Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Влошено охлаждане 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Влошено охлаждане 469

    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
    Има нещо збъркано в тия мотори за да греят толкова но незнам какво е. С уазов радиатор с малкото казанче охлаждам безпроблемно четири цилиндров перкинс който е близо 4000 кубика, и то с четири витла на перката. Супер преоразмерен е този радиатор за уаза и пак едвам смогва.
    Нищо му няма на двигателя, не го сравнявай с атмосферен дизел. Нормално е дизелът да грее около 3 пъти по-малко.

    Коментар


    • #17
      От: Влошено охлаждане 469

      Така перката е 6 витла кована истинска си е,в момента е с електрическа само .Това за главата и аз си го мислех,защото е шлайфана не помня точно колко но е доста напилен мотора както се казва.маховика и той е по олекотен ,но мисля че не взима отношение в този случаи. Ламарината в главата си я имам.Чудех се в началото дали е оригинално,но явно си е така.За радиатора перката не е малка хич даже дифузор мога да си изработя,но ще е другата седмица вероятно че заминавам на море малко за събота и неделя.Определено джиповият радиатор си е доста по масивен на вид от латвиният.Главата е 1003010 по спомен.Разхода на газ постооянна скорост около 60/70 по равното 13 и малко надолу можеби 12 по скоро градско около 20/25 това за град Пловдив,в гората празен не знам 35 може би .Парното като го пусна охлажда малко или поне не си личи на стрелката,във всички случаи ще е малко по добре.Зимата дори преохлажда мотора със сигурност.Сместа дали е бедна лесно мога да го проверя поне на място това също ми дойде на акъла,но ще е другата седмица че колегата със газоанализатора е в отпуска.Джипката се кара почти всеки ден както се казва в града преди 80 градуса седи стрелката не подминава извън подминава с малко това по равното .Благодаря на всички за съветите според мен проблема си е комплексен както се казва,но ще го лекувам малко по малко.Поздрави на всички.

      Коментар


      • #18
        От: Влошено охлаждане 469

        Нищо ти няма ...но си монтирай дифузьор и евентуално термостат с по ниска температура на отваряне.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #19
          От: Влошено охлаждане 469

          Първоначално публикуван от angel1250p Преглед на мнение
          Здравейте колеги.Имам проблем с охлаждането на джипа .Двигателят е от Волга газ 24 100кс,след ремонт е върви си прилично,разхода е в норма кара се само на газ.Водният радиатор е от бус Латвия,разглобен и почистен идеално,малко е по малък от оригиналния,но мисля че не е чак такъв проблем .Термостата е нов 70 градуса,водната помпа с цялата конзола също е нова,разглобена и прегледана ,ако има значение е от 414умз. Така си беше с такава помпа,няма проблем със загряването зимата и когато е по хладно времето.Радиатора на парното е чисто нов оригинален купен есента,водата през него не я спирам циркулира си и лятото.Перката е механична желязна без дифузор,монтирах и електрическа и с нея положението е същото и с двете заедно предполагам пак ще е така не съм пробвал.Проблема е такъв джипа загрява нормално и бързо няма разлика с вода или с антифриз.Достига работна температура 70 градуса,термостата отваря нормално,електрическата перка заработва на 80 градуса и си работи постоянно дори когато е в движение.Вентилатора покрива почти цялата площ на радиатора вади топъл въздух като калорифер дори и без дифузор.При продължително изкачване на 4 та бърза предавка си загрява до 90гр,мотора не се мъчи скоростта е 80 кмч може би ще заври не съм го мъчил толкова но видимо загрява и подминава 90гр .На бавните положението е почти същото може би малко по добре заради по ниските обороти на двигателя на 1 и 2 бавна пак си загрява,в момента в които спра на място на празен ход мотора се охлажда до 70 или малко по малко и перката спира да варти след известно време.С механичната положението е същото температурата се държи по същия начин грее бавно и сигурно.С термостат или без е едно и също положението.Зимата му слагах термостат на 90гр градуса,пове4е от 80гр по равното трудно вдигаше,парното прави баня .Имам малки съмнения че водата минава твърде бързо през този радиатор или минава през 1/3 от радиатора тези тръбички които са точно под щуцера на горното казанче загряват най-първо.Мисля да забавя водата в радиатора с поставяне на рестриктор на входа или на изхода,но не знам как ще повлияе това на положението.Оригиналния радиатор беше 3 реден с големият горен казан.Този казана му е по малък,пак е 3 реден.Приемам съвети,предложения,идеи,препоръки.
          Не бутай нищо на УАЗму дават 90 градоса по книта

          Коментар


          • #20
            От: Влошено охлаждане 469

            Ще му сложа един дифузор другата седмица и ще го пробвам как ще се държи .Благодаря на всички взели участие по темата

            Коментар


            • #21
              От: Влошено охлаждане 469

              Провери дали е обезвъздушена системата още веднъж. Ако да, сменяй разиатора с УАЗов. Къвто и дифузор и перки да слагаш, питата като е малка и не е предвидена за тоз двигател и натоварване все е тая...

              Коментар


              • #22
                От: Влошено охлаждане 469

                Системата е обезвъздушена гаранция,аз поне на тази машина не сам забелязал нещо да прави възглавници.Миналата седмица ходих до Варна на море и по байрите не дигна повече от 90 градуса.Вечер от 80 повече не вдига .По плажа по пясъка пак 80 на бързи на бавни.Ще отворя водния радиатор пак нещо ме съмнява,че има запушване и няма качествено топлоотдаване .Обикновено ако се разчита на някои да свърши нещо качествено,понякога нещата не се случват по начина по който очакваме за съжаление .Проблема много ме съмнява че ще е точно в радиатора.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X