Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: WIN 10 - първи впечатления

    Ванка, идеята е да работиш като юзър а не като администратор. Ще си решиш много проблеми. Така нарушаваш и без това скапаното секюрити на виндозето. И то не като юзър с админ права, а като обикновен потребител. От това, че си админ нищо не печелиш, има само негативи, всичко се инсталира без да пита, вируси, троянци и т.н.

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Значи , да си направя един акаунт , от който да работя , а когато искам да инсталирам нещо да влизам с админския , така ли ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Всеки един файл можеш да стартираш като администратор с десен бутон. Не е нужно да влизаш специално като администратор само за да инсталираш нещо.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Значи , да си направя един акаунт , от който да работя , а когато искам да инсталирам нещо да влизам с админския , така ли ?
          Разгеле.

          Впрочем така е от Windows 2000 ама бавно се заличават вредните навици. Сега от Майкрософт се опитват да научат народа да не ползва администраторския за всичко.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Да, НИКОГА повече НЕ работи под админ защото когато, забележи не дали а когато кликнеш не където трябва пораженията са сериозни.
            Их бее, как па за 10 години никога не кликнАх където не трябва. С това не казвам че е правилно, ама не изпадайте чак в крайности.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Их бее, как па за 10 години никога не кликнАх където не трябва. .
              Абе те постоянно казват и да не хвърляме пари от терасите, ама гледай - ще изтрепят хората с пачки, страх ме е да минавам под терасите на пенсионерите просто.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Да бе ама тоя Майкрософт ме кара даслагам парола на акаунта ако не е администратор. Аз не искам да имам парола на компютъра си.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • Re: WIN 10 - първи впечатления

                  Парола трябва да имаш на администраторския акаунт задължително. Ясене виж че микрософт няма успех, ще научат всички секюрити полиста на уиндоуса и пак ще си работят като администратори.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Аз на администратора нямам парола, ама като направя друг и ми иска парола, а аз не искам Не се разбираме нещо с тоя джам Признавам си след XP спрях да се интересувам от ОС-а , чета само за софтуера който ми трябва Имал съм разни проблеми , ама с тая 10-а направо
                    За сега нешата са поносими Ама май трябва четене
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Чудесно работи 10-ката. Това, което е отвратително в нея ние не го забелязваме. То работи независимо от нас.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Мда, както и повечето от останалите виндовси...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Само аз ли съм карък не знам от 3 лаптопа мигрирани от 8.1 на 10 и трите се сбозиха тотално след от 1 ден до няма месец (почнаха да губят мишки, лан карти и др. ядове а и заработиха ужасно бавно)
                          Върнах обратно 8.1 и си работят прекрасно.
                          Може пък чиста инсталация да е по добре - не знам и не ми се пробва вече.
                          От Вин 8.1 съм супер доволен откъм стабилност вече доста години нито един син екран и нито едно забиване.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Ползвам windows 7 enterprise, нищо не може да ме накара да мигрирам към 10-ката, поне още 2-3 години няма да има проблем да си я ползвам, нашите ползват комп с 10-ка, и всеки път като седна до въпросната 10-ка, почва много да ме лази по нервите, като трябва да правя нещо по-специфично, инсталации и т.н. а да не говорим че при еднакъв хардуер при мен и при нашите, при 10-ката видимо и по-бавно зареждат програми и приложения, пък и като почне за всяко действие да ме залива с куп въпроси от съображения за сигурност и т.н. с една дума 10-ката за мен е най-досадния уиндоус, дето се казва, като "пръднеш" и веднага ще излезе съобщение и да ме предупреди - внимание, газовете са опасни, защо и какво да се прави, и дали ще продължите въпреки това....
                            Последно редактирано от Еделвайс; 08-10-16, 17:29. Причина: Допълване инфо

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Аз на администратора нямам парола, ама като направя друг и ми иска парола, а аз не искам
                              Не знам с какъв Windows си - Home, Professional ... - при втория зависи и от домейна дали да има парола.Ако използваш MS акаунт, там няма как без парола. Ако си с домашна версия и локален акаунт, може изискването за парола да идва от локалните политики:
                              Start/Run/secpol.msc :

                              Security Settings\Account Policies\Password Policy

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img1_thumb4.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5730723

                              За да не ти иска парола Minimum password length трябва да има стойност 0.

                              http://www.thewindowsclub.com/customizing-the-password-policy-in-windows-7



                              Иначе ъпгрейда винаги е бил лош вариант, чистата инсталация е за предпочитане.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Тая десятка не знам какво я правят, но нещо не могат да я оправят. След като съвсем наскоро излезе т.нар. Anniversary update, което си беше цяла нова ревизия, сега гледам сваля нов кумулативен ъпдейт от 750МВ... това без да отчитам неразбориите по инсталирането - новоинсталиран Windows тръгва да сваля ъпдейти и тряс - грешка. Не могат да бъдат инсталирани, защото 0x00...#$%#@$%@...
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X