефиш повече на резултата.
        Осветлението - руснаците му казват полюлей - люстра - помисли за захранването, и окабеляването.
        Преди да почваш - пиши тук, пък после е лесно.

        Успех ти желая!

        Коментар


        • #5
          От: Багажник и стълба за Паджеро 2

          Люка е залепен. Вътре машинката вътри свободно. Предполагам са го залепили, защото е пропускал и след това нещо друго се е строшило, не знам. За момента нямам голямо желание да го ползвам, иначе би било супер да си работи като хората. А и също така, ако направя люка, ще трябва доработка към багажника. Т.е. да направя нещо като прозорче на багажника, отново с панти и да се отваря. Бях гледам във форума подобен багажник, който се отваря.

          За стълбата, в такъв случай ще направя стъпалата отново със същия профил, за да избегна този проблем с хлъзгането, благодаря за което.

          За огъването може да се пробвам, но така като гледам, ще трябва да взема две пръчки на 6 метра и да ги огъна по 2 пъти всяка и след това да ги съединя, но не знам, дали ще мога да коригирам разликата в диагоналите.

          За осветлението не те разбрах, честно казано. Не ти допада идеята да слагам "коледни лампички" или? Понеже преди време имах 2 халогена на предната броня и общо взето окабеляването го имам, само трябва да го пусна до тавана и е готово. Даже кабела мисля да мине през антената, за да не дупча купето.

          Коментар


          • #6
            От: Багажник и стълба за Паджеро 2

            Ако туриш 4-6 ламБи на тавана, дето са по стотина вата парчето - ще ти трябва яка жица, реленца, и най-вече - да си определиш тия ламБички защо ги слагаш, как искаш да светят, къде, и кога?
            Кабел як, релета, ключове - преди да почнеш - мисли.
            Купи фаровете, и тогава почвай кройките. Аз поне така бих почнал.

            Коментар


            • #7
              От: Багажник и стълба за Паджеро 2

              Фаровете не са ми най-важната част от проекта, затова ги слагам на последно място. След като приключа с тавана, ако намеря подходящи, ще ги сложа. Ако ли не, здраве да е. За момента се съсредоточавам върху багажника и стълбата. Иначе благодаря за съветите, ще ги имам впредвид! Мисля, евентуално, в събота да започна проекта. Ще измеря горе-долу колко метра профил ще ми трябва, взимам 1-2 метра шина и се започва. До петък вечерта ще премислям кое как и вече в събота мисля да се захващам за работа!

              Коментар


              • #8
                От: Багажник и стълба за Паджеро 2

                Ей, баси мерака...
                По-кротко, бе, Тоше, помисли три пъти, премери пет пъти, преспи, пък тогава почвай..
                Ако знаеш колко дерта ще си спестиш...

                Премисли го още, подготви се.
                То желязото си се гъне и вари по един същи начин от сто години, ама грешките после са едни гадни, дето ти бъркат в здравето....
                Не бързай да почваш.
                Подготви се.
                Като се подготвиш, спри, почини си, пий една ракия...
                На другия ден не прави нищо, просто седи, пуши си цигарата и гледай, и мисли...


                Не бързай бе, човеко, толкова си изкарал без тоя пусти багажник, изкарай още малко.

                Мисли!!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Багажник и стълба за Паджеро 2

                  Прав си, трябва да се мисли. Благодаря за съветите! А и не мисля, че бързам, все пак от доста време го мисля, просто сега реших да пусна темата. А и при мен обикновено става така, че едно го мисля, друго се получава. Но ще видим, какво ще се получи. Пробра - грешка. Все пак още събирам мнения, коментари, идеи, затова който ги има в изобилие, нека ги сподели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Багажник и стълба за Паджеро 2

                    Имам питанка: къде във Варна мога да намеря мрежа за тавана като на втората снимка?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Багажник и стълба за Паджеро 2

                      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                      Имам питанка: къде във Варна мога да намеря мрежа за тавана като на втората снимка?
                      Във всеки магазин или склад за магазинско оборудване, аз имам две такива мрежи в магазина , вървят заедна с тръбната рамка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Багажник и стълба за Паджеро 2

                        И така, днес завърших багажника. Имам забележки, които по-нататък ще ги оправя. За материали ползвах профил 25х25х2, 50х10х2 (този профил го ползвах, за да направя държачите на багажника към купето) и шина 50х3. Всичко останало е вземане на размери, рязане, заваряне, шмиргелене, грундиране и боядисване. Ако нямах други задачи и върших всичко плътно, такъв тип багажник с моите и на едно приятелче уменията може да бъде завършен за 4 дни, но в случая ми отне малко повече. Като цяло съм доволен от крайния резултат. Ето и снимки.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-08-31 16.27.19.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5678591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-08-31 16.27.25.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5678592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-08-31 16.27.32.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5678593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-08-31 17.33.53.jpg
Прегледи:1
Размер:155.2 КБ
ID:5678594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-08-31 17.34.38.jpg
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5678595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-08-31 17.40.22.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5678596Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-08-31 15.47.40.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5678597

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X