Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Спарки:
    Ми сори, ама изглежда проблема да е бил в твоя телевизор. Сигурно в последните 10 години преинсталирам OS като си ъпгрейдвам машината само (примерно веднъж на 2 години). И работя с админиостраторски права постоянно и прочие такива "грешни практики".
    Аз говорих от времето на 3.11, докъм XP си беше бъгня и половина.
    Колкото до ресурсите, дето използва - ресурсите са най-евтиното в цялата сметка. Вкъщи съм например с 32GB RAM и без суап файл. Познай дали windows-а или нещо друго се мръщи.
    По бързо върви, нямам идея. Може субективно да е.
    Прехваления VlibreOfiice и всички останали деривати се дънят в библейски мащаби на всеки втори малко по-засъкан документ, писан на платения Word. И няма алтернатива, колкото и да се пънете. Няма нито безплатна, нито такава за 5 цифрена сума. Миналата година съм загубил сигурно 2 месеца да търся нещо, дето да може от Word или RTF файл да ми направи PDF без да се дъни. Еми няма такова. Сега си правим собствен едитор на документи.
    Пак ползваш за стандарт М$ офис формата. Естествено, че не са съвместими на 100%. Колко струва лиценз на WIndows + Office при условие, че само веднъж брах ядове с прословутата несъвместимост. Пиратски Офис ми се струва справедливо решение. След като от евро комисията ми натрапват комерсиален стандарт.
    Изобщо няма смисъл да отваряме приказка за това колко е бърз рендеринга на всичките браузери и под Linux и под Android, сравнен с Windows на една и съща машина. Пробите са безкрайни, резултата е еднакъв винаги.
    Служебната машина е Windows 7, имам база за сравнение. Хардуерът от който пиша е много близък като производителност, и върви по гладко. Пак субективно усещане, аз не живея с таблички.

    За мен работата на компютър не се изчерпва с писане на документи под Libre office и браузване, за доброп или за лошо.
    Нито за мен. За нишовия WIndows вече говорихме.
    ------------------------------------------------------------------------------
    Ицо:
    ...и не на последно място - на Linux има хиляда дистрибуции, амнайсе графични среди, и във всяка всеки си е цвъкал където и каквото намерил за добре. Дори лично да мога да се оправя с дадена дистрибуция и да съм малко или много наясно коя точно ми трябва, то за обикновен потребител чуденката е малко по-друга.
    Демокрацията не е съвършена, но по-добро не е измислено. Чърчил. Цитат по спомен.
    ...за браузване, сваляне и гледане на филми става всичко, телефона ми включително.
    Колко % от юзерите имат промишлен робот в хола?

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      ...Колко % от юзерите имат промишлен робот в хола?
      Не знам. Вероятно са малко. Дори и аз нямам...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
        Горе изброих основните преимущества за мен - лекотата, производителността, стабилността, персонализацията, първоначалния набор с програми, да не говоря за интелигентността и СИГУРНОСТТА на почти всяка съвременна дистрибуция пред заветната 10ка. Товариш го товариш го, ни забива, ни се чупи! Ако ви кажа от кога съм забравил думичката преинсталиране. Системата, която ползвам има поддръжка до 30 юни 2024г. , какво друго да ви кажа.. силно се надявам, че до тогава все още няма нито да се счупи, нито да има нужда от преинсталирането й!
        Колегата Иван Терзиев е прав, вие сами изкарахте прозореца нишов. Не моделирам 3Д, не ползвам роботчета, не съм и дизайнер да се заиграван с фотошопа, но снимки си обработвам без грижи, има толкова софтуер в лицето на гимп и куп други програми, които вършат чудеса. За другото.... за почти всяка програма има алтернативна на нея или пък възможност да бъде стартирана по някакъв начин! MS се излагат, факт, ползвани са повече заради предразсъдъци и това, че някой е "свикнал".

        А кажи какъв Линукс ползваш, да сложа един на другия пц

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          А кажи какъв Линукс ползваш, да сложа един на другия пц
          На две машини ползвам CentOS базирана дистрибуция, българска. StotinkaOS се казва, има невероятна поддръжка и момчетата са много точни! Вече графичната среда е по избор, в момента се предлага под няколко различни графични среди, като по избор могат да се инсталират и други. Аз препоръчвам Cinnamon или XFCE, ако Gnome ти харесва, можеш да избереш нея. Другото, което бих ти предложил като най - добре userfriendly ориентирано и с тонове информация е Linux Mint, пак по твой избор графичната среда! Което и от двете избереш, няма да сбъркаш. Разбира се, предпочитания много, но това е моето мнение и насока към теб. Ако искаш можеш да запишеш жива флашка на различни дистрибуции и графични сред за да видиш коя е "твоята" и ще ти хареса ли въобще! Ако имаш повече въпроси съм насреща, успех!

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            eeee, темата защо стана за и против Виндоса????? я да си питам нещо за Win10: лаптопа вечер не го гася, а с Fn+F1 го приспивам..............добре, ама от известно време се събужда по 5 мин, а не както преди за секунди - как да разбера какво го бави и да върна предишното състояние?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              eeee, темата защо стана за и против Виндоса????? я да си питам нещо за Win10: лаптопа вечер не го гася, а с Fn+F1 го приспивам..............добре, ама от известно време се събужда по 5 мин, а не както преди за секунди - как да разбера какво го бави и да върна предишното състояние?
              Може да опиташ да рефрешнеш hiberfil.sys за начало , има доста информация за проблема, разгледай и пробвай. Заповядай, извадено още нещо по темата:
              I suspect that some application on background might causing the issue. Let's perform a clean boot in Windows and check if it works.A clean boot is performed to start Windows by using a minimal set of drivers and startup programs. This helps eliminate software conflicts that occur when you install a program or an update or when you run a program. Follow the below mentioned steps to perform Clean Boot:
              a. Press Windows Key , type msconfig in the search box, and hit Enter.
              b. On the Services tab of the System Configuration dialog box, tap or click to select the Hide all Microsoft servicescheck box, and then tap or click Disable all.
              c. On the Startup tab of the System Configuration dialog box, tap or click Open Task Manager.
              d. On the Startup tab in Task Manager, for each startup item, select the item and then click Disable.
              e. Close Task Manager.
              f. On the Startup tab of the System Configuration dialog box, tap or click OK, and then restart the computer.
              If a service is causing issue, I suggest you turn on 5 services at a time, reboot and then see if the problem reappears, keep repeating this until you find a group of 5 services, which are causing this issue, then check the one by one, till you find the one which is causing your issue. Perform the same divide and apply for Startup's too.
              Refer the below article on "How to Perform Clean Boot". As the article is designed for Windows 8.1, Windows 8 and Windows 7. Unlike launching step for 'System Configuration', options and steps to Clean Boot are same for Windows 10.
              https://support.microsoft.com/en-us/kb/929135
              Note: After you have finished troubleshooting, refer "How to reset the computer to start normally after clean boot troubleshooting" from the same article.
              Hope this will address your query.
              Последно редактирано от speedevolution; 11-03-17, 16:29.

              Коментар


              • Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                eeee, темата защо стана за и против Виндоса????? я да си питам нещо за Win10: лаптопа вечер не го гася, а с Fn+F1 го приспивам..............добре, ама от известно време се събужда по 5 мин, а не както преди за секунди - как да разбера какво го бави и да върна предишното състояние?
                Заспивалката на бозата е гола вода. Може да почне и да не се събужда. Пробвай описаното от колегата. Ако не стане, просто си го гаси.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Аз съм с Уиндоус 10, фабрично инсталиран, с оригинални МЦ офис, МС проджект и Визио. Работят без проблем.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • Re: WIN 10 - първи впечатления

                    Признавам без бой 10 ката е най добрия уиндоус до сега. Добра производителност с малко ресурси. С една дума СТАВА.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      eeee, темата защо стана за и против Виндоса????? я да си питам нещо за Win10: лаптопа вечер не го гася, а с Fn+F1 го приспивам..............добре, ама от известно време се събужда по 5 мин, а не както преди за секунди - как да разбера какво го бави и да върна предишното състояние?
                      От време на време не го приспивай, ами го шътдаунвай. Макар че аз преди ерата на SSD-тата доста дълго време го карах на hybernate, че не ми се чакаше стартиране от по 2 минути и кусур. Със SSD обаче се обезсмисли - стартира от изключено за някакви секунди след BIOS-а, нещо като 8-10 секунди.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Спарки:
                        Аз говорих от времето на 3.11, докъм XP си беше бъгня и половина.
                        Последното ми XP изкара над 3 години. А мажа ужасно - постоянно махам и слагам нещо, без много-много да правя сметка от къде идва.

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Пак ползваш за стандарт М$ офис формата.
                        Емо той офис формата Е стандарта. Какво да ползвам за стандарт? Опити за подражание, излезли над десетилетие след него и с мижав пазарен дял? Пак - няма нищо на пазара, което да може да ми рендерне Word документ до PDF, без да се издъни зверски на всеки по-засукан документ. Идеята ми беше да се пишат макети на Word, и моята програма да замества полета от съдържанието и да ги връща като PDF. Всичко, различно от инсталиран MS Office на сървъра, дето го прави, просто не ставаше, без значение дали документите са в стария, новия или RTF формат. Офиса е гаден - факт. Като погледнеш и съдържанието на документите се хващаш за главата - пак факт. Само дето 95% от обикновените юзъри имат на служебния си компир MS Office, а не линух с някой от опитите за подражание. И за да станат поне 60:40, има доста работа.

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Служебната машина е Windows 7, имам база за сравнение. Хардуерът от който пиша е много близък като производителност, и върви по гладко. Пак субективно усещане, аз не живея с таблички.
                        Не знам какви таблички имаш предвид. Говоря за една и съща страница на един и същи компютър с двоен буут И браузера е един и същ. Ще ти кача клипче по-късно. Да, на windows-а браузера се зареджа по-бавно, ама след като се зареди работи по-бързо откъм рендерване (изчертаване на екрана на съдържанието на страницата). При болшинството страници не се усеща толкова отчетливо, ама при по-сложни такива с по-засукани стилове (CSS), разликата е в пъти.

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Демокрацията не е съвършена, но по-добро не е измислено. Чърчил. Цитат по спомен.
                        Така де, и пазара говори достатъчно кое как се приема.


                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Колко % от юзерите имат промишлен робот в хола?
                        Няма и нужда да имат промишлен робот. Просто за Windows има тонове софтуер, който за Linux го няма, и доста голяма част от него е безалтернативна.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Идеята ми беше да се пишат макети на Word, и моята програма да замества полета от съдържанието и да ги връща като PDF. Всичко, различно от инсталиран MS Office на сървъра, дето го прави, просто не ставаше, без значение дали документите са в стария, новия или RTF формат.
                          Тук не си прав. Просто ти е грешна логиката. Това е защото програмираш за тази среда и мисленето ти е такова. Генератори на пдф има колкото искаш. И то много по добри от офиса. Макети може да си пишеш на каквото си искаш и при едно правилно писане резултата ще е перфектен. Даже ще изпуснеш частта със офиса заби и перфектното ми иначе приложение не работи. Прекалено много си станал зависим от микро-софт.

                          Коментар


                          • От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Тук не си прав. Просто ти е грешна логиката. Това е защото програмираш за тази среда и мисленето ти е такова. Генератори на пдф има колкото искаш. И то много по добри от офиса. Макети може да си пишеш на каквото си искаш и при едно правилно писане резултата ще е перфектен. Даже ще изпуснеш частта със офиса заби и перфектното ми иначе приложение не работи. Прекалено много си станал зависим от микро-софт.
                            Не схвана идеята, а тя е клиентите да си пишат макетите, а не ние да им ги пишем. Ще ми е интересно да те гледам как обясняваш на 50 годишен счетоводител какво да си инсталира за целта, или на служител в световно известна одиторска фирма как фирмената им политика е пълен шит, щото ползват продукти на Microsoft.

                            Та понеже решение няма, съм се ориентирал към онлайн WYSIWYG едитор, който ще си пишем ние, понеже от проблеми с външни компоненти ми е дошло до гуша.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Та понеже решение няма, съм се ориентирал към онлайн WYSIWYG едитор, който ще си пишем ние, понеже от проблеми с външни компоненти ми е дошло до гуша.
                              Това е прекрасно решение, но много трудоемко. Ако го направите, ще сте едни гърди напред. А за счетитата работата ми е ясна 😁

                              Коментар


                              • От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Това е прекрасно решение, но много трудоемко. Ако го направите, ще сте едни гърди напред.
                                Знам че е трудоемко, затова и се опитвах всячески да го избегна, ама не би. Бяхме готови и с 5 цифрена сума да се разделим, пробвах невъобразимо количество демота, и не, и не.

                                Иначе продукта ми е WEB базиран и изобщо не му дреме с каква операционна система е тоя, дето браузва.

                                ...и... обратния проблем също го има. Тоест рипорти, писани от нас, да излизат към DOC и XLS. В момента ползваме продукт на Telerik за целта, защото даже майкрософтските истории просто не работят. Ама това е единствения компонент, който неще да тръгне под Linux, иначе системата си върви и под mono абсолютно безгрижно. Хубавото е че имам сорсовете, та ще се опитам да я подкарам, а ако ли не - и това ще си го пишем ние, а то е не по-малко трудоемко.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X