Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Според мене клауда би ти дал нещо повече като възможности отколкото работа през ремот, без да ти си ограничен (или не) от скорост на връзката...
    Лага на интерфейса си го има, какъвто ще да е клауда - едни данни трябва да отидат до майната си и да се върнат. А често респонса на интерфейса на една такава програма е доста важна част от работата с нея.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      БатЖоро забравил си да кажеш сикюр впн-а на какво ще го вдигаш и колко са лицензите общо за година (ако ги плащаш ).
      Спарки,не ти трябват клаудове и прочее измислици (в истинския смисъл на думата).
      По добре 2x10gb/s (intel x520 da2) с кабел между 2-те машини и ссд-та на сата 3.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nas.png
Прегледи:1
Размер:12.7 КБ
ID:5704518
      Use since:
      OpenBSD 3.x
      FreeBSD 4.x
      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Добре де , ай ся ми обяснете , отивам на 35 километра от офиса , на терена в една траншея нямам обхват на никой оператор, траншеята е дъпбока 20 метра, ко прайме с вашите виртуални "робокоповци" ? Да търча до горе , да се надявам оператора да не ми прекъсва нета , докато си отворя файла и си извадя нужната информация , или просто да си отворя лаптопа с нужния хардуер от багажника на колата , да си извадя данните и да си свърша работата ?
        Сега за да останем в темата , реално разлика от 10-ка и 7-та , освен във времето за стартиране , не виждам аз, като проЗД потребител, ама и ползвам 10-та само в домашни условия , че избрах свободата "Санчоо"
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Иване, прав си по-горе.

          За обикновен потребите с минимални изиксвания става всичко, линукс, юникс, бсд, уиндоус, андроид, иОС всичко.

          ПДФ файлове и снимки се отварят еднакво добре от всички и от всичко, а в траншеята аз не се сещам какво друго освен диаграми имаш да гледаш, което е снимка или пдф.

          Ако толкова е зор за глобална свързаност, има сателитни връзки

          Връщайки се на темата за Уин10, трезво погледнато, без емоции, технологиите напредват и предоставят повече и по-добри възможности.

          Ако някой го терзае слухтенето на големия брат, то този човек явно не чете новини, ме гледа телевизия, не ползва радио, няма мобилни телефони и си комуникира само очи в очи в хоремага - всички новинарски сайтове ни доят за данни, всички мобилни устройства също, дреме ми, че уиндоуса и той слухтял за мен.

          То да беше само уиндоуса, всички които ползват евтини китайски електроники, особено в ИТ областта трябва да имат повече притеснения защото масово са набъкани с троянци,,задни вратички и сменени ДНС сървъри да следят всичкия трафик и т.н.

          Та извода е или вървим напред и си плащаме цената или си караме патрулите на по трийсе години и караме с Компаците на Линукс и ХР, всеки има право на избор, както и задължение да си носи последствията от направения избор.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            ...повече и по-добри възможности...
            Кои са тия възможности, конкретно в 10-ката спрямо 7-цата?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              ... дреме ми, че уиндоуса и той слухтял за мен....
              Да, но това, че във вин10 ще деинсталират по преценка на MS си е най-големия проблем.

              Само си представи да разработваш нещо ново и хоп сутринта бета версите ти - затъркани
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Кои са тия възможности, конкретно в 10-ката спрямо 7-цата?
                Security
                Hyper V
                Single sign on
                Licencing
                Administration features
                Performance Mgt and Imrovements
                Tablet features
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Security
                  Вицовете са в друг раздел.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Сецурити не включва ли и пълна яснота какво и докъде даваш достъп на бигбрадър. Или по-скоро оттам се започва?
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Вицовете са в друг раздел.
                      Вероятно знаете, вероятно не, ама на тия дето наистина им трябва секюрити и да знаят какво тече през ос-а, малъкмек им го дават
                      Е не е за редовия потребител, факт
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Security
                        Hyper V
                        Single sign on
                        Licencing
                        Administration features
                        Performance Mgt and Imrovements
                        Tablet features
                        Тъй, айде сега да обясниш какво носи това на обикновен средностатистически потребител, дето не търкаля амнайсе виртуалки и не лети в облаците ами работи локално.

                        Относно пърформанса - айде нЕма нужда.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Вероятно знаете, вероятно не, ама на тия дето наистина им трябва секюрити и да знаят какво тече през ос-а, малъкмек им го дават
                          Е не е за редовия потребител, факт
                          Имам лоши новини за теб.

                          Иначе имаше такива възможности. Последно на XP/2003.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Вероятно знаете, вероятно не, ама на тия дето наистина им трябва секюрити и да знаят какво тече през ос-а, малъкмек им го дават
                            Е не е за редовия потребител, факт
                            Давай да разберем. Не питам за един приятел, а за мен. Може да ползваш и съкращения, че ги поназнайвам.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ...
                              Ако някой го терзае слухтенето на големия брат, то този човек явно не чете новини, ме гледа телевизия, не ползва радио, няма мобилни телефони и си комуникира само очи в очи в хоремага - всички новинарски сайтове ни доят за данни, всички мобилни устройства също, дреме ми, че уиндоуса и той слухтял за мен.

                              То да беше само уиндоуса, всички които ползват евтини китайски електроники, особено в ИТ областта трябва да имат повече притеснения защото масово са набъкани с троянци,,задни вратички и сменени ДНС сървъри да следят всичкия трафик и т.н.

                              Та извода е или вървим напред и си плащаме цената или си караме патрулите на по трийсе години и караме с Компаците на Линукс и ХР, всеки има право на избор, както и задължение да си носи последствията от направения избор.
                              Някак си като оправдание прозвуча, от типа "що биете негрите". Изкарвате ни неандерталци едва ли не, само защото се замисляме за тия неща.
                              Гледам телевизия и ползвам моб. телефони. Само радиото не го ползвам, че са само реклами.

                              Скъпите китайски електроники от типа на Епъл са още по-наблъскани с троянци. Само че оригинални такива.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                                Давай да разберем. Не питам за един приятел, а за мен. Може да ползваш и съкращения, че ги поназнайвам.
                                Питай в 9 сграда
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X